Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#601 » čtv 23. bře 2023, 10:58

Podle mne by toto mělo být součástí krizového zákona, ze kterého to vychází. Měl by tam být paragraf "stanovená záloha státu" a tam kdy, kdo, jak a za co v jakém statutu. Zatím vidím, jen "jinou" možnost nakládání se zbraněmi. Ono obecně lze nařídit činnost (pracovní povinnnost, ale to SZS není), ale bez další definice to není k ničemu. Co třeba náhrada škody? Co škoda co způsobíš ty? Kde se náhrada bude uplatňovat? Já pořád nikde nevidím jasnou odpověď.



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#602 » úte 30. kvě 2023, 10:41

Ahoj, prosím rychlá otázka co mi není jasné:

1) U hodnocených střeleb pro základní aprobaci, je možné použít pouzdro apendix carry s nábojem v komoře?

V popisu hodnocených střeleb jsem nikde zákaz nenašel, ale v některých propozicích jsem vyčetl: "bez náboje v komoře" a z poznámek jsem pochopil, že snad apendix nebude do budoucna možný? Hádám že to bude nějaká souvislost s tím při jaké příležitosti se hodnocené střelby provádí? Zřejmě jsem se do toho nějak zamotal... Díky



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#603 » úte 30. kvě 2023, 10:55

jihlavak: Já jsem to odstřílel s pouzdrem na appendixu, ale vlastní situace nedovolují začínat a nábojem v komoře.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#604 » úte 30. kvě 2023, 11:06

Apendix ti povolej. Ale situace streleb - ta hodnocená je vylozene napsana jako BEZ. Tj. po pípnutí tasis a natahujes zaver. U ostatních sotuací (HT) se začíná S. :) Ale není čím se stresovat. Prostě ti to řeknou, nebo se zeptáš. A snad každej kdo se dostal ke střelbám by měl být schopen rozlišit S a BEZ a podle toho se chovat.



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#605 » úte 30. kvě 2023, 11:27

Aha, díky. Už je mi to jasnější. S nebo BEZ je mi fuk, udělám jak si řeknou, ale zarazilo mě to s tím apendixem. Nikde o tom nebyla řeč, až jsem si udělal chaos z těch internetů :-)



ondra009
Příspěvky: 49

Příspěvek#606 » úte 30. kvě 2023, 17:47

Vnitrni pouzdro je povolene, ale ne na appendix carry, staci posunout na bok.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#607 » úte 30. kvě 2023, 22:39




risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#608 » úte 30. kvě 2023, 22:47

ondra009: V popisu se píše "na straně silné ruky střelce", nikoliv "na boku". I apendix pouzdro máš normálně na straně silné ruky střelce (pravák na jedné hodině). Pokud někdo požadoval nošení na boku, byla to patrně soukromá iniciativa organizátora.



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#609 » stř 31. kvě 2023, 05:33

Odstrilel jsem normalne s AIWB pouzdrem a nikomu to nevadilo. Ani me nenapadlo to resit.



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#610 » stř 31. kvě 2023, 10:51

Poskytnute odpovedi je treba chapat v kontextu konkretniho zavodu - vedle narizeni a provozniho radu strelnice hraji i propozice zavodu.

Pokud propozice zavodu predepisou pouzdro svetle zelene barvy tak s jinym nez takovym nepujde (tento konkretni) zavod absolvovat.

Obdobne - pokud propozice zavodu stanovi povinost startu ze skryteho noseni, ktere definuji prisneji nez zakon (typicke pro LOS) tak je potreba dodrzet podminky propozic, nestaci "jen" splnit co ve veci skryteho noseni vyzaduje zakon,
Probehly zavody, kde propozice predepisovaly start se dvema zasobniky po sesti, zatim co narizeni vlady pocet zasobniku ani pocty naboju v druhem a dalsim zasobniku neupravuji (pokud si nekdo hned neuvedomi v cem je rozdil - v nemoznosti odstranit bez penalizace nektere zavady).

Takze nestaci pitvat "narizeni", je treba si precist i provozni rad strelnice a propozice zavpdu.



partykiller
Příspěvky: 60

Příspěvek#611 » pon 24. črc 2023, 17:56

ahoj, v září se chystám na MV-201 od HT. Nějaké zhodnocení, postřehy, rady od těch co mají za sebou?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#612 » pon 24. črc 2023, 18:42

Nestresovat. Pokud mas aspon zakladni pistolovy a puskovy kurzy, tak je to pohoda zabava asqela moznost si zkusit to co jinde nemaj.



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#613 » pon 24. črc 2023, 20:01

Přesně jak píše Blacky. Základní návyky, znát rozdíl mezi taktickým a nuceným přebitím a užiješ si to. A poslední cvičení je třešničkou na dortu.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#614 » pon 24. črc 2023, 21:28

Jestli jsi to ještě nečetl, tak mrkni přímo na stránkách HT na zpětné vazby, co účastníci o kurzu říkají:

https://www.hardtask.cz/cze/clanky/zpetne-vazby-z-kurzu/zpetna-vazba-ke-kurzu-mv-201



dan
Příspěvky: 294

Příspěvek#615 » stř 26. črc 2023, 12:46

Na MV-102 jsi u HT byl, pokud jsi tam nemel vetsi problem s pistoli, a zhruba ve stejnem rozsahu dokazes totez s puskou, tak bys nemel mit problem. I kdyz MV-201 je oproti MV-102 jeste o trochu trochu prisnejsi.
Kdyz mel nekdo na HT/MV-201 potize, prakticky bez vyjimky to bylo kvuli manipulaci s puskou, se kterou spousta lidi tolik necvici. Puska je navic az treti den, kdy pripadne nedostatecne navyky dale zhorsuje unava. Je potreba to nepodcenit, mit velmi dobre zmaklou bezpecnou manipulaci s dlouhou i kratkou, a aspon trochu dobre zvladat ostatni potrebnou manipulaci. To pak cloveku umozni zustat v klidu, a pak si to uzije. Lidi, kterym na konci nebylo vydano potvrzeni o absolvovani bylo celkove jen par.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů