Střelnice V Chaloupkách - odborná způsobilost



Krysmann
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pát 19. čer 2009, 14:45

Ahoj, měl bych jednu otázku, volal jsem na střelnici, zda-li by mi nemohli říct, s jakou krátkou kulovou zbraní se tam dělá praktická část v "Bčku". Neví. Rambo, které to tam dělalo, zkrachovalo a tak se ptám vás střelců, jestli nevíte kterou by my tam mohli dát? S pistolema totiž moc nedělám, zato opakovačky mám v malíku :lol: , tady na stránkách je to sice moc hezky popsané, ale neni nad to vzít si to do rukou a zkusit...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pát 19. čer 2009, 15:16

Ahoj, vítej na fóru! :)

Já sám jsem dělal zkoušku odborné způsobilosti na střelnici V Chaloupkách 2x (i při rozšiřování skupin). Při obou zkouškách byla použita pistole CZ-75 (přesněji si model nepamatuju), malorážka s válcovým odsuvným závěrem a brokovnice dvojka.
Přístup zkušebních komisařů velmi přátelský, skoro až moc (ani jednou po mě nechtěli rozborku byť jediné z těch tří zbraní).



Krysmann
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » pát 19. čer 2009, 15:48

Nooo, to by mohlo být fajn :) radši na ňu ale stejně kouknu.
Jinak Ti děkuju za odpověď a pak napíšu jak jsem dopadl.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » pát 19. čer 2009, 16:12

Držíme palce ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » sob 20. čer 2009, 10:16

U nás se před nedávnem dělali ještě s CZ 83.

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » sob 20. čer 2009, 17:47

Bude to asi různé. V Sedlci na střelnici to byla Glock 17,CZ 75-83, malorážka Cz 453 Lux a brokovnice Zbrojovka Brno. Byl to přípravnej kurz na ZP a i rozborky těchto zbraní. No a když jsem dělal zbroják sk. BE , tak jsem střílel z Glocku. Měl tam taky CeZetu 75 a mohl jsi si ji vzít. Vůbec je nezajímalo jestli umím rozebrat brok nebo 22ku,stačila jim rozborka danné zbraně z které jsi střílel. Trochu jsem byl nasštvanej. Za přípravnej kurz jsem vyhodil 1500 a u zkoušek mi to bylo na dvě věci. Rozebrat Glock umí můj 11letej syn. Jak říkám je to všude jiné.
Toto je osobní zkušenost a ne mustr.



Krysmann
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » stř 22. črc 2009, 12:20

Tak už ho mám v ruce (zbroják) :lol: Bylo to tam fakt v klidu, test bez chyb a praktická proběhla spíš ústně a když viděl, že vím tak se jen nastřílelo a bylo hotovo. Jeden z kolegů co to dělal semnou mi i říkal, že tam byl předtím osobně a oni mu vše ochotně ukázali a nechali si ho vše osahat atak (řekněme že něco jako přípravka) a chtěli za to jen to, co platí lidé běžně tam střílejíci... 8-)
PS: pistole Cz-75 a klasická malorážka

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#8 » stř 22. črc 2009, 21:53

Gratuluji a vitej do rodiny strelcu! :)

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 23. črc 2009, 13:14

2Krysmann: Také připojuji gratulaci

2Horst: Tvůj syn má doma tatíka s Glockem, ale co ostatní, co jej ještě v reálu ani neviděli?
Rád bych se zeptal jak se Glock rozebírá. Zatím jsem na to nikde na žádný popis nenarazil a taky pro úplnost bych si to rád přečetl. Předem díky každému kdo tu utrousí kousek rady.

Já doufám, že dostanu na rozborku některou z pistolí popsaných na těchto stránkách (stejné pistole popisuje i má chytrá kniha).

Jinak tady v Poličné mi nechali udělat rozborku pistole CZ-75 se střelbou 50ks nábojů taky za velice přístupné ceny:
Vstup na střelinci: CZK 100,-
Zapůjčení zbraně: CZK 150,-
50ks nábojů Luger 9mm: CZK 175,- (3,50 za kus)
Celkem tedy jen CZK 425,-

Navíc musím pochválit super sympatický přístup místního správce střelnice, který nechal párkrát vystřelit i mou přítelkyni a tím napomohl jejímu uvědomění, že na zbraních není nic špatného. ;)

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 23. črc 2009, 13:31

JIP: http://www.youtube.com/watch?v=CN1QJDGinwE
Je to naprosto primitivni 8-)

Uživatelský avatar
Horst
Příspěvky: 41
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 26. črc 2009, 19:57

To: JIP
Pokud se podíváš na mujglock.com, tak tam máš i manuál a i na mpicz.com
Mrkni na odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=_zYnIox7ni8

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » pon 27. črc 2009, 06:56

2Horst&Admix: Díky Vám oběma za názorné video :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CzechJoker, Piggy, vladimir.srubek a 26 hostů