Půjčování zbraní kat. B, C.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#61 » stř 18. dub 2012, 19:24

Na základě nákupního povolení a smlouvy můžu zapůjčit zbraň B.
Platnost je omezena pouze smlouvou.
Pokud je smlouva na dobu neurčitou,jak to mám já a moje přítelkyně,tak platnost skončí zrušením smlouvy.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#62 » stř 18. dub 2012, 19:39

V každém případě by mě zajímalo - vy, kdo jste si to vyřizovali - a co mi není ze zdejšího vlákna jasné:
Chtěla policie vidět smlouvu spolu s podáním žádosti o povolení? A musí být na žádosti o povolení něco spešl navíc než bývá na běžné žádosti o povolení (kromě přesných údajů o zapůjčované zbrani)? V poznámkách či tak...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#63 » stř 18. dub 2012, 19:48

NE, žádáš o povolení držet a nosit konkrétní zbran, a na tu taky dostaneš rozhodnutí. "nákupka" tedy povolení nabývat, držet, případně nosit (třeba) pistoli samonabíjecí slouží k něčemu úplně jinýmu. Ostatně jak už je patrné z textu.

MarK: policie chtěla vidět smlouvu o zápůjčce a kopii založili do složky přišitou ke kopii rozhodnutí. Je to logický protože Ti povolujou užívat cizí věc a potřebují jeho souhlas. Žáda se normálně růžovým papírem, jen vyplníš údaje o zbrani, přeškrtneš nabytí a přiložíš smlouvu. Ta musí být bud ověřená u notáře a nebo tam musíte oba a úředník si ji parafuje na místě.



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#64 » pon 30. dub 2012, 15:17

mohl by sem někdo prosím hodit smlouvu o "zápůjčce"? nějaký mustr, nechci to brát podle jiných smluv na auto atd.. kde se řeší záruky atd.."

když mám 1 zbraň kategorie B a 3 kategorie C, mohu napsat smlouvu o zápůjčce na všechny na jednu stránku-smlouvu?

počítám že na B policie pak sjede povolení na držení-nošení (škrtne nabytí), do poznámek napíše to o smlouvě a vydá rozhodnutí

ty C tam zmiňuji že je lepší tuto smlouvu mít rovnou v kuse, když půjde ten dotyčný s C na lov, tak bude mít rovnou tento papír (případně oparafovaný pčr?...) a bude klid...



ales1000fzs
Příspěvky: 26

Příspěvek#65 » stř 2. kvě 2012, 11:18

U nás jim stačilo na žádost dopsat do poznámek, že souhlasím se zapůjčováním výše uvedené zbraně a podepsat. Žádost si založí na příslušném úřadě a mají to i s souhlasem vlastníka. Trochu nevýhoda je že se u zbraně musí nosit rozhodnutí které je vytištěno na obyčejném papíře a jeho životnost nebude asi dlouhá. Ale zase není problém si na PČR vyžádat kopii.



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#66 » stř 2. kvě 2012, 12:19

Rozhodnutí je na obyčejném papíře, proto ho mám pečlivě uloženo v deskách u ostatních papírů a desky bezpečně v šuplíku :-D Když mi policajti ten papír davali, tak jsem prohlásil, že se s ním nebudu tahat sebou, když budu mít u sebe zbraň a odpověd byla jasná, že nemusím, protože to zákon nevyžaduje. Nakonec jsem si udělal přes kopírku takovou mini kopii, akorát na velikost peněženky, bez nějakého uředního ověření, ale to mám jenom kdyby náhodou třeba na střelnici byli moc zvědavý, tak abych je uklidnil. Nějakému cajtovi při kontrole bych to ani neukazoval, když ho to bude zajímat, tak ať si to zjistí sám.



pepe123456
Příspěvky: 35

Příspěvek#67 » stř 9. kvě 2012, 21:06

takže dnes celkem zajímavé..
Vysočina..
dostavil jsem se poučen, vybaven smlouvu o zápůjčce mé zbraně rodinnému příslušníkovi (aby si nemusel kupovat vlastní a dostal nošení do průkazu..)

policajti- nechtěli to řešit, že to zákon neřeší - takže jsem to chtěl že je to povolené, s tím souhlasili a kroutili se jak žížaly......
extrémně neochotní, že je to moc práce...
vytáhli sami cyklostylovanej formulář o zápujčce zbraně - majitel tam vyplní údaje, svoje, zbraně, tomu komu půjčuje..

až vydají rozhodnutí tak si mě (majitele) pozvou a poučí mě..(nevím co to znamená..) zároveň s tím komu půjčuji..

vyloženě se jim do toho nechtělo, snažili se to zlehčovat, nechtěli, že to není nutné, zákon to neřeší ......

zajímavá zkušenost a kouzelná formulka "na kraji říkali že to lze takto a takto, napište mi papír že to neuděláte"..

extrémně nespolupracující...

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#68 » čtv 10. kvě 2012, 05:39

Kde přesně na Vysočině?

Mě v Pelhřimově velmi ochotně vyšli vstříc. Sice to prý často nedělají, ale dostal jsem formulář, který přiložím k "nákupce" kde bude zaškrtnuté nošení/držení. Společně se ženou se dostavíme pro rozhodnutí a je to. Žádné problémy, žádně vykrucování. Možná už ví jak na to, tak se netrápili.

Uživatelský avatar
Chrasty
Příspěvky: 1

Příspěvek#69 » stř 10. říj 2012, 17:59

Dobrý den tento týden jsem řešil půjčování zbraně kategorie B od otce a tak tu dávám smlouvu kterou jsem si za tímto účelem sestavil,možná to někomu pomůže.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Vashan
Příspěvky: 28

Příspěvek#70 » ned 14. říj 2012, 07:58

pro info na http://www.gunlex.cz/pro-strelce/z-domova/ je stanovisko MV k vydávání povolení nosit, držet zbraň kat. B pro více osob
v podstatě stejný dotaz zodpovídá i toto stanovisko MV: http://www.mvcr.cz/soubor/zbrane-pujcovani-pdf.aspx



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#71 » úte 22. led 2013, 10:02

Zeptam se presne a primo....oba jsme drzitelen ZP, manzel ma zbran, a abych ji jako manzelka mohla tez popr. nosit, vyreseno na policajtech tak, ze vypsano na stejny papir jako je nakupko, ale vyskrtnute vlastnictvi nahore....k tomu zvlast papir, kde je uvedeno, ze manzel mi chce pujcovat zbran bla bla bla a podpis. Takze ja ted muzu nosit jeho zbran, stim kdyz si ji vezmu....ze mam svuj ZP + manzeluv PZ + papir od policatu. A jelikoz jsem se jich tam zapomnela zeptat...tak nevim zda to je casove omezene nebo neomezene.Jak to je?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#72 » úte 22. led 2013, 10:11

pokud to nemáte omezené v zápůční smlouvě tak platí dokud máš platný zbroják



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#73 » úte 22. led 2013, 11:20

sice to nenazývam smlouva.....ale Prohlášení vlastníka o souhlasu s půjčováním střelné zbraně.....

ale i tak to bude jak pisete asi do platnosti meho zbrojaku

diky



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#74 » úte 22. led 2013, 11:36

a jeho. Jakmile by o něj přišel, žačne být problém s právem dávat souhlas s půjčením a smlouva bude neplatná.



Kam_ca
Příspěvky: 42

Příspěvek#75 » úte 22. led 2013, 12:01

jo..my to mame vystavene stejne...takze proste az budeme delat nove...a nez budeme mit nove...tak pujcovat nemuzu...jasne....prukaz zbrane zustava stejny...takze jen v tom obdobi nez bude novy zbrojak nemuzu si pujocvat..jasnyyyy.

dikas moc

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů