Půjčování zbraní kat. B, C.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3650

Příspěvek#46 » pát 30. zář 2011, 06:29

mám jenom rozhodnutí, průkaz zbraně zůstal jeden.



camajda
Příspěvky: 7

Příspěvek#47 » pát 30. zář 2011, 10:48

§59 (4) Při výuce, přípravě nebo soutěžích, jejichž součástí je střelba, může osoba mladší 18 let, nejméně ve věku 10 let, používat zbraň, avšak pouze za přítomnosti osoby starší 21 let, která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky a zajistí bezpečnou manipulaci se zbraní a střelivem...

znamena slovni spojeni "která je držitelem zbrojního průkazu skupiny B, popřípadě skupiny C nejméně 3 roky"
ze staci mit "B" jakkoliv dlouho a "C" nejmene tri roky??



BUBBA
Příspěvky: 31

Příspěvek#48 » pát 30. zář 2011, 13:05

Neznamená.Znamená to B - min.3 roky,C - min.3 roky



camajda
Příspěvky: 7

Příspěvek#49 » pát 30. zář 2011, 13:07

diky :-(

Uživatelský avatar
MMirek
Příspěvky: 7

Příspěvek#50 » stř 5. říj 2011, 16:47

Přesně tak. Dneska jsem si vyzvednul zbroják a zároveň zažádal o povolení držet a nosit zbraně, co už doma máme. Ke každý zbrani (kat. B) jsem dostal rozhodnutí, které musím míst, když si beru zbraň. Mít k tomu průkaz zbraně je samozřejmostí a zůstává stejný jako byl do této chvíle.



Vsw
Příspěvky: 40

Příspěvek#51 » pát 13. led 2012, 21:33

Dovolte mi polozit dotaz - kamaraduv otec je myslivec. Z nejakeho duvodu chce prevest kulovnici a brokovnici na syna. Ten neni ochoten se zabyvat myslivosti, ale snad by na skupinu B mohl zbrane drzet. Ovsem pak by je otci zapujcoval a ten by je dal pouzival k myslivosti. Poradil by nekdo, jestli je to mozne?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3650

Příspěvek#52 » pát 13. led 2012, 21:35

Jasně, tohle jde udělat. Je to tu ve vlákně podrobně popsaný ;)



ramasa
Příspěvky: 2

Příspěvek#53 » stř 22. úno 2012, 17:36

Zdravím, mám na vás prosbu. Vím, že pokud jsem držitel zbojního průkazu kat. B,E, tak když si chci půjčit ot otce zbraň kategorie B, tak musím mít to oranžové potvrzení žádost o povolení džení,... No a potom tu smlouvu o výpůjčce. Jenže otec to špatně vyplnil a mě se nechce na odbor zbraní 20km. Není možné to někde stáhnout na internetu ? Díky :-).



E-Ryc
Příspěvky: 499

Příspěvek#54 » stř 22. úno 2012, 17:52




ramasa
Příspěvky: 2

Příspěvek#55 » stř 22. úno 2012, 18:01

Tam jsem ale tu smlouvu o výpůjčce nenašel. A kupní nechci.

Uživatelský avatar
gespa
Příspěvky: 3

Příspěvek#56 » stř 22. úno 2012, 22:11

Asi jsem mimo, ale když mám zbroják a chci si od někoho půjčit zbraň, tak snad stačí, když on si ověří, že jsem držitelem příslušného oprávnění (zbrojáku) a zároveň se zbraní mi předá i průkaz zbraně. Jaký smlouvy o zapůjčení, povolení držení, atd.? Že by se něco změnilo?

Pokud si vzpomínám, tak v zákoně kdysi bylo, že zbraň můžu svěřit pouze osobě k tomu uzpůsobené (tedy mající zbroják), ale nějakou nutnost uzavření smlouvy či získání povolení k držení si teda fakt nevybavuju (to bych pochopil jedině když majitel zbraně chce být krytej, že v době zapůčení s ní nebude spáchán trestný čin na jeho triko)...

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 476

Příspěvek#57 » stř 22. úno 2012, 22:35

§ 12
(1) Zbraň kategorie B lze nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit jen na základě povolení, pokud tento zákon nestanoví jinak.

což znamená, že i jen na její držení potřebuješ povolení. o zapůjčení zákon jinak nehovoří, tudíž se na to vztahuje výše uvedené.
pochopitelně nejedná-li se o zapůjčení na střelnici při přítomnosti právoplatného majitele.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 983

Příspěvek#58 » stř 22. úno 2012, 23:02

gespa píše:Pokud si vzpomínám, tak v zákoně kdysi bylo, že zbraň můžu svěřit pouze osobě k tomu uzpůsobené (tedy mající zbroják), ale nějakou nutnost uzavření smlouvy či získání povolení k držení si teda fakt nevybavuju...

Ano, takto to kdysi byvalo, ale uz nejaky ten rok tam je, ze na danou zbran musis mit povoleni k drzeni.
O smlouve mezi obema subjekty tam skutecne nic neni, ta by Ti byla celkem na nic.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3775

Příspěvek#59 » sob 25. úno 2012, 15:52

Přesně tak. Kategorii C můžeš půjčit osobě mající ZP příslušné skupiny, u kategorie B musíš mít povolení na každou konkrétní zbraň. Půjčit ji můžeš jinak pouze na střelnici při tvé přítomnosti za splnění dalších podmínek zákona.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3270
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » stř 18. dub 2012, 18:04

Noir píše:Řeší-li se to nákupním povolením, pak předpokládám, že půjčování je možné jen po dobu jednoho roku (= platnosti NP), nebo se pletu?

Jen když jsem na to teď náhodou narazil, tak odkážu na vysvětlení v zákoně:
ZoZ: § 13
(1) Platnost povolení vydaného podle § 12 zaniká, jestliže ten, komu bylo povolení uděleno, přestal být držitelem zbrojního průkazu nebo zbrojní licence. Platnost povolení k nabytí vlastnictví zbraně kategorie B dále zaniká, není-li využito do 12 měsíců ode dne jeho vydání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti