Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#211 » úte 25. led 2022, 21:58

A proč jim tam nenapíšeš rovnou mailem dotaz nebo nezavoláš?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#212 » úte 25. led 2022, 22:11

u HT si trochu myslim, že by to problém byl v některých kurzech, protože součástí je skryté nošení, tasení ze skrytého nošení apod. (MV-102 mají akreditované pouze s krátkou)...

u těch vyšších kurzů s dlouhou nevidím důvod, proč by to mělo někomu vadit

nevím zatím o nikom, kdo by u CZUB byl, takže jak radí jiní, oslov je přímo, chceš-li jejich stanovisko



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#213 » stř 26. led 2022, 08:58

kolega myslí určitě MVČR, nikoliv CZUB :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#214 » stř 26. led 2022, 09:55

Myslí kurzy pořádané společností CZUB, myslí tedy dobře.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#215 » čtv 27. led 2022, 21:03

Nebyl někdo na MV-101 u CZUB?
Jedu na něj o víkendu, tak by mě zajímalo na co se připravit.
Stačí krátké info do SZ.
Díky



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#216 » čtv 27. led 2022, 21:26

davidu11: Na MV-101 jdu také o víkendu a na co se připravit, mi napsali přímo z CZUB. Vem si vyplněnou přihlášku, tužku, papír a zbroják. Jinak, pokud máš nějaké nejasnosti, doporučuji se zeptat přímo v CZUB, jsou velice ochotní a reagují téměř obratem.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#217 » čtv 27. led 2022, 22:21

Z clanku v poslednim postu tematu PROC BYT CLENEM LEXU:

Říkáte veřejné střelecké soutěže. Ta veřejnost je povinná?
Ano. Soutěž musí být otevřená veřejnosti, musí být vyhlášena alespoň měsíc předem na internetových stránkách akreditované osoby a musí se do ní přihlásit alespoň dvacet účastníků. Nemusí přitom být všichni účastníci kurzů. Je to jistá forma veřejné kontroly – absolvent musí svou dovednost předvést tak, aby se o ní mohl kdokoli přesvědčit. Také výsledky musí akreditovaná osoba zveřejnit po dobu alespoň jednoho roku.

Dost lidí ale nechce být takhle zviditelňováno, takže organizátoři některých soutěží výsledky ani nepublikují...
To se nedá nic dělat. Jedním z účelů toho zveřejnění je také to, aby si policie v případě pochybností mohla ověřit, jestli se žadatel o aprobaci soutěže opravdu zúčastnil a kontrolované střelby splnil. Organizátor nemusí zveřejňovat všechny účastníky, ale pokud některému vydá potvrzení o absolvování hodnocených střeleb, tak ho ve výsledkové listině musí uvést.


Za me muze byt tohle v dnesni blaznive dobe celkem problem. Kdyz se podari vyguglit jmeno na vysledkove listine strelecke souteze ma to vzhledem k tomu, jak jsou zbrane verejne prezentovany, potencial cloveka diskvalifikovat treba pri hledani prace nebo z nej udelat terc tech, pro ktere je takova informace zajimava. Kdyz nekdo dobrovolne soutezi, bere to na vedomi, ale jako nezbytna podminka vyse uvedeneho by to byt rozhodne nemelo. Anonymita by mela zustat zachovana…



guttata
Příspěvky: 104

Příspěvek#218 » čtv 27. led 2022, 22:35

Ale on přece nikdo nemusí celý tento proces absolvovat. Je to stejně dobrovolné jako ta účast na závodech. Jeden každý si může vybrat, zda za daných podmínek chce nebo nechce něco udělat...



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#219 » čtv 27. led 2022, 22:50

To jiste, jenze ja se domnivam, ze je ponekud rozdil mezi ciste komercni soutezi poradanou soukromym subjektem a necim, co zastituje stat v ramci teto bohulibe iniciativy.



guttata
Příspěvky: 104

Příspěvek#220 » pát 28. led 2022, 07:56

Podle mého názoru není. I komerční pořadatel i stát stanoví určitá pravidla. Třeba že se závodu smíš účastnit pouze v růžových spodkách, nebo že musíš akceptovat zveřejnění jména ve výsledkové listině. Jeden nepůjde na závod v růžových spodkách (obzvláště v lednu) jiný nepůjde na akci, kde by se zveřejnilo jeho jméno. O tom, že jedna i druhá podmínka může mít vliv na počet účastníků nejsme ve sporu. Ale každý pořadatel, stejně jako každý účastník, si stanoví své priority a podle nich bude jednat...



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#221 » pát 28. led 2022, 10:43

Ja to vidim z pohledu bezpecnosti statu (a mozna jsem lehce paranoidni), kdy pokud vim, stat ma jasne pripraveny postup, jak rychle znicit databazi drzitelu ZP a tim i evidenci zbrani v pripade nepratelske invaze/valky na nasem uzemi. A tohle jde proti tomuto usili, protoze jak je jednou jmeno z vysledkove strelecke listiny verejne na internetu, uz neni tezke takoveho cloveka dohledat a lokalizovat. Proto by mi daleko vetsi smysl davala anonymizace vysledkovych listin v podobe ciselnych kodu ci prezdivek. Jen muj nazor…



guttata
Příspěvky: 104

Příspěvek#222 » pát 28. led 2022, 10:51

Ale jo, ok, já chápu, jak to myslíte a máte pravdu. Já jen psal, že pokud by mi toto vadilo, nestal bych se Stanovenou zálohou státu.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#223 » pát 28. led 2022, 14:46

pořád mě , ale nikdo nevysvětlil k čemu tahle šaškárna je :D



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#224 » pát 28. led 2022, 15:05

- pro zapojení lidí se zájmem do ochrany sebe a případně i dalších s požehnáním státu
- pro prokázání nejmenovanému orgánu mezinárodní organizece toho, že zde máme "milici", a řešíme si tak vnitřní bezmečnost



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#225 » sob 29. led 2022, 12:18

Naprostý souhlas. Aneta je fakt hodně dobrá a umí!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 1 host