Vyrizeni ZP mimo trvale bydliste



destabilizator
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » čtv 27. úno 2020, 11:21

Mam vubec sanci ziskat vyjimku pro skladani zkousky jinde nez kam patrim podle trvaleho bydliste? Bydlim 200km od nej, je to dira, vsechny strelnice jsou venkovni, tudiz otevrene jen pres leto a tomu odpovidaji terminy zkousek. S papirama bych musel 30km tam a zpatky na odpovidajici policajty.
Predpokladam, ze bych si cesty s papirama neusetril, ale aspon bych mohl jit v Praze na kurz a osahat si zbrane, se kteryma budu skladat zkousku.
Kdyz jsem se na tohle ptal spravce strelnice tam, kde bych mel spravne zkousku skladat, bylo mi receno, ze nic takoveho nenabizi, ze me max muze vzit na strelnici den pred zkouskou, ale ze CZ75 nevlastni...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#2 » čtv 27. úno 2020, 11:28

Ano, jde to. Musíš podat žádost na Policii podle tvého trvalého bydliště, ale v žádosti uvedeš, že žádáš, aby zkouška proběhla tam, kde jsi si ji vybral. Většinou vyhoví. Je dobré to zdůvodnit prací, přechodným bydlištěm, nebot tak.
Jak se to už řešilo tady:
viewtopic.php?t=5783&start=45
https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... 57&t=10711
viewtopic.php?t=1641

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 27. úno 2020, 11:35

Šance určitě je. Já patřím pod Kolín a dělal jsem zkoušku ve Velvarech (Kladno). V rámci Středočeského kraje to určitě problém není, to mi řekli jak v Kolíně tak v Kladně (radši jsem si to na obou OSZBM ověřoval).
Nevím, jak to bude v případě jiných krajů, ale stačí se zeptat na domovském OSZBM, případně ověřit na tom druhém.
Osobně si nemyslím, že by to měl být problém. Když už žádost na nákupko můžeš dát kdekoliv.
Ovšem vystavení ZP už bude asi něco jiného, to budeš muset na domovské OSZBM.

Jinak doporučuji mít dva originály o zdravotní způsobilosti.
Jeden k žádosti na zkoušku a druhý kdyby náhodou.
V Kolíně při žádosti o ZP si chtěli ověřit platnost zdrav.způs. ale nedostali se do systému Kladna, tak klika že jsem měl druhé potvrzení. Oni by si to určitě vyřešili i bez toho, ale možná by to vydání ZP trvalo déle.
Toť má zkušenost :-)

EDIT:
genu: mě v Kolíně řekli, ať to rovnou podám na Kladně, že by to tam stejně přeposílali. Na druhou stranu by se mi zase nestalo to se zdrav.způs. :D
Prostě nejideálnější je si na domovskoé OSZBM zavolat a informovat se.
Naposledy upravil(a) Cemada dne čtv 27. úno 2020, 11:37, celkem upraveno 1 x.



destabilizator
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » čtv 27. úno 2020, 11:36

Diky, snazil jsem se hledat, ale vypadlo hromada "zbran na vyjimku" :) proctu ty linknuty a zkusim to

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#5 » čtv 27. úno 2020, 11:37

Šancu máš, ale nie nárok - odporúčam byť na policajtov milý a dosť možno ti to vrátia. Polícia to môže povoliť ale nemusí. Ideálne je osloviť s dotazom priamo ich (najskôr s priateľským dotazom, so žiadosťou až keby to neoficálne potvrdili že to má vôbec zmysel).

Kurz môžeš určite absolvovať aj inde, je síce vhodné ísť na tú konkrétnu strelnicu kde budeš skúšku skladať, ale nutné to nie je. Nové pre teba bude potom prostredie, ale nie zbrane. A tie strelnice vonkajšie nie sú na tom s tými otváracími hodinami až tak zle, teda väčšinou. Už je teplo a počasie celkom pekné, prečo by to majitelia neotvorili?

Cestovanie s papiermi si môžeš aspoň čiastočne ušetriť poštou alebo dátovou schránkou. Alternatíva je zmeniť si trvalé bydlisko ak takú možnosť máš a aj tak tam už nebývaš...

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#6 » čtv 27. úno 2020, 11:50

destabilizator píše:Predpokladam, ze bych si cesty s papirama neusetril, ale aspon bych mohl jit v Praze na kurz a osahat si zbrane, se kteryma budu skladat zkousku.
Kdyz jsem se na tohle ptal spravce strelnice tam, kde bych mel spravne zkousku skladat, bylo mi receno, ze nic takoveho nenabizi, ze me max muze vzit na strelnici den pred zkouskou, ale ze CZ75 nevlastni...
To nevím kterou střelnici v Praze myslíš, ale většina CZ75 má, protože se s ní nejčastěji skládají zkoušky.
Já skládal na MAGNUM v Suchdole a no problem. Chodil jsem tam střílet před ZP, pak si tam udělal přípravný kurz bez problémů (naopak byli velice ochotní), pak tam skládal zkoušky.
Ale těch střelnic v Praze, kde se dělají zkoušky a příprava, je daleko víc.

Jinak je pravda, že si můžeš i cestu "domů" ušetřit, že žádost pošleš datovkou, nebo poštou. Na Policii v místě trvalém budeš muset až po zkouškách, aby ti tam vystavili ZP. O nákupko můžeš pak hned požádat taky tam, klidně i o víc najednou (platí rok), nebo si o ně potom požádat zase datovkou. To samé (osobně) pak platí pro registraci zbraně.
Naposledy upravil(a) genu dne čtv 27. úno 2020, 11:57, celkem upraveno 1 x.



destabilizator
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » čtv 27. úno 2020, 11:55

genu píše:To nevím kterou střelnici v Praze myslíš, ale většina CZ75 má, protože se s ní nejčastěji skládají zkoušky.

Myslim u nas. Jsou tam 2 strelnice, nemaji zadnou oteviraci dobu, musis zavolat spravci a kdyz bude mit cas, tak muzete. Spravce je myslivec, takze je vecne nekde v cudu a ma jen broknu :/
Zkusim tedy osondovat nase policajty



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#8 » čtv 27. úno 2020, 12:35

Strelnice kde maji jen brokovnici zrejme nebude ta kde bys mel skladat zkousku...



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#9 » čtv 27. úno 2020, 12:51

Asi ne, ale teoreticky z urc. pohledu neni receno kdo ty kvery na zk poskytne...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » čtv 27. úno 2020, 15:12

Destabilizator : V rámci jednoho kraje, kde máš trvaalé bydliště, si můžeš zcela svobodně vybrat, kde si podáš přihlášku ke zkoušce a příslušné OSZBM tě pak na nějakou střelnici, kterou pro tento účel využívá zařadí. Pokud je to do jiného kraje, musíš žádost o přeposlání zkoušky zdůvodnit a v každém kraji je přístup o hodně jiný. Někde přeposílají bez problémů, jinde ani náhodou. Právní nárok na to nemáš. I když ti žádost přepošlou a zkoušku vykonáš v jiném kraji, žádost o ZP a jeho vyzvednutí musíš provést v kraji dle svého trvalého bydliště. Tam už to mezikrajově vyřídit nelze.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » čtv 27. úno 2020, 15:13

Skagerak : Zbraně ke zkoušce zajišťuje komisař. Pokud to udělá cestou pořádající střelnice, což se většinou děje, je vše v pořádku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů