ZP zkrácení doby zdr. způsobilosti



fugin.l
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » úte 14. črc 2020, 09:59

Ahoj všem,

měl bych dotaz k aktuální situaci ohledně získání ZP a jeho skupin.

Chci získat ZP. Původně jsem chtěl skupiny A, B, C a E.

D jsem četl, že pokud to vyloženě nepotřebujete pro výkon povolání, tak to akorát zkrátí nutnost zdravotní prohlídky na 5 let.

Po včerejší návštěvě střelnice mi instruktor řekl, že bych si měl rovnou udělat i D s odůvodněním "proč ne", když se novou úpravou zákona sníží nutnost doložení zdravotního posudku na 5 let u všech skupin.

Dle zpráv z posledních týdnů to vypadá, že se doba možná zkracovat nebude (Hamáček na idnes.cz: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/hamacek-zakon-o-zbranich-delka-zbrojniho-prukazu-snemovna.A200625_121101_domaci_kop)

Pravděpodobně v budoucnu nebudu vykonávat povolání, ke kterému by byla potřeba skupina D.

Co myslíte vy? Mám si zažádat o všechny skupiny? Doložení zdravotní způsobilosti každých 5 let - je to opravdu takový problém?

(u D je jediné ztížení střelba na 15 metrů, ale v tom nevidím takový problém, a peníze navíc za skupinu jsou irelevantní)



Díky moc



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#2 » úte 14. črc 2020, 10:12

Udělej si všechny skupiny

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#3 » úte 14. črc 2020, 10:58

Zkrácení je ve hvězdách. Od politiků zaznělo mnoho, nikomu nevěřím. Nebrat ohled při rozhodování.

Tudle jsem viděl inzerát na práci na střelnici (obsluhovat lidi a hlídat je a pomáhat jim), požadovali ZP D.

Není problém doložit zdravotní způsobilost. Pokud se nepletu, 1x za doktorem a pak ten papír donést na policii.

Udělej si D (když o tom už uvazuješ)



vvitty
Příspěvky: 227

Příspěvek#4 » úte 14. črc 2020, 11:23

A taky je v navrhu noveho zakona slouceni abc pod jednu skupinu a de pod druhou.



fugin.l
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » úte 14. črc 2020, 11:28

vvitty píše:A taky je v navrhu noveho zakona slouceni abc pod jednu skupinu a de pod druhou.

A jaký to bude mít dopady na dosavadní držitele ZP, co nemají D?

Jinak díky všem, půjdu teda do všech.

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#6 » úte 14. črc 2020, 11:46

Je to v návrhu! To se může ještě několikrát změnit a pak v Prováděcí vyhlášce ..... nepredikuj!



vvitty
Příspěvky: 227

Příspěvek#7 » úte 14. črc 2020, 12:06

Tak je to uplne stejna predikce jako odhad jaka bude ve finale platnost zdravotni prohlidky, zasobniki atd... uvidime jak to projde procesem

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 285

Příspěvek#8 » úte 14. črc 2020, 12:28

já bych jeden tip měl - zásobníky budou s "Y", zbytek taky vidím "na vodě"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů

cron