Půjčování zbraní kat. B, C.



adx5958
Příspěvky: 7

Příspěvek#16 » úte 8. čer 2010, 12:03

Díky za to,jak Rabbit reagoval. Tohle přesně jsem tvrdil správci střelnice. Žádost o NP. jsem sice s sebou neměl,ale prý i s ním by mě nomohl nechat střílet. On hlavně argumentoval tím,že z logického hlediska on přece nemůže vědět,jestli jsem mu tu pistoli v tuhle chvíli neukradl.



adx5958
Příspěvky: 7

Příspěvek#17 » úte 8. čer 2010, 12:09

Ještě bych se rád zeptal na jednu otázku. Jelikož stále čekám na kamaráda až jí konečně odhlásí a já jï budu moct následně přihlásit, mohu ji nosit u sebe?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#18 » úte 8. čer 2010, 12:20

správně podle legislativy:
po předání zbraně (tedy při koupi, když si ji fyzicky odneseš) máte každý 10 dní na odhlášení/registraci. nezáleží, kdo to udělá dříve, ale je potřeba to udělat v lhůtě. on navíc vrací i průkaz zbraně, takže by jsi jej neměl mít u sebe. ale zase ji můžeš okamžitě přihlásit a nečekat na kamaráda (není-li v tom jiný problém)

takže pokud tuto lhůtu z nějakého důvodu prodlužujete, koledujete si o problém. tedy bych ji raději nenosil, protože už se to blíží dráždění kobry bosou nohou. náhoda je totiž velký blbec.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » úte 8. čer 2010, 12:28

1) nemusíš čekat až ji odhlásí, klidně si vyplníš šedivák a přihlásíš ji bez něj. Jenže pokud nestihne lhůtu 10dní bude mít přestupek.

2) NESMÍŠ nosit zbran na kterou nemáš techničák



adx5958
Příspěvky: 7

Příspěvek#20 » úte 8. čer 2010, 12:47

Díky za vysvětlení ;)

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » pon 14. čer 2010, 13:31

Ještě pár blbejch (jestli to už nedat do FAQ) :) : Jsem majitel ZP kat B a můj taťka vlastní revolver. Můžu si jí půjčit i s průkazem zbraně a jít střílet? (jestli sem to pochopil správně - NESMÍM, protože to není zbraň kat. C ale je to B) a jak to tedy udělat s tím nákupním povolením? To budeme mít oba průkazy zbraně? díky za objasnění, raději se zeptám, než aby byl nějakej provar...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » pon 14. čer 2010, 13:41

Napíšete si smlouvu o zapůjčení zbraně, s touto smlouvou si podáš žádost o držení a nošení zbraně (přeškrtneš nabytí) a obdržíš rozhodnutí že můžeš zbran.... PZ..... držet a nosit. Potom ji nosíš s průkazem zbraně který je na otce a tímhle papírem. Je to trochu hrbatý ale taky mám takhle vyřešen manželky SW z kterýho sem tam střílím.

Uživatelský avatar
smety
Příspěvky: 155
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 14. čer 2010, 15:23

díky, a ta smlouva musí být nějak konkrétně formulována a co má všechno obsahovat? A platí se klasicky 100Kč?

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#24 » pon 14. čer 2010, 16:42

Neexistuje žádný vzor, je to prakticky klasická "Smlouva o výpůjčce", samozřejmě musí v našem případě obsahovat zejména přesnou identifikaci obou stran (osob), včetně čísel a platnosti ZP, a také přesnou identifikaci zbraně, včetně čísla Průkazu zbraně. Poté taky datum a ideálně i čas.



kosmicc
Příspěvky: 1

Příspěvek#25 » úte 21. pro 2010, 09:33

Prosím Vás, mohu si půjčovat od otce loveckou zbraň? já myslím, že ano ale nejsem si uplně jistý v legislativě to nemohu najít. Samozřejmně, že jsem držitelem zbrojního průkazu skupiny C. Prosím o radu.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » úte 21. pro 2010, 09:44

Pokud se nepletu, tak jen tak si ji půjčit nemůžeš. Někdo to tu upřesní, ale doporučuju zavolat na PČR a informovat se. Musí se vyplnit nějaký lejstro a pak to jde. Stačí vyplnit jednou a pak si půjčuj jak chceš.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#27 » úte 21. pro 2010, 11:28

sided píše:Zbran kategorie "C" můžu zapůjčit držiteli odpovídající skupiny ZP (v tomhle případě jakékoli skupiny) a taky se to běžně děje, půjčování flinty na hon a nebo na závody... , samozřejmě se půjčuje i s průkazem zbraně aby dotyčný měl doklad že to není černota. Smlouva o zapůjčení stačí i ústní, pokud se ovšem nestane nějaký průser. Písemnou smlouvou se kryjou oba zůčastnění v případě problémů. Smlouva by se dala vyhledat někde ve vzorech a nebo jí třeba nasmolí někdo kdo to umí.

Se zbraní kategorie "B" je to složitější protože na tu má "povolení držet a nosit" (nákupku) konkrétní osoba. Takže pokud si ji chci půjčovat tak napíšeme smlouvu o zápůjčce, s touhle smlouvou zažádám o povolení držet a nosit tu konkrétní zbran a dostanu rozhodnutí. Zbran potom nosím s 1) průkazem zbraně, 2) rozhodnutím od PČR, 3) smlouvou o zápůjčce. No to už je trošku hrbatý :lol: ale je to tak. A jde to, manželka má nádherný 2"SW který takhle občas nosím. Je jednodušší mít tyhle papíry než dvě stejný bouchačky v domácnosti :mrgreen:



Tohle téma už se tu řeší asi po pátý, nestálo by zato ho připíchnout někam do legislativy?



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#28 » pát 27. kvě 2011, 15:38

Zdravím,

jak to je když si chci od otce půjčit zbraň a jít si s ní zastřílet na střelnici?
Jsem držitelem ZP skupin A B E.

A je to vůbec možné? :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#29 » pát 27. kvě 2011, 15:56

Zásadní je hlavně kategorie dané zbraně.

Jinak už se to tu párkrát řešilo (a já to stále ještě nepřidal do FAQ :oops: ):



Demo
Příspěvky: 18

Příspěvek#30 » pát 27. kvě 2011, 16:00

V mém případě se jedná o
CZ 75B (9mm) a ZKM 452(.22LR)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marinakus, Seznam.cz a 31 hostů