Spolehlivost v rámci návštěvy nemocnice

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#16 » pon 18. lis 2019, 17:02

Pokud ho nechytili s alkoholem za volantem, tak proč by neměl ???



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#17 » pon 18. lis 2019, 17:48

Protože proto:
Zákon č. 361/2000 Sb. o provozu na pozemních komunikacích píše:§ 89a
Lékař, který zjistí, že žadatel o řidičské oprávnění nebo držitel řidičského oprávnění je zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel s podmínkou nebo není zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel, je povinen o této skutečnosti neprodleně informovat obecní úřad obce s rozšířenou působností příslušný podle obvyklého bydliště nebo místa studia žadatele o řidičské oprávnění nebo držitele řidičského oprávnění.
Takže při stanovení diagnózy - natož při ústavní léčbě - se ŘP odebírá a jeho navrácení není úplně banální záležitost.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#18 » pon 18. lis 2019, 18:51

Tady je názorně vidět, na co zákony jsou, když jich je příliš. Taky vím o notorikovi, kterému byl sebrán řidičák jen proto, že nalitej jak pytel boural (naštěstí škoda jen na majetku) a už se klepe, jak mu "na půlce" papíry vrátí (dostal od soudu 2 roky). Přitom je u doktora každou chvíli. Doufám, že už je nedostane nikdy!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#19 » úte 19. lis 2019, 12:29

jezekif: ano, máš pravdu. Zákon o provozu na pozemních komunikacích si může říkat zřejmě co chce, když nadřazené jemu je dodržování lékařského tajemství a od nedávné doby taktéž GDPR (za jehož porušení může firma dostat pokutu až 5% globálního obratu...) . K nám tento člověk prošel přes vstupní zdravotní prohlídku s tím, že práci obchodníka může dělat. Omezení nikdo nezmínil (lékařské tajemství). My jsme ovšem nespecifikovali přesně, co bude obchodník dělat - tedy že bude jezdit autem po republice. Ale koho by to napadlo, že.

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#20 » úte 19. lis 2019, 16:22

Indian zamestnávateľ predsa môže (alebo dokonca musí) mať vyjadrenie lekára, že je zamestnanec schopný prácu vykonávať - vstupná prehliadka. U nás v práci som vyfasoval formulár, ktorý mi mal lekár potvrdiť. Bolo tam tiež uvedené že som schopný viesť referentské vozidlo a súčasťou testu bola aj prítomnosť na drogy a alkohol. To nie je lekárske tajomstvo, zamestnávateľ má na túto informáciu nárok, ak je to objektívne potrebné pre výkon povolania. Doporučujem to pridať do formulárov k lekárovi na vstupnú prehliadku.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#21 » úte 19. lis 2019, 22:32

Test na drogy a alkohol u řidiče referenta? Ani v jedné práci jsem to nezažil (ne že bych jich měl tolik, celkově 3) ale tester na oboje jsem viděl jen v první a to tak leda proto kdby bylo potřeba udělat namátkovou kontrolu.
Řidičák, školení a nazdar. (Samozřejmš prohlidka u doktora jestli nejsem slepej)
V dnešní době je asi i předpoklad, že zaměstnanec na pozici obchodníka( ochodního zástupce bude řídit. Ale předpoklad je matka průseru a v požaadavcích by řidičák měl bejt. Jedině kde se "prověřovala" moje zásvislost/nezávislost na alkoholu bylo kdysi za studentských let na brigádě v pivovaru. (A stejně tam prej chlastaj)
Ale lidi z agentur - no jednou nám na práci poslali člověka co měl papíry na hlavu a o pauze házel v jídelně židlema. :D Ten den letěl, ale vysvětluj to v TPCA. :D

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#22 » stř 20. lis 2019, 09:26

Dragunov doktor ti nepovie na čo všetko ťa testuje ak ti robí odbery, často ani nevieš... tie testy sú len rýchlovky, podobne ako majú policajti keď chytia niekoho kto môže byť pod vplyvom nejakej drogy za volantom a tak. Ja som tiež nevedel že to robí (robia), ale počul som ako mu sestrička potichu hovorí že mám negatívne drogy keď mi testoval zrak. Ale možno som len vyzeral ako feťák tak to spravil pre istotu, čo ja viem :D

A hej, ľudia z agentúr sú často extrém... pár známych tak robia sekuriťákov... uff.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Piggy, Seznam.cz a 51 hostů