Ideální kombinace skupin ZP.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#46 » čtv 14. lis 2019, 19:59

Mám A+E a ještě se mi za poslední 3-4 roky ani jednou nestalo, že by po mě někdo chtěl při nákupu střeliva PZ. Vždy jen ZP. Nákupy dělám asi tak na 6-7 různých prodejnách (podle toho kde momentálně cestuju) a nikdy nekupuju jedno balení, což by se dalo dejme tomu vztáhnout jakoby k Áčku. PZ sebou pro jistotu samozřejmě vozím, ale nikdy jsem ho nemusel vytáhnout. Ostatně, pokud se změní zákon tak jak ho navrhují, vzniknou z A,E dvě plnohodnotné základní skupiny úplně stejně, jako z A,B,C,E.



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#47 » čtv 14. lis 2019, 21:01

Ale ono se nenavrhují dvě plnohodnotné základní skupiny: má být zbrojní oprávnění obecné a rozšířené.
Takže ze samotného E (nebo D) vznikne rozšířené ZO, které v sobě zahrnuje i obecné ZO.



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#48 » čtv 14. lis 2019, 22:46

Osobně nechápu smysl celé diskuze, 700 za každou další skupinu je po finanční stránce tohoto koníčku jako načůrat do oceánu. Ale třeba jsem jen hloupý a vidím to blbě.



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#49 » pát 15. lis 2019, 01:14

Mart mas bod a pravdu :)
Ja mam B+E a uz jsem narazil ze mi schazelo A diky zvlastnostem/starym vecem.
E bez urazky je skoda dle me zkusenosti...chapu vsak ze nekomu staci.
Nakup na E tady zminovalo par lidi jako problem a snad i dle jednoho zrejme prodejce ze mu nestoji bez prislusneho PZ riskovat...Mas li jinou zkusenost, tim lip a preju.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#50 » pát 15. lis 2019, 03:35

No oni jsou lidi, co mají jedinou pistoli a mají ji celej život. Na střelnici chodí občas. Prostě mají E, neřeší nic okolo, náboje si koupí až po průkazu zbraně. Pro někoho je to koníček, pro někoho především obrana domu a blízkých, což v jeho případě dělá ostatní skupiny zbytečné.
Já to takhle měl s D. Udělej si D, říkali. Budeš mít výsluhu a pak zdrhneš k měšťákům, říkali. Nevyužil jsem to nikdy, akorát jsem běhal se zbrojákem častěji...
Prostě bych ty skupiny neviděl definitivně, ale individuálně. I tak se ale stále přimlouvám za kombinaci E+B.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#51 » pát 15. lis 2019, 07:44

LoganRaise píše:No oni jsou lidi, co mají jedinou pistoli a mají ji celej život. Na střelnici chodí občas. Prostě mají E, neřeší nic okolo, náboje si koupí až po průkazu zbraně. Pro někoho je to koníček, pro někoho především obrana domu a blízkých

Trochu demagogické. Mám A,E a na střelnici jsem 1-2x týdně, mám od ní i klíče a kvéry se mi už nevejdou do velkého trezoru. Žádné omezení, ani když si jdu střelit nějakou soutěž, ani to teoretické při nákupu bez PZ jsem osobně nezažil, je fakt že je kupuju čím dál míň. Kromě .22Lr a 7,62*39 si všechny ráže stejně přebíjím a na prach a zápalky se PZ nevyžaduje.
Potom mám kamaráda, který má všechny skupiny mimo D a doma má jen CZ75, kterou už nevytáhl jak je rok dlouhej. Na střelnici je sice každej tejden, ale střílí jen perkusní pušku. Skupiny si jen drží, co kdyby...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#52 » pát 15. lis 2019, 08:11

To už je u každého jiné no. Ale původně měl můj příspěvek vyznít tak, že chápu, když někdo nechce hodně skupin. Jen i když se setkám s někým, kdo nechce nic než E, snažím se ho přesvědčit alespoň k tomu B.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#53 » pát 15. lis 2019, 09:43

Kolombo: na manipulaci muzes dostat i na cisty ecko cokolov...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#54 » pát 15. lis 2019, 10:22

mart píše:Osobně nechápu smysl celé diskuze, 700 za každou další skupinu je po finanční stránce tohoto koníčku jako načůrat do oceánu. Ale třeba jsem jen hloupý a vidím to blbě.


Ja to vidim uplne stejne, sam mam vsechny skupiny a to jsem si sel ciste pro E, nez mi policajti doporucili zaskrtat si vsechny, protoze na E mam stejne nejtezsi zkousky.
Nehlede na to, ze s prihlednutim k cene zbrani a streliva a dalsiho je to prkotina.
Ted diky tomu neresim nejake prukazy zbrane apod. ale jen chybejici nakupka kdyz neplanovane neco najdu v obchode, jako tudle kdyz jsem se kvuli revolveru musel otocit 2x po sobe 20 km do okresniho mesta nejdriv pro nakupko, pak s registraci. Pak i ten benzin vyjde draz nez dalsi skupina...

A co se tyce manipulace, proste at si tazatel zajde na kurz primo na te strelnici a bude v klidu, ja tam byl, prosli s nami manipulaci, strelby, proste celou zkousku na necisto mimo teorie. U zkousky pak clovek byl sice malo ve stresu jeslti uspeje, ale byl predem obeznamen s prubehem a mel to nacviceny. Ten 1000 kc mi za tu pripravny kurz stal. Myslim, ze bych dal bez nej ale bylo to vice v klidu.

Takze odpoved: idealni kombinace: vsechny skupiny



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#55 » pát 15. lis 2019, 13:10

Já jsem dával za přípravný kurz 2500 + 1000 za střelivo. Bylo to vždy po - st - pá po 2 hodiny, 3 týdny po sobě. Sborku a rozborku jsme dělali pořád dokola, školení o nábojích, stříleli jsme se všeho možného, diskuze o tom co komu nebylo jasné, individuální přístup pro každého v té věci, která mu nešla, čistění zbraní, drilování závad a jejich odstranění..... Z kurzu prošli úplně všichni a relativně v klidu



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#56 » pát 15. lis 2019, 14:23

To co napsal Mart je pravda. 700 Kč za jednu skupinu je prd do bioplynky, protože potom člověk víc utratí za náboje, atd. Mám ABCE. D se mi nechtělo chodit častěji s papírem od doktora, tak ho nemám.
Nejpřísnější nároky jsou na skupinu E, ostatní jsou už sranda. Takže tak. Je pravda že ZP díky 3 skupinám navíc stojí o 2100 Kč víc. Ale to je jediné negativum.
Kdyby šel udělat ZP na tank při těch samých zkouškách za řádově podobnou cenu, tak si ho udělám taky, už jen z principu... :-)



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#57 » pát 15. lis 2019, 16:26

V zásadě nerozumím tomu proč dělat jen E a neudělat si rovnou aspoň B, lépe A+B když jediný dopad je pár stovek za kolek a zkouška je identická a každá z těchto skupin přinese výhodu.
V ceně celého procesu to jsou drobné.
C jsem zavrhnul protože mysliveckou kariéru neplánuju (a zatím to směřuje k tomu že tato kategorie bude sloučena s A/B).



kapopista77
Příspěvky: 22

Příspěvek#58 » pát 15. lis 2019, 20:46

Len v skratke, mám ABCE a doteraz ľutujem, že som si vlastnou chybou neurobil aj D. Tak ako to už bolo napísane, keď už si tam tak tých par korún je nič proti tomu ísť tam ešte raz a absolvovať to znovu. A hlavne žiadna skupina ťa k ničomu nezavazuje.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#59 » pát 15. lis 2019, 21:15

Přesně, ideální kombinace je ABCDE, protože je to při jednom učení, jedné zkoušce, jedněch nervech a vlastně i za jedny peníze. Ona zkouška obvykle stojí víc než ty dvě tři ušetřené skupiny - 600 komisař + střelnice = 1200-2000 což je cena kolků za skupiny, kde je cesta, kde je doktor a to nemluvím o penězích na které pak tenhle kůň přijde.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#60 » pát 15. lis 2019, 22:22

Určitě nejde o peníze, také jsem dělal ve své době všechny skupiny co to šlo, ale v dnes? Výhledově je to myslím zbytečné... Budou velké změny a ti co dělají všechny skupiny dnes, budou akorát nasraní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů