Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#361 » ned 28. kvě 2023, 08:09

Problem to urcite neni a kdyz uz tento system leta funguje, tak dalsi velke naklady zrat jiste nebude. Nerad bych, abychom se dopracovali do stadia, ktere bylo v panelacich s televizi. Za sociku na strechach STA (spolecne televizni anteny). Pak v devadesatkach prisly prvni kabelovky, kde podminkou jejich instalace bylo odstraneni STA. Lidi nadsene rezali anteny, pryc s tim komunistickym kramem. Nojo, ale pak po letech zacaly vyplouvat nevyhody kabelovek - rostouci ceny, obcasne vypadky, slozitejsi servis rozvadecu, koneckoncu ne kazdy potrebuje sledovat 200 kanalu, ale potrebuje, aby mu jelo aspon jeho oblibenych 5. A tak lidi chteli znovu pozemni vysilani, aspon jako alternativu. Vzhledem k ponicenym rozvodum STA se pak ruzne po balkonech objevovaly anteny v pasmu 900 MHz, satelitni anteny, no proste nadhera.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#362 » ned 28. kvě 2023, 19:17

ale tady alternativa bude, muzes si udelat evropsky zbrojni prukaz kde mas zapsany vsechny zbrane, nebo si udelas vypis z czechpointu a ten budes nosit u sebe.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#363 » ned 28. kvě 2023, 19:46

Hmm, takže místo zalaminované tenké kartičky relativně malého formátu (ano, přivítal bych raději formát OP / ŘP) si mám pořídit tlusté leporelo EZP nebo výtisk A4, a to na obyčejném papíru? No, to bude po půl roce nošení vypadat... Výhoda stejná jako "zrušíme vám auta a komu se to nelíbí, může si koupit elektrickou koloběžku". Jako chápu přínosy digitalizace, ale hnát to do extrémů je nesmysl, to přinese jen zbytečné komplikace, které dosud nebyly.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#364 » ned 28. kvě 2023, 19:54

ja bych nechtěl další kartičku, ať se využije ten debilni cip co je na občance, čtečka stoji 300kč. Ja pišu, že pro ty co nechteji jiný nez tlačitkovy telefon atd, je tu alternativa. To je stejna debata jak u banky, vetsinu veci udelat dnes uz udelas z domova online ( i moje babicka 80+ to zvlada), lae pokud todle nechces muzes stale do banky. tak vetsina lidi si to bude resit online, a tech par to holt bude mit složitejší.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#365 » ned 28. kvě 2023, 20:05

Jen maličkost.. v celé řadě poboček ti banky už hotovost nedají (snad ještě na poště nebo ve spádové bance, kde mají pokladnu). A tak jako banky i stát směřuje k omezení off-line světa. Jen konstatuji. 6iju elektronicky, ale kartičky mi vůbec nevadí a jsem pro zachování. Nic na tom není.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#366 » ned 28. kvě 2023, 20:09

Mirna slozitost mi nevadi, jen to nesmi byt uplne pitomy reseni. Neco jako zruseni Posty v Brne na hlavaku, kde nahrada neni ani zdaleka ekvivalentni. Vsechno se elektronizuje, pritom uredniku pribyva. I ta blba obcanka driv mela udaje, jako treba ockovani, krevni skupinu, deti, titul... pak bylo prechodne obdobi, kdy to tam bylo mozne na zadost dopsat a ted je tam prd a dopsat to nejde. Uplne jsem OP prestal nosit, protoze pro mne ztratil smysl. Rict RC muzu kazdymu sam a bydliste taky.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#367 » ned 28. kvě 2023, 20:11

Letec 12 píše:Jen maličkost.. v celé řadě poboček ti banky už hotovost nedají (snad ještě na poště nebo ve spádové bance, kde mají pokladnu).


V zahranici, pokud potrebuju vetsi hotovost, nez mam denni limit (absolutni, kterej nemuzu sam zvysit bez navstevy banky), tak u prepazky reknu, ze chci prachy a pak venku staci strcit kartu do bankomatu a i bez zadani PINu mi to obolus vyda. Duvod je, ze v bance nepracuji s hotovosti, takze odpada prace s pocitanim uzaverky a take riziko prepadeni. Takze rozdil je jen v tom, ze 'pokladna' je venku. Za mne dobry.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#368 » pon 29. kvě 2023, 07:48

monk píše:ale tady alternativa bude, muzes si udelat evropsky zbrojni prukaz kde mas zapsany vsechny zbrane, nebo si udelas vypis z czechpointu a ten budes nosit u sebe.

No to je ale nesmysl... Když už tady funkční systém máme, žejo...



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#369 » pon 29. kvě 2023, 07:57

To jako, že když je něco funkční tak to tak zakontrujeme a nebudeme pokračovat ve vývoji. To jsem rovnou mohli zůstat v jeskyni u ohne.
Naposledy upravil(a) monk dne pon 29. kvě 2023, 07:57, celkem upraveno 1 x.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#370 » pon 29. kvě 2023, 07:57

Vkladový/výběrový bankomaty nahradili pokladny v bankách.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#371 » pon 29. kvě 2023, 08:30

Je to tak nějak pořád dokola. Zruší doklady, které umožňovaly snadné ověření oprávněnosti a byly pro účastníky právní jistotou. Lidi řekli, že to tak nechtějí, vyjednavači řekli, že je to pokrok a že to tak bude.
Výpis z Čzechpointu má dočasnou platnost, aplikace neexistuje a někde na chatě v lese nemusí být připojení, Evropský zbrojní pas je možným řešením, ale ve stylu Zpět na stromy.
Já nemám radost ani z toho, že na střelnicích nebudou ověřovat ZP. Zase .. vyjednavači řekli, že když tam vleze někdo bez ZP, že se na to přijde. Ale mně by se líp střílelo, kdybych věděl, že se vedle mně nedostane magor bez ZP, co se vsadil, že si půjde zastřílet. Je to z mého pohledu bezpečnostní riziko a neuspokojí mě fakt, že když mě magor trefí, že ho policajti najdou podle adresy.

Chápu pokrokáře, že by měli v mobilu nejradši všechno, někteří pomatenci i volby, chápu režim, že by chtěl mít online možnost, jak vypnout lidem komplet služby a přístup k penězům, ale já mám přece jen ještě jiné priority.
Já bych raději, aby zůstala možnost platit hotově, mít fyzické doklady a volit osobně lístkem do urny.

Chci po pokrokářích tak moc?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#372 » pon 29. kvě 2023, 09:13

Souhlasím s tebou, ale ano chceš. Pokrokáři obětují pro změnu a pohodlí vše. Soukromí, bezpečnost i svobodu (pohodlí není svoboda) a odpůrce svým počtem snadno převálcují. Touha po pohodlí je lidem vlastní. Vše v mobilu, nebo na čipu pod kůží je pohodlnější a rychlejší, ale až čas ukáže kdo měl pravdu. V Číně už vše v mobilu mají a stovky milionů kamer všude k tomu.. jdeme jejich cestou...

Nickéně už se tu nějakou dobu neřeší zákon, ale jen forma průkazky a obávám se, že poslanci to tu nečtou. Škoda, že k tomu neměli připomínky vyjednavači u stolu, to jsou přece taky střelci..



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#373 » pon 29. kvě 2023, 09:28

"Naši" vyjednavači měli naše připomínky a řekli, že je budou ignorovat, že změna je potřebná a naše výhrady nepodstatné. Jde o to, co je cílem změny.
Samožřejmě asi bylo možné sepsat vlastní rozbor a poslat na MV, i když nevím, jestli by to nehodili rovnou do koše.

Věci tohoto typu by se měly posuzovat nejen optikou ideálního scénáře, který systém umožní, ale i toho nejhoršího, který dovolí. Robustnost, právní jistota a bezpečnost, by měly být důležitější, než plnění snů o digitalizaci.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#374 » pon 29. kvě 2023, 09:55

Docela by mě zajímalo zákulisí toho jednání - pořád si nedovedu představit, že střelecké zájmové organizace (např. LEX) na tohle jen tak kývly, když jim všechno to, o čem se tady bavíme, muselo být jasné.
Na druhou stranu, že na MV o tom rozhoduje nějaký úředník, který nikdy zbraň neměl, a je mu to vpodstatě šumák, ale zato potřebuje naplnit kvóty na digitalizaci, kterou řídí naprostí zoufalci, si docela dobře představit dovedu.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#375 » pon 29. kvě 2023, 10:00

existuje zakon https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2020-12, ktery umoznuje nenosit u sebe doklady. ALe zaroven plati ostani zakony, kde je vyžadováno mit u sebe doklady. Ale počíta se,že pri novelizacich se zrusí povinost ty doklady mít u sebe.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů