Spolehlivost v rámci návštěvy nemocnice



terisfal
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pát 15. lis 2019, 06:03

Ahoj, zajimá mě taková věc.
Nikdy jsem nedostal žádnou pokutu, nemám záznam ani v rejstříku přestupků či trestů. Nikdy jsem nebyl na záchytce ani nic podobného.
Co se mi však stalo, během mých hlupáckých studijních let na VŠ, tak jsem si od kamaráda dal jointa, po kterém se mi udělalo tak zle, že jsem musel jít do nemocnice. Bylo mi řečeno, že to byl především úzkostný a subjektivní stav po požití neznámého, ale nic jiného mi nebylo.
Po tom, už jsem si nikdy nic podobného nedopřál. Toto byla moje jediná epizoda. Co mě zajímá je, zda to bude mít nějaký vliv při posuzování spolehlivosti?
Nevíte někdo prosím?
Děkuji

Terisfal

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#2 » pát 15. lis 2019, 06:06

Nemělo by mít...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#3 » pát 15. lis 2019, 07:58

Ne. Žádný vliv. Zapomeň na to.



terisfal
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » pát 15. lis 2019, 08:22

Diky moc chlapi :)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#5 » pát 15. lis 2019, 14:11

Hlavně se na to neptej policajtů. :-)

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#6 » pát 15. lis 2019, 14:22

No to je sakra dobrá připomínka!



Rab
Příspěvky: 70

Příspěvek#7 » ned 17. lis 2019, 09:40

V zakone se píše něco jako ,,nadměrné požívá alkohol nebo návykové látky" ( nemám ho u sebe, tak přesně nevím). Ale jednou za život dle mě není nadměrné. Tzn řekl bych, že i občasný užívání ( třeba i heroinu :)) je ok. A navíc řekl bych, že i mezi držiteli ZP je spousta lidí, co si dá denně pivo/víno.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#8 » ned 17. lis 2019, 10:05

Občasné užívání heroinu ? To jako fakt ? A určitě omylem ...

No, pokud by to s Tebou řešila Policie, tak to asi na ZP neprojde ...

Nehledě na to, že to je vlak, ze kterého se špatně vystupuje ...

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#9 » ned 17. lis 2019, 11:19

Jezis dalsi co dava alkohol do spojitosti s herakem :D

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#10 » ned 17. lis 2019, 13:08

Si to pletou, no. Původně mysleli, že alkohol se dává do spojitosti s uherákem... :-D



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#11 » ned 17. lis 2019, 15:25

Návyk na uherák se doufám nepoćítá.



terisfal
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » ned 17. lis 2019, 19:36

Myslim, ze heroin kolega pouzil pouze jako extremni priklad :)



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#13 » ned 17. lis 2019, 22:56

I my doufáme, že ho moc nepoužívá :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#14 » pon 18. lis 2019, 12:29

Ohledně spolehlivosti - nedávno se nám stalo, že jsme museli ve zkušební lhůtě propustit nového zaměstnance. "Onemocněl" s virózou a následně byl nekontaktovatelný. Při osobní kontrole se zjistilo, že ten člověk má vb 10:00 asi 3,5 promile v krvi. Byl několikrát ústavně léčen. Dostal se k nám přes agenturu, kde úspěšně absolvoval osobnostní testy a testy schopností atd. Lékař Vám nic nesmí říct o žádné jeho diagnóze včetně alkoholismu. Lékařské tajemství ... a navíc GDPR.
O jeho ústavní léčbě jsme se dozvěděli taky jen náhodou, když se začalo "čmuchat" kolem a při osobní návštěvě bydliště.
A nesmí mu zakázat výkon práce. Ani nás nenapadlo specifikovat do požadavků na prohlídku podrobnou náplň práce obchodníka, kde má jezdit autem. Alkoholismus nepředpokládáte samozřejmě. Tedy ani lékař toto neřeší při nástupní prohlídce.
Kolik takových máme mezi sebou a myslíme si, že jsou spolehliví až do té doby než jim rupne v bedně?
Nepoznal top nikdo z nás, ani z agentury. A když jsem s ním mluvil další den, tak vypadal "normálně". Jen jsme už věděli o tom léčení a že celou dobu neschopenky se neléčil, ale opíjel...
Řidičák ten člověk pořád má...



Piggy
Příspěvky: 1876

Příspěvek#15 » pon 18. lis 2019, 15:51

Léčil se ústavně několikrát a má řidičák? Tady je něco špatně.
Příloha č. 3 k vyhlášce č. 277/2004 Sb. píše:VIII. Nemoci, vady nebo stavy způsobené závislostí na alkoholu (alkoholismus) vylučující nebo podmiňující zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel
skupina 1 a 2
1. Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel je vyloučena u žadatele nebo řidiče, který je závislý na alkoholu (alkoholismus) nebo neschopný vzdát se požívání alkoholu tak, aby nebyla ovlivněna schopnost řídit motorové vozidlo (§ 84 odst. 3 zákona).
2. Zdravotní způsobilost k řízení motorových vozidel žadatele nebo řidiče,
a) který byl v minulosti závislý na alkoholu (alkoholismus) nebo neschopný vzdát se vlivu alkoholu při řízení, je podmíněna bezpečným abstinenčním obdobím; za bezpečné abstinenční období se považuje nezpochybněna důsledná a trvalá abstinence trvající alespoň 1 rok, jejíž prokázání vyplývá ze závěrů učiněných příslušným odborným lékařem, nebo
b) u kterého byly zjištěny opakované akutní intoxikace v anamnéze, lze uznat pouze na základě závěrů odborného vyšetření.
Pravidelná lékařská kontrola je podmínkou zdravotní způsobilosti vždy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV, monk, Piggy, smety, vava a 21 hostů