ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#76 » pon 29. dub 2019, 16:03

doplním MARINAKUSE to F je taky několikrát ( asi 100 X ) těžší zkouška než klasický ZP a není v místě bydlište a zkouška je pod dozorem ( komisi ) jak policie tak ČÚZZS a bánským uřadem - ale pokud nepracujete s municí atd je vám sk F k ničemuexpres
Příspěvky: 218

Příspěvek#77 » pon 29. dub 2019, 17:18

drobna vsuvka. Ja z malorazky nenastrilel na zkousce. Jsem tremista na nektery zkousky a zrovna tohle byl fakt problem. Na zkouseni si malorzky v klidu samostatne jsem z cca 90 ran nedal 3 a "nudilo" me to s oporou natolik ze jsem pak uz trenoval jen kratkou..No a na zkousce jsem to nedal.
Kazdej jsme nejakej a muze se stat. Kamos mel podobnej s kratkou. Na strelnici lepsi soustrel nez ja a 2x na zkouskach nedal.
Plus je velky, ale opravdu velky rozdil chodit si strilet.Mit doma na cem "trenovat". Vse si v klidu odzit, nez jak ucho po par navstevach splnit zkousku. Asi hluboky respekt k palne zbrani.Ktery sice zustane, ale preci jen uz postupne ma clovek najetej dril.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 575

Příspěvek#78 » pon 29. dub 2019, 18:59

Jenže od toho abys nastřílel na zkoušce je dobrej kvalitní přípravnej kurz. Ne nějaký "takhle se to dělá, tak si to vyzkoušejte" ale opravdovej dril a výcvikem a cvičnou zkouškou, kde si tu trému odbudeš, zkrátka uvedení hesla "těžko na cvičišti, lehko na bojišti" do praxe. Já si na ten svůj nemůžu ztěžovat, instruktor nás dusil jak starý hovězí, ale taky jsme všichni udělali.
A jak už jsem napsal dřív nač šetřit za kolky na skupiny (které možná nebudu potřebovat, nebo taky budu) když poplatek za zkoušku střelnici a komisaři stojí stejně jako kolky na tři skupiny dohromady? To přeci nedává smysl. (Já když jsem se dověděl, že můžu mít C i bez loveckého tak jsem neváhal ani chvíli - co kdybych se jednou na penzi rozhodl "pytlačit" :-) ).Dragunov
Příspěvky: 305

Příspěvek#79 » úte 30. dub 2019, 07:27

jezekif: No jestli dojde ke změně, tak už to C nebude vůbec, takže kdo ví jak to bude.
Ona vůbec existence té skupiny je taková podivná. K čemu je ji prakticky nutné mít? Nic jiného člověk nenaučí. Stejně potřebuje člověk lovecký lístek a jejich myslivecké zkoušky.
Já chápu, že pokud někdo má natrénováno (nastříleno) bylo zařazení C,D dobrou volbou. Vyřazovat to kvůli kolkům je samozřejmě nesmysl.
Já volil cestu nejmenšího odporu s největším benefitem tedy - ABE. V mé situaci to bylo IMO to nejlepší řešení - Ečko chci a A+B je k němu "zadarmo" (nic nekomplikuje).

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 575

Příspěvek#80 » úte 30. dub 2019, 12:31

Jo s tím C to tak vypadá dnes, ještě před rokem nebylo znění NZOZ k dispozici a na druhou stranu kdo může s jistotou tvrdit, že bude přijato to současné, že se tam zas nějaká myslivecká skupina (která jak správně píšeš nemá vlastně žádné jiné opodstatnění) nevloudí?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů