Zbrojní průkaz - učit se na testy všechny otázky nebo je to podle skupin?



Katrin
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » čtv 18. čer 2020, 08:59

Ahoj, chci si dělat ZP . Střílet chodím a učím se manipulovat s pistolí a její tělo. Chci skupinu E a zajímalo by tě když se budu učit na testy zda se musím učit všechny otázky (511otazek) a všechny zákony ? Nebo jsou jen vyhrazené otázky pro skupinu E ? Díky moc za radu :)

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#2 » čtv 18. čer 2020, 09:00

Ano je třeba učit se všechny otázky. Já osobně nečetl zákon žádný



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#3 » čtv 18. čer 2020, 09:06

Všechny .. ale chci upozornit, že ty body jsou u E celkem natěsno, to není jako naučit se na zkoušku na některých VŠ. Ono se vyplatí si napřed přečíst ten hlavní zákon docela pečlivě a zkusit mu porozumět. Pak jít na otázky a odpovídat s tím, že se snažím je pochopit a netipovat. Co jsem nevěděl, dostudovat a další kolo testů - to už by člověk měl mít problém jen s několika otázkami (u mě to byly takové ty 15cm/ třída odolnosti atd. .. takové ty mechanické na zapamatování si)
Na zkoušku bych nešel, dokud bych neměl doma v klidu těch 511 na plný počet, nebo max jednu-dvě nepodstatné omylem špatně (ne kvůli neznalosti) .
Tj. nepodcenit!



Katrin
Příspěvky: 4

Příspěvek#4 » čtv 18. čer 2020, 09:09

Děkuji,noo já když viděla ty zákony tak ve mě hrklo...ale komise se snad na nic ptát ze zákonu nebude ..

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#5 » čtv 18. čer 2020, 09:10

ty otázky se ptají na znalost zákona :roll:



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#6 » čtv 18. čer 2020, 09:11

Jak píše Pavel, doporučuju jednou v klidu přečíst, pomůže to dost při učení těch otázek (omezí to počet, které se musí člověk otrocky nabiflovat).



pavelg
Příspěvky: 3073

Příspěvek#7 » čtv 18. čer 2020, 09:12

Píše se jen test, nic jako rozhovor nebo ústní zkouška tam není.

Pak se dělá manipulace - tam se samozřejmě mluví a vysvětlují postupy a může se narazit i na něco z teorie, ale jen pokud to má bezprostřední souvislost s manipulací.

A u střelby se nekecá :-)

ještě snad tohle - součástí jsou i kousky zákonů, které se týkají firem - tj. něco, co držitel ZP nepotřebuje. To asi nemá cenu studovat, těch otázek je jen pár a dají se prostě zapamatovat mechanicky. Tj. podle mého názoru tohle jediné asi nemá cenu se učit seriozně. Zbytek je dobré znát i po zkoušce.
Naposledy upravil(a) pavelg dne čtv 18. čer 2020, 09:16, celkem upraveno 1 x.



kolemjdoucí
Příspěvky: 814

Příspěvek#8 » čtv 18. čer 2020, 09:15

kup si do telefonu aplikaci https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.zbranekvalitne.zbrojniprukaz&hl=cs nebo ekvivalent na apple a když tohle budeš mít natrénováno bez chyb, tak máš otázky a potažmo zákony pořešený.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#9 » čtv 18. čer 2020, 09:18

Jsi asi z ciziny o to víc se budeš muset snažit pochopit přesně znění otázek.

Chce to tady procházet dokola a pokud člověk udělá chybu, správně pochopit v čem byl problém ..
https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/testove-otazky

a pak drtit tady ...
https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... zky/trenin

Taky je dobré pokud něco nebudeš chápat, tak se někoho zeptat, třeba pochopit rozdíl mezi Nutnou obranu a Stavem nouze není úplně jednoduché a takových věcí je tam více.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#10 » čtv 18. čer 2020, 09:21

Já jsem v Androidu používal tuhle aplikaci zdarma ...
https://play.google.com/store/apps/deta ... ukaz&hl=cs
Dodněška jí tam mám ..

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#11 » čtv 18. čer 2020, 09:47

Destructor píše:rozdíl mezi Nutnou obranu a Stavem nouze

Destructor chtěl říci "rozdíl mezi Nutnou obranou a Krajní nouzí", aby bylo jasno... Stav nouze je zase něco jiného ;)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#12 » čtv 18. čer 2020, 11:38

Omlouvám se, máš pravdu ... :)

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#13 » čtv 18. čer 2020, 13:58

Za sebe bych taky doporučil si aspoň ten hlavní zákon jednou projít. Podrobně stačí jen to, co se vás bude týkat, typicky zejména §§ 2-29, 41-43, 58-60, u ostatního si přečíst aspoň ty nadpisy, ať člověk ví, co všechno tam najde, kdyby to někdy potřeboval. A pak nadrolit nazpaměť všechny ty otázky – z nichž většina je tam jen proto, aby jich zkrátka bylo hodně – a budete je moc s klidem zapomenout, jakmile bude byrokracii učiněno za dost.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#14 » čtv 18. čer 2020, 14:13

Přesunuto do vhodnější sekce.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů