Zbrojak



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#1 » ned 15. zář 2019, 13:04

Zdravím mám dotaz ale asi už to tady někde je.... Chci si dělat zbrojak ale nevím zda všechny ty poplatky vysolim "najednou" nebo postupně. Písemný a prakticky se dělají v jeden den najednou? Popřípadě jak dlouho se tohle všechno dělá? Asi hloupé otazky..... Diky

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2 » ned 15. zář 2019, 13:39

Postupne. Nejdriv doktora, pak žádost o zkousku. Pak zkousku, obe casti ve stejny den. Pak vydani zp



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#3 » ned 15. zář 2019, 14:03

8-) Dekuju a časově je to na kolik měsíců asi?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 15. zář 2019, 14:29

:D já měl vše od přihlášky až po absolvování zkoušky za 3 týdny. Vydání ZP pak max 30 dní.
Ps: vše tu je již psáno viz: https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... jni-prukaz

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#5 » ned 15. zář 2019, 14:33

2 až 6 měsíců. Záleží na okresu.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#6 » ned 15. zář 2019, 15:13

Praha? :ugeek:
Jinak dekuju za link......
Takže peníze radši dáti stranou hned co?
A od vydání zp mám max rok na to si koupit zbraň?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#7 » ned 15. zář 2019, 15:16

Ne, po vydání zbrojního průkazu si skočíš pro nákupní povolení, na které se zbraň kupuje a to má platnost jeden rok.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#8 » ned 15. zář 2019, 15:19

Jjj rozumím ale ddo roka si ji koupit musím ne?

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#9 » ned 15. zář 2019, 15:30

Nemusíš, klidně můžeš mít jen zbrojní průkaz, bez zbraně. Nikdo Tě nenuti nic kupovat. Ale je potřeba cvičit, aby sis udržel alespoň ty základy ze zkoušek.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#10 » ned 15. zář 2019, 15:39

audis píše:2 až 6 měsíců. Záleží na okresu.


No, nevím, jestli jsem vyjímka, ale je to už nějaká doba - několik let. Podal jsem si přihlášku, další týden zkouška, hned druhý den jsem byl u doktora a odnesl žádost na PČR (tehdy to bylo opačně než dnes) a za týden mi volají, že mám ZP hotov, ať si ho vyzvednou. :D



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#11 » ned 15. zář 2019, 15:41

Aha tak já myslel že musím do roka a do dne :-)
Takže stačí jen peníze na zkoušky a doktora a střelnice a na zbraň pak můžu šetřit? Chápu že to tady píše urco kazdej že to už musí otravovat ale tohle mi moc lidí v mém okolí neporadí..... Dekuju že mě nekamenujete a radite dekkuji



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#12 » ned 15. zář 2019, 15:44

Aha tak já myslel že musím do roka a do dne :-)
Takže stačí jen peníze na zkoušky a doktora a střelnice a na zbraň pak můžu šetřit? Chápu že to tady píše urco kazdej že to už musí otravovat ale tohle mi moc lidí v mém okolí neporadí..... Dekuju že mě nekamenujete a radite dekuji p9



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#13 » ned 15. zář 2019, 15:45

A v čem je výhoda si udělat sk E a B najednou? Nestačí pouze E? Diky



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#14 » ned 15. zář 2019, 15:47

Kvůli nákupu nábojů, mám dojem, že pouze u E může prodejce dělat ofuky, když bys chtěl náboje do něčeho, na co nemáš průkaz zbraně. Těch 700 se oplatí zainvestovat.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 15. zář 2019, 15:51

Ano je to tak, pokud máš pouze ZP. sk. E, tak dle zákona lze prodat střelivo po předložení platného průkazu zbraně na danou ráži. Problémy to způsobuje když někdo dojde pro první zbraň, tak musí ještě jednou až má PZ, pro střelivo. Nebo když prostě někdo dojde vyzvednout a neukáže mi PZ tak ho pošlu domů. Někde se na to kontroly nezaměřují, jinde jo. To je kraj od kraje, ale za ty problémy to nestojí a paradoxně spousta kolegů to vůbec neví :-(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 10 hostů