ukázka zbraní na veřejnosti



mlokecek
Příspěvky: 8

Příspěvek#31 » úte 28. kvě 2019, 16:25

Hele ty oslíku, napsal jsem jim přesně to co chci dělat.
A když jsi tak chytrej, tak jim to napiš v takové formulaci, jak si myslíš ty a uvidíme.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#32 » úte 28. kvě 2019, 16:46

Ja nic vystavovat neminim, tak nikam psat nebudu. Ty ocividne taky vystavovat nechces, tak je vlastne vse v poradku.
Jen mi to cele prijde jako kdyz si nekdo zalozi vlakno jaky kver a pritom uz ma v duchu vybrano a nenecha si poradit.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#33 » úte 28. kvě 2019, 17:45

Sice jsem nechtěl, ale když to jinak nejde.
Mlokecek jasně napsal co hodlá provozovat, bylo mu řečeno jaký je správný postup, to bylo následně potvrzeno (PČR i MV). Někteří zde na fóru mají pocit, že je to jinak (ano paragrafy jsou křivolaké a výklady různé) navádět druhého aby se pohyboval po hraně, nebo až za ní sem ale určitě nepatří. Možná si někdo myslí jak je chytrý a že zákon svým výkladem obejde - fajn sám na své triko si může zkoušet co chce, je to jeho zodpovědnost.
Pro ty ostatní výcvik a výuka musí rovněž splňovat nějaké náležitosti a myslet si, že se z paragrafů o vystavováním vykecám párem vět a "jakoby výukou"...
Kdyby ti radilové alespoň měli jimi doporučovaný postup ověřený praxí a nejlépe i bezproblémovým absolvováním kontroly PČR na takové akci/ nebo vyjádřením MV že to takto lze.
V opačném případě je to navádění k nezákonnému jednání uvědomujete si to?

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#34 » úte 28. kvě 2019, 18:26

Misto dalsich rad, nema nekdo pobliz mlokecka rezy zbrani?
To je vyukovy material



mlokecek
Příspěvky: 8

Příspěvek#35 » úte 28. kvě 2019, 19:01

Děkuji všem, kteří mi dali reálný rady a nabídli případnou pomoc.
Nakonec jsem přemluvil kamaráda, co dělá napoleoniku a má déčkový zbraně, že děckám něco ukáže.
Na příští rok už to musím domluvit a udělat ukázku pracovně.
Jinak rozhodně nehodlám vykládat zákon po svém a riskovat oplétačky s policajtama, jelikož sloužím v Armádě a mám tajnou ;)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#36 » úte 28. kvě 2019, 21:48

jezekif píše:Kdyby ti radilové alespoň měli jimi doporučovaný postup ověřený praxí a nejlépe i bezproblémovým absolvováním kontroly PČR na takové akci/ nebo vyjádřením MV že to takto lze.
V opačném případě je to navádění k nezákonnému jednání uvědomujete si to?

1)Tazatel mel moznost se zeptat na uvadeny a doporucovany postup a dostat relevantni odpoved, ale neudelal to. Mohl obohatit tohle tema o potvrzeni\vyvraceni jineho vykladu, ale neudelal to.
2)Navadeni k nezakonemu jednani to neni a nebylo.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#37 » stř 29. kvě 2019, 18:03

Co máš z toho, kdo je chytrý, tomu stačí nakopnutí, kdo ne, tak se ptá, až se dozví to, co nechce ...
Pokud se tu autoři slušně míněné rady a doporučeného postupu nazývají "radílkové", "jak je kdo chytrý" a "obcházení", a pak se to ještě podtrhne nařčením z nezákonného jednání, tak to opravdu debata nemá smysl. Prostě snaha znemožnit někoho s jiným názorem a basta ...
V zákoně ani v něčem dalším nic takového, jako popis "branné výchovy" anebo "výuka a výcvik ve střelbě" není, to si zase někdo jen dobrovolně omezuje. Ale co už, až bude někdo z těch lidí, co tvrdí, že je to vystavování, chtít ukázat zbraň kamarádovi, tak by neměl zapomenout na ten termín a správní poplatek. To totiž, pokud to vezmeme jo přísně, vlastně tvrdí.
A jen tak mimochodem, ze zvědavosti, by mě zajímalo znění toho rozkazu, kterým se budou vystavovat ty armádní zbraně :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#38 » stř 29. kvě 2019, 19:56

Na jednu stranu navádíš druhého ať vystavuje/ukazuje zbraně veřejně na dětském dnu - akci pro jakéhokoliv příchozího, že je to výuka a na druhou mluvíš o předvedení zbraně jednomu člověku (kamarádovi) a veřejném vystavování? (Dva lidé asi moc veřejnost netvoří, nebo jo?) Raději se už do žádného vlastního výkladu zákonů nepouštěj, bude to tak pro všechny lepší.

A promiň jestli se tě mé vyjádření dotklo, věř že jsem jej několikrát přepsal, neboť původně bylo v mnohem ostřejším tónu, rozhodně jsem neměl v úmyslu nikoho znemožňovat. Šlo mě jen o to, aby se nikdo nedostal do zbytečných problémů.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#39 » stř 29. kvě 2019, 23:19

Co lžeš? Já jsem žádné navádění nedělal! Jen jsem vysvětloval, jak to lze elegantně vyřešit a navíc by z toho nebyla nějaká trapná výstavka, ale mělo by to nějaký smysl, ať už pro děti, tak i pro jejich rodiče.
A k tomu ukazování kamarádovi, ono by to chtělo asi trochu lépe přečíst, co jsem tam konkrétně psal ...
Stejně tak si laskavě nech od cesty komentáře o tom, do čeho se mám pouštět a do čeho ne, nesnědl jsi všechnu moudrost světa, abys rozhodoval o tom, co je pro všechny lepší ...

Ale dělej, jak myslíš, máš svou hlavu, tak si podle toho jednej a klidně si tu žádost podávej a zbytečně plať. Věz, že máme za sebou několik akcí pro děti, a nikdy nebyl žádný problém.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#40 » čtv 30. kvě 2019, 06:16

To by stačilo !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, Vik a 70 hostů

cron