Zbrojni prukaz a trvale bydliste



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#16 » ned 2. čer 2019, 14:31

Dane jsou jedna věc ale ještě vetsi důvod k neoficiálnímu pronajimani bytu bude extremni zakonna ochrana nájemníka, která muze majiteli pekne zatopit...



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#17 » ned 2. čer 2019, 14:47

Tím, že se neuzavře písemná nájemní smlouva, se nic neřeší. O nájemní vztah se všemi výhodami a nevýhodami jde samozřejmě i bez smlouvy. Občanský zákoník v tomto ohledu znevýhodňuje pronajímatele, pokud chybí písemná smlouva, neboť neplatnosti ústní smlouvy se může domáhat pouze nájemce.

Jinak k předmětu:
Trvalé bydliště, resp. adresu trvalého pobytu si můžete zapsat i do pronajatého bytu. Ohlašovně postačí nájemní smlouva, pronajímatel nemůže zápis zakázat, i když se to často ve smlouvách objevuje.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#18 » ned 2. čer 2019, 14:54

Jediny problem bny podle meho mohl byt v tom, ze by na to policajti mohli pohlizet jako na spolehlivost, nebo jak tomu rikaj, jako kdyz si na urade a jinde proveruji, jak se clovek chova, zda nedela nejaky bordel proti obcanskemu souziti atd.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#19 » ned 2. čer 2019, 16:11

Místo pobytu na radnici, kde je kromě něho ještě dalších cca 5000 osob a úřední pošta se mu doručuje na vývěsku, fakt nebudí důvěru.
Pokud jde o prověřování, tak to se děje výpisem z registru přestupků u příslušného národního výboru.



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#20 » ned 2. čer 2019, 20:43

Současně s tím může mít datovou schránku, takže doručování vyřešeno. Nevidím na tom nic nedůvěryhodného

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#21 » pon 3. čer 2019, 05:10

marinakus píše:Pánové, kde jste vzali ten trvalý pobyt?

(1) Příslušný útvar policie vydá zbrojní průkaz fyzické osobě, která splňuje tyto podmínky:

a) má místo pobytu na území České republiky,



ZOZ
§ 2 c)
místem pobytu (sa rozumie) adresa trvalého pobytu občana České republiky,4) anebo adresa trvalého nebo přechodného pobytu5) cizince,6)

a PZ má predsa vymedzené čo má vplyv na bezúhonnosť a spoľahlivosť, o adrese na úrade sa nepíše ani tam ani tam.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#22 » pon 3. čer 2019, 08:09

Arc : Já to myslel přesně ve vztahu k těm cizincům. Napsal jsem to asi blbě, to je fakt.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#23 » pon 3. čer 2019, 08:15

Arc: však to tu řešíme.. kosatkově známému na policii řekl,i že pokud nemá zrvalé bydliště může přijít o zbroják. Řešíme kde na to PČR přišla, jestli je to o spokehlivosti, nebo na to mají nějaký vnitřní prováděcí příkaz.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#24 » pon 3. čer 2019, 09:22

Ja chápem, akurát si myslím že si to daný policajt len myslel / tvrdil. Oni v tom nemajú super prehľad, nie sú to právnici. Nemyslím si že je to reprezentatívny názor a postup polície, pretože zákon ukladá kto a za akých podmienok môže získať a mať ZP. Polícia si to môže internými predpismi upraviť, ale nie v rozpore so zákonom, a takáto definícia spoľahlivosti alebo miesta pobytu by už bola imho úplne mimo ich kompetencií. V zákone je totiž veľmi explicitne (miesto pobytu) a taxatívne (kto nie je spoľahlivý) vymedzené. Verím, že sťažnosť na prezídium by takýto postup zarazila.

(upozorňujem že tiež nie som právnik, prezentujem len svoj názor na základe mojich skúseností a limitovanej znalosti zákonov)



pista1
Příspěvky: 109

Příspěvek#25 » stř 5. čer 2019, 08:01

Kupoval sem pistoli od člověka co má už nějakou dobu trvalej pobyt na magistrátu a rozhodně nevypadal na to, že by měl přijít kvuli tomu o zbroják.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#26 » stř 5. čer 2019, 08:32

poloventilator píše:Soucasny majitel at si trhne nohou. Nema ze zakona pravo ti to zakazovat.


Pokud ovšem má normální nájemní smlouvu. Řada lidí má smlouvu podnájemní (např. pokud je byt družstevní, tak "nájemní" smlouvu má pronajimatel). U podnájemní je to s právem "nájemníka" jinak.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#27 » stř 5. čer 2019, 14:20

Tak jsem se dnes na PČR ptal jak to je, odpověděli mi že MŮŽE hrozit pozastavení platnosti jelikož je pochyb o tom kde majitel zbraní bez bydliště skladuje své zbraně a pochybují že je máš v trezoru na obecním úřadu. Tak asi tak nějak .....

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#28 » stř 5. čer 2019, 14:25

Hmm, zaujímavé. Hlavne keď zákon neukladá povinnosť skladovať zbrane v mieste bydliska.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#29 » stř 5. čer 2019, 16:10

No já mám třeba doma zhruba v průměru 4 X do roka kontroly, pochybuji že by mě prošlo kdybych jim řekl že to mám všude jinde, ale nevím, ale pochybuji že bych pak ještě někdy další NP dostal ...........



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#30 » stř 5. čer 2019, 16:22

A ty kontroly máš proč? Já mám spoustu známých se zbraněmi a k nikomu ještě do bytu kontrola nepřišla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů