nákup střeliva na zbrojní průkaz



krtek007
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » pát 15. dub 2011, 12:27

Dobrý den,
Rád bych se zeptal na problém, se kterým jsem se dnes setkal.
Dlouhé roky nakupuji různé střelivo do zbraní a vždy mi k nákupu stačil zbrojní průkaz(A,B,E). Dnes se mi poprvé stalo, že mi prodejce odmítnul prodat náboje bez předložení průkazu zbraně.
Proto bych se rád zeptal zkušenějších jak vidí tento problém.
Běžně nakupuji střelivo do více zbraní najednou a nenosím u sebe průkazy všech zbraní.

Díky
Michal

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#2 » pát 15. dub 2011, 12:38

Prodejce vyžadoval více, než je třeba. Toto omezení se týká pouze držitele skupiny ZP "E" ("nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně;") - protože jste ale držitelem ZP skupiny "B" a "A", tak můžete nakupovat jakékoliv střelivo, které není zakázané.

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pát 15. dub 2011, 12:39

ano tyto tendenece u prodejců vzrůstají (některých) mají pravdu v případě, že kupující je držitel POUZE ZP kategorie E neb zde podle zákona je prodávající oprávněn prodat střelivo pouze do zbraně kterou kupující vlastní.

Pokud ovšem vlastním ZP kat. B tak si můžu koupit jakékoli střelivo vyjma střeliva kat. A. Někdy je to opruz se s nima hádat, ale pokud si necháme srát na hlavu tak si budou dělat co chtějí - já mu takhle nechal na pultě střelivo za 2,5 tisíce. Prostě dokud se nenaučí zákony se mnou buzines dělat nebude - a to dělám přesto, že u nás ten výběr obchodů se zbraněma opravdu není žádná sláva (tenhle pak ještě jedenm a tam má skoro hovno :( ). Ale princip je princip a jezdím prostě pro střelivio jinam a je to.

Uživatelský avatar
jakde
Příspěvky: 140

Příspěvek#4 » pát 15. dub 2011, 12:41

A v čem přesně je ten problém?

Jako držitel ZP skupiny B můžeš kupovat střelivo i bez průkazu zbraně, což víš, protože už to tak roky děláš.

No a pokud Ti ho někde nechtějí prodat, jdi jinam. ;)



krtek007
Příspěvky: 2

Příspěvek#5 » pát 15. dub 2011, 12:49

Ale ano, vím že můžu jít jinam .... jen v rámci sebevzdělávání jsem se chtěl ujistit, kdo má pravdu :idea:
Můj názor byl stejný jak je uvedeno výše ... na zbroják sk B si můžu koupit jakékoliv střelivo s vyjímkou A.
Prodejce tvrdil, že neznám zákon ... tak jsem si to chtěl ověřit.

Díky za rady

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 15. dub 2011, 20:59

já tomu našemu tehdá k tomu jak si vykládá zákon řek svý před plnou prodejnou (za tu dobu se za mnou vytvořila fronta) a pak prostě odešel - už sem na to neměl nervy - s blbcem se prostě nedomluvíš :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů