Přestupky spojené s porušením nařízení vlády za nouzového stavu

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » čtv 5. lis 2020, 16:03

Spadá nenošení roušek nebo porušení například zákazu nočního vycházení mezi přestupky, které mají vliv na spolehlivost?
Myslím, že ne, ale chci se ujistit.
Chápu to tak, že samotné porušení vliv na spolehlivost nemá, ale kdyby si člověk nenasadil roušku ani po výzvě, už by to mohlo být neuposlechnutí výzvy úřední osoby, tedy přestupek proti veřejnému pořádku.
Mimochodem, nejsem nějaký chronicky nenosič, ale když jsem dost daleko od ostatních lidí, většinou mám roušku pod bradou,
Ptám se pro případ, kdybych narazil na policajta či strážníka blbce.
A porušení zákau vycházení řeším kvůli večenímu běhání převážně v lese, do kteérho to mám od domu asi 100 metrů, ale kvůi kvůli práci či dětem většinou "před večerkou" nestíhám.
Šance na setkání s policajtem tedy téměř nulová, ale jen pro jistotu...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2 » čtv 5. lis 2020, 17:43

Tak po přečtení dotazu mě napadá jedinné: smrt z vyděšení.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#3 » čtv 5. lis 2020, 17:56

JJ ta je nejhorší.

Ale určite existuje 0,000000000000001% šance, že se to stane.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#4 » čtv 5. lis 2020, 18:05

Tak jako zase je lepší se zeptat, než pak brečet nad rozlitým mlékem...

Všechno tebou zmíněné řeší policajti domluvou, pokud se nechováš jako vocas. Neřešil bych

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#5 » čtv 5. lis 2020, 18:13

Myslel jsem, že tady na fóru ze řeší věci z pohledu zákona i čistě teoreticky bez ohledu na pravděpodobnost, že se něco stane. Ta je v mém případě, uznávám, blízká nule. :-)
Jsem porstě zvědavej.
Ono stejna věc může třeba zajímat i někoho jiného, kdo z nějakého důvodu potřebuje porušovat nařízení vlády, a riziko střetu s ochráncem zákona má větší.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#6 » čtv 5. lis 2020, 18:18

Běž si zaběhat, ať si vyčistíš hlavu od číčovin a zabývej se reálnými problémy. ;)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#7 » čtv 5. lis 2020, 18:19

greenhorn: to je fundovaná odpověď do sekce zbrojní průkaz a zákony :-D



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#8 » čtv 5. lis 2020, 18:28

:thumbup: :wave:



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#9 » čtv 5. lis 2020, 18:40

Jo, je občas úsměvné, jak střelci, kteří většinou nosí zbraň kvůli značně malé šanci, že ji budou potřebovat, často kritizují rozebíraní málo pravděpodobných situací nebo opatrný přístup co nic nestojí. Ale holt je to tak

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#10 » čtv 5. lis 2020, 18:53

Já už z toho taky blbnu. Tudle jsem 5 sekund si nemohl vzpomenout na slovo hořčice.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#11 » čtv 5. lis 2020, 19:00

Navíc u té roušky si stačí přečíst to nařízení a věděl bys, že ti od 2m vzdálenosti nic nehrozí.
U toho běhání snad nebude problém si čas přeplánovat, aby to do 21:00 vyšlo.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#12 » čtv 5. lis 2020, 19:19

Z roušek bych strach neměl. Tuhle jsem šel proti policejní hlídce. Já bez roušky (nanošátek na krku) udělal krok do strany, oni udělali krok do strany. Minuli jsme se o dva a půl metru a šli jsme si každý svou cestou.
Spíš kdybys měl pozitivní test a měl být v karanténě a místo toho bys byl venku bez roušky, tak by to možná mohlo spadat někam do přestupku proti soužití, obecného ohrožení, nebo tak něco. Pak by to třeba mohlo být na ztrátu spolehlivosti. Nehledě na to, že by to bylo na pár facek.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#13 » čtv 5. lis 2020, 19:49

Idahou píše:Jo, je občas úsměvné, jak střelci, kteří většinou nosí zbraň kvůli značně malé šanci, že ji budou potřebovat, často kritizují rozebíraní málo pravděpodobných situací nebo opatrný přístup co nic nestojí. Ale holt je to tak

:lol: jj



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#14 » čtv 5. lis 2020, 20:32

Idahou: tak já ti můj postoj objasním. To, co se mi ve dvaceti jevilo jako životně důležitý problém už ve čtyřiceti zas takový problém nebyl a dneska se tomu směju, stejně jako tomu prvotnímu dotazu. Je to o prioritách a životních zkušenostech. A to jestli jsem střelec či nestřelec na to zas tak zásadní vliv nemá. Tož tak. ;)

Víš jaký je jeden z aktuálních fenoménů dneška? Spousta lidí si myslí, že problémy se dají ukecat. A tak se kecá a kecá a kecá .....

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#15 » čtv 5. lis 2020, 20:49

Ja osobne mám rád oldlamehandove teoretické dotazy, proste preto že ma baví kriticky uvažovať nad zákonom a trošku sa v tom špárať. A Idahou to vystihol s tým nosením. Imho super topic, síce bez reálneho impaktu zrejme, ale k tým dlhým covidovým večerom vynikajúci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, JardaB, Vik a 70 hostů