Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#436 » úte 6. zář 2022, 10:37

S tím rozdílem, že hasiči a záchranáři nejsou z principu silové složky a blbě se zneužívají k politickým cílům.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#437 » úte 6. zář 2022, 11:46

Nojo, jenomže my starší si ještě pamatujeme PSVB.
Tatíci, co si navlíkli oranžovou pásku a najednou byli hróózně důležitý. Správně měli chodit pouze s esenbákem, ale někteří to zneužívali fest.
Okolí si z nich dělalo akorát prču.
Jinak rozdíl tu přecejenom je. PSVB nechodili ozbrojení, neprošli prakticky žádným výcvikem. Jednalo se v podstatě o podržtašky esenbákům.
(pro mladé: esenbák (SNB) = policajt (PČR)).

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#438 » úte 6. zář 2022, 11:51

Pleteš si to, mluvíš o dřívější VB Veřejné bezpečnosti, která odpovídá dneční Policii ČR
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sbor_n%C3 ... C4%8Dnosti

Podrobnosti k stanovená záloha státu a systém střelecké přípravy:
https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... emu-zakonu
https://tacticoolna.cz/stanovena-zaloha ... -pripravy/

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#439 » úte 6. zář 2022, 14:11

Jen technická: Jednotky dobrovolných hasičů nejsou žadné "pomocné" jednotky, ale základní složka IZS, na to velký pozor. V rámci plošného pokrytí jsou zásadní. Jen tak mimochodem mokrých z HZS je cca 7tis a členů dobrovolných jednotek 63tis. Navíc člen dobrovolné jednotky musí umět to samé jako "profík" a často dobrovolné jednotky jezdí i bez HZS na události. Dobrovolné jednotky JPO nejsou pomocné, ale základ stojí na nich. Tím nemyslím fanoušky požárního sportu a nedělní opilce v PSkách, to je něco úplně jiného, co spíše zneužívá označení Hasiči.

Jinak stanovené zálohy opravdu jsou pomocné, pro pomoc při řešení krizových situací a myslím, že je to i dobrý nápad. Jen mi tam pořád chybí nějaká systematická činnost a výhody jako mají "aktivní zálohy". Ale je to krok dobrým směrem.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#440 » úte 20. zář 2022, 12:17

O tomto víkendu jsem absolvoval kurz 201 u CZUB na střelnici Orlová-Lazy. Kurz v naprosté pohodě, instruktoři super přístup. Bylo to hodně individuální, protože se nás sešlo pouze 7 uchazečů a instruktoři byli dva. Mám za sebou šest kurzů pistole/puška u HARD TASK a DIRECT FORCE v levelech 1-2-3. Kurz 201 mi připadl nejkomplexnější a fyzicky nejnáročnější. Po kurzu cítím svaly, o kterých jsem doposud neměl tušení, že je vlastním :-) Vysoce hodnotím, že instruktoři vše reálně ukazují a nešetří sebe ani střelivem (což se třeba o kurzech DIRECT FORCE říci nedá).

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#441 » čtv 29. zář 2022, 03:28

Seznam_akreditovanych_osob_dle_zakona_c_14-2021_k_13-09-2022.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#442 » čtv 29. zář 2022, 05:20

Po utocich na North stream zacinaj severani hlidatenergo infrastrukturu. Takze mozna absolventi tady, taky budou brzo moct statu pomoci.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#443 » čtv 29. zář 2022, 10:27

Já bych byl opatrný - bylo by politicky a trestně riskantní přistihnout při takové aktivitě spojence. Mnohem pravdědobobnější je scénář, ve kterém státní správa takovou aktivitu provede nebo umožní a pak určí viníka politickou cestou bezdůkazově.
Lidi, co by třeba zadrželi osobu provádějící humanitární akci na infrastruktuře by mohli celou spojeneckou akci ohrozit a být obviněni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#444 » čtv 29. zář 2022, 11:37

Jelikož v ČR státu v energetice nepatří nic a třeba Čez má v elektrárnách vlastní ochranku, tak nechápu, proč by zálohy měly chránit soukromý majetek?? Na to jsou tu snad již zavedené bezpečnostní agentury.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#445 » čtv 29. zář 2022, 11:47

Cez neni soukromy. Ceps taky ne.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#446 » čtv 29. zář 2022, 14:25

Dneska jsem odstřílel hodnocené střelby. Mám certifikát, pak mám ten papír, co jsem dostal když jsem absolvoval MV-102. A teď prý ještě potřebuju nějaký další formulář, na kterém požádám na policajtech o zápis do SZS včetně svých zbraní. Byl jsem upozorněn, že policajti tohle ještě moc neznají. To chápu, je to novinka. Formuláře nemusí na oddělení mít k dispozici a teoreticky je ještě zatím možné, že sami nebudou vědět, co po nich chci... Tedy bych se vás rád zeptal, jestli víte, co je ten třetí formulář? A máte ho někdo ke stažení? Ať tam jdu radši s ním.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#447 » čtv 29. zář 2022, 14:38

https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx
Žádost o vydání aprobace v systému střelecké přípravy (příloha č. 2 nařízení)



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#448 » čtv 29. zář 2022, 14:47

Blacky píše:Cez neni soukromy. Ceps taky ne.

asi třetina akcií ČEZu byla "privatizovaná"

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#449 » čtv 29. zář 2022, 19:09

Díky monku! :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#450 » čtv 29. zář 2022, 19:18

pavelg píše:
Blacky píše:Cez neni soukromy. Ceps taky ne.

asi třetina akcií ČEZu byla "privatizovaná"

Jj asik 70% je statu, zbytek drobni akcionari. Marginalie.

Proste to co pise Strelec, neni realita. :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pepe65 a 12 hostů