Půjčování zbraní kat. B, C.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » ned 4. kvě 2014, 21:53

Hackman: tohle nelze, viz §64 - buďto musí převést vlastnictví ke zbrani (prodat, darovat) na jiného oprávněného držitele, nebo předat zbraň podnikateli v oboru zbraní a střeliva za účelem jejího prodeje nebo úschovy. Pokud to neudělá sám do 60 dnů, policie ji prodá nebo v případě neúspěšného prodeje zničí.



Hackman
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#122 » ned 4. kvě 2014, 22:00

To se mi nějak nezdá, on tam už tu zbraň má uloženou přes 2 roky.
No asi se radši poptám přímo na PČR.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#123 » ned 4. kvě 2014, 22:12

Vlastnictví si převeď na sebe - daruje ti ji a po letech mu ji daruješ zpět. Tedy pokud si důvěřujete a nemusíte se mezi sebou smluvně jistit.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#124 » ned 4. kvě 2014, 22:31

Nebo to udělejte čistě a normálně ji kup. Pak budete vyrovnáni. Jistě to není natolik vzácný kousek, aby se po čase nedala sehnat, kdyby ses ji třeba pak nechtěl vzdát, nebo ses jí zbavil "před termínem"...



Hackman
Příspěvky: 11
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#125 » ned 4. kvě 2014, 22:47

Díky za rady, no jedná se o téměr nový Glock 24 který má hodnotu 20tis. takže nejde o žádnou "šunku" za pár kaček :)
Převod vlastnictví jsme moc neřešili páč by to mělo jít nějak tímto způsobem - zapůjčit. I když si maximálně důvěřujeme,
myslím že tato možnost by byla nejlepší pro oba.

p.s.: Taky tam prej mluvili o nějakým deponování, že si může zbraň uložit k nějaké blízké osobě se ZP, víte o tom něco?
V tom případě pak si ale nejsem jist jestli bych tu zbraň moh vůbec používat a nosit.

Uživatelský avatar
Prying
Příspěvky: 78

Příspěvek#126 » úte 6. kvě 2014, 08:31

Dojdi si tam a zeptej se přímo. Já byl u nás minulý týden, protože jsem si od majitele chtěl půjčovat samonabíjecí pušku. V pondělí jsme vypsali tu oranžovou žádost, majitel tam připsal, že souhlasí se zapůjčováním, zaplatili 100,- kolek a ve středu jsem si už měl dojít pro "techničák". Ale ještě jsem se tam nedostal. :oops:



satanss
Příspěvky: 1

Příspěvek#127 » stř 28. kvě 2014, 09:04

jaký § ošetřuje zapůjčení zbraně kategorie C hledám a nenacházím



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#128 » stř 28. kvě 2014, 12:36

Přece § 28 - každý držitel ZP je oprávněn držet, popřípadě nosit kteroukoliv zbraň kategorie C. :idea:
Zapůjčení řeší NOZ a u zbraní podléhajících registraci je zcela vyloučeno, je možná pouze výprosa, výpůjčka nebo nájem. :lol: :lol: :lol:



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#129 » ned 14. pro 2014, 12:30

Ahoj chtel bych se zeptat jak se to dela když chci známemu přenechat zbran kuli nejakym upravám na zbrani to mu mužu teoreicky dat zbran do ruky a odnes si ji prines mi ji za par dní ? nebo se to musi nekde hlásit připadne neco sepisovat (ma stejne jako ja pouze zbrojni prukaz ABCDE) je to kolega z práce - vedoucí



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#130 » ned 14. pro 2014, 12:40

Jaká zbraň? Jaké úpravy?
1. U přenechání záleží na kategorii - C mu můžeš předat spolu s PZ, B by správně měl požádat o povolení (s 200Kč kolkem).
2. Skutečnou úpravu zbraně by držitel pouze ZP bez ZL dělat v žádném případě neměl.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#131 » ned 14. pro 2014, 14:53

B -glock 17 prendání par novych dílu kterysi sam nelajzu prehazet atp..

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#132 » ned 14. pro 2014, 16:12

Pokud to jsou jen nějaké pružiny a podobně asi by bylo nejjednodušší zajít k němu do dílny a udělat to spolu. Pokud jde zásah do hlavní části zbraně, měl by dělat úpravu puškař se ZL a ten si na sebe zbraň normálně převede v CRZ za účelem opravy. Po opravě ji převede zpátky na tebe.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#133 » ned 14. pro 2014, 19:17

sloučeno "franta599" co kdybys zkusil hledat než založíš nový vlákno....



Otik Platenik
Příspěvky: 85

Příspěvek#134 » čtv 12. bře 2015, 07:42

Pokud si chcete půjčovat zbraň od kamaráda nebo třeba od manželky, tak je potřeba si nechat vydat Povolení k nabytí vlastnictví, držení, nošení zbraně kategorie B na tu konkrétní zbraň, kterou si budete půjčovat (musí tam být uvedeno výrobní číslo). A majitel zbraně na žádost dopíše prohlášení, že souhlasí s tím abyste tuto zbraň drželi. Pak je vám vydáno povolení (klasická nákupka se všemi údaji o konkrétní zbrani), které musíte nosit společně se zbraní a průkazem zbraně u sebe.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#135 » čtv 12. bře 2015, 10:05

Pak je vám vydáno povolení (klasická nákupka se všemi údaji o konkrétní zbrani), které musíte nosit společně se zbraní a průkazem zbraně u sebe.

Osobě jsem neřešil ale znám případ kdy po absolvování toho co píše Otik Platenik byl vydán druhý průkaz zbraně na jeho jméno. Nosí tedy s sebou jen PZ ne povolení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 26 hostů