Půjčování zbraní kat. B, C.



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#196 » pát 12. kvě 2017, 18:18

Děkuji moc za vysvětlení, je mi to totálně jasné. Manžleka už má koupenou mezitím svoji, tak to budeme aplikovat hned recipročně

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#197 » stř 17. kvě 2017, 14:06

Tak kdyby to fungovalo "user friendly", klidně by v Průkazu zbraně do kolonky "další údaje" mohl být vepsán další uživatel oprávněný tu konkrétní zbraň držet a nosit....... ale to je asi to samé, jako u žádosti o vydání nové občanky si do ní napíšete manželku/manžela a ono nic.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#198 » ned 21. kvě 2017, 17:52

Nevím jak kde, ale u nás je potřeba PČR předložit smlouvu o půjčení zbraně pouze na jedinou zbraň = pokud si chcete půjčovat více zbraní, pak je třeba sepsat více smluv.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#199 » ned 21. kvě 2017, 19:22

jenovo: Nemusis to mit u sebe. Neni to povinost, sam jsem se na to ptal na ministerstvu. Ale napsali ze je to lepsi mit u sebe, zjednodusuje to situaci. Staci obycejna kopie. Jeslti ti tvrdili ze to je povinost, tak kecaj nebo to nevi.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#200 » pon 22. kvě 2017, 11:38

Smlouva muze byt uzavrena ustne... Tedy PISEMNA SMLOUVA NEMUSI BYT VUBEC, natoz aby ji clovek MUSEL mit u sebe...
Cimz nerozporuji, ze stav, kdy ma clvoek pisemnou smlouvu a ma ji (nebo kopii) u sebe, je vice odolny urednimu simlovi a predchazi zbytecnym prutahum pri pripadne kontrole.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#201 » pon 22. kvě 2017, 19:17

Jak kde, u nás PČR vyžaduje předložení písemné smlouvy a to jsme byli na PČR oba, půjčitel i vypůjčitel.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#202 » pon 22. kvě 2017, 19:29

Jojo, úřad je mocnej. Nebo možná spíš nemocnej. Káždá nová zkušenost horší, než ta minulá.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#203 » pon 22. kvě 2017, 19:49

Ono úřad často chce i to, nač nemá nárok, nebo co je úplně zbytečný. Úřad obecně, nejen PČR. V Brně při registraci zase pokaždé chtějí vidět kupní smlouvu/fakturu, ač také může být ústní. Ale hádej se, že...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#204 » úte 23. kvě 2017, 10:51

V Brně na tohle ale už funguje: "není, ústně" :) A protistrana "aha". A jediné, co pak chtějí na šdivák, tak datum, větička "ústní smlouva" a podpis :D



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#205 » pát 26. kvě 2017, 13:27

Cipis: To mluvíš o převodu (prodej-nákup) zbraně nebo o půjčování ? Na půjčování snad šedivák chtít nemohou, či ano ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#206 » pát 26. kvě 2017, 14:24

edit: píšu kraviny, pardon



jenovo
Příspěvky: 10

Příspěvek#207 » stř 12. črc 2017, 21:50

ahoj, potvrzuji, ze to funguje, dnes jsem uvedene rozhodnuti uspesne vyzvedl na PCR.

Znovu jsem se ptal pani policstky, zda zminene rozhodnuti musis nosit u sebe, kdyz budu mit zbran manzelky u sebe a naopak a opakovane mi rekla, ze ano, tak nevim, ale asi to resit nebudu...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#208 » čtv 13. črc 2017, 13:57

Povinnosti drzeitele zbrojniho prukazu skupiny E stanovi zakon. A pri noseni je povinen mit u sebe prukaz zbrane. TECKA. §29, odst. 1, písm. i. Až mi tam někdo najde něco o nákupce, bude frajer.
Policajti si akorat ulehcujou praci (abys mel povoleni u sebe - nemusis, nic ti to nestanovi) a chtej mit vse pod vetsi kontrolou, nez jim prislusi (nejaky oznamovani pujcovani - nemusis, o pujceni vedi diky nakupce, kterou vystavili).
Ze treba neni na skodu jim trochu vyjit vstrict je vec jina. Dobrovolna.



tesy007
Příspěvky: 4

Příspěvek#209 » ned 16. črc 2017, 18:44

Nemáte prosím někdo vzor smlouvy o výpůjčce zbraně? Díky



SphereF
Příspěvky: 2

Příspěvek#210 » pon 20. lis 2017, 20:10

sided píše:1) nemá časové omezení
2) správně


Ahoj,
měl bych dotaz k délce trvání nákupního povolení. Je správné tvrzení, že nákupní povolení má časové omezení 12 měsíců, ale nadále platí po dobu platnosti ZP pro držení/ nošení?

Dnes jsem chtěl vyřídit vypůjčení zbraně. Měl jsem u sebe smlouvu o vypůjčení a nákupní povolení, které jsem měl v plánu využít na nákup nové zbraně později. Nákupní povolení je obecné pro pistoli samonabíjecí bez uvedení typu a ráže zbraně.

Chtěl jsem toto nákupní povolení uplatnit, ať nemusím platit nové povolení pro vypůjčení zbraně. Po diskuzi mi bylo doporučeno dopsat číslo jednací z nákupního povolení do smlouvy o vypůjčení, aby bylo jasné pro kterou zbraň mám nákupní povolení s tím, že po roce nákup nebude možný, ale držení bude platit stále. Je takový postup možný?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů