Věková hranice pro vydání ZP sk. C



Petr Holšán
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 13. čer 2019, 20:55

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat. V zákonech je napsáno, že zbroj. průkaz skupiny C si mohu udělat od 16 let pokud mám na škole předmět myslivosti. Počítá se i kroužek myslivosti v zájmu školy. Předem děkuji za odpověď.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#2 » čtv 13. čer 2019, 21:01

Předmět, ne kroužek.



Petr Holšán
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » čtv 13. čer 2019, 21:25

Indian píše:Předmět, ne kroužek.

Děkuji za odpověď

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#4 » čtv 13. čer 2019, 21:32

A priste lepe pojmenovat tema. Dekujeme

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 13. čer 2019, 23:25

Ahoj, téma jsem přesunul sem, do webstránek rozhodně nepatří. Název tématu jsem upravil, "dobrý den" je hodně nevhodné pojmenování tématu.
To co chceš vědět upravuje Zákon o zbraních předpis č. 119/2002 Sb. konkrétně § 19 - Věková hranice pro vydání zbrojního průkazu.

"(4) Zbrojní průkaz skupiny C lze vydat žáku střední školy nebo středního odborného učiliště staršímu 16 let, pokud v osnovách školy či učiliště je zahrnuta výuka myslivosti a jsou-li splněny ostatní podmínky pro jeho vydání."

a ty ostatní podmínky jsou:
"(6) V případech uvedených v odstavcích 3 a 4 je nutný písemný souhlas zákonného zástupce a doporučení příslušného občanského sdružení, školy nebo učiliště. Osoba mladší 18 let smí zbraň nebo střelivo pro sportovní nebo lovecké účely nabývat do vlastnictví, s výjimkou koupě, a držet pouze se souhlasem zákonného zástupce; tuto zbraň nebo střelivo smí používat pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B nebo C nejméně 3 roky a která zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní nebo střelivem."



Dookie
Příspěvky: 5

Příspěvek#6 » pon 17. čer 2019, 09:24

Jednoduše: musí to být v osnovách výuky (RVP/ŠVP)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#7 » pon 17. čer 2019, 09:27

Takže pešek. Leda přemluvit ředitele, aby to tam přidal :) Jinak holt počkat a zatím chodit s někým starším 21 let, který má ZP min 3 roky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů