NP - Změna trvalého pobytu - Koupě zbraně - Registrace zbraně



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#1 » ned 2. říj 2022, 20:35

Ahojte,

řeším následující situaci:
1) Zažádal jsem si o NP, to jsem na počkání obdržel.
2) Toto pondělí jdu žádat o změnu trvalého pobytu (nabyde účinnosti bezodkladně), na občance mi úřednice zřejmě ustřihne roh.
3) V pátek jdu koupit zbraň.
4) Do šediváku se vyplňuje místo pobytu - budu mít sice k dispozici "Potvrzení o změně trvalého pobytu", bude to ale PČR stačit? Abych se nedostal do pasti, že nemůžu přihlásit zbraň, protože nemám platnou občanku.

Zítra zde dopíšu moji zkušenost, radši si předem zavolám na PČR.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#2 » ned 2. říj 2022, 20:42

K přihlášení zbraně stačí šedivák a ZP. V nedávné době jsem byl přihlašovat 2x a občanku chtěli vždy pouze na recepci, aby mne mohli ohlásit.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#3 » pon 3. říj 2022, 09:38

Řešíš neproblém.

a) OP s oddělenou vyznačenou částí indikující změnu skutečnosti mající vliv na údaj uvedený v občanském průkazu je platný ještě následujících 45 dní a v kombinaci s potvrzením o změně místa trvalého pobytu plnohodnotně prokazuje místo trvalého pobytu.

b) Při oznámení o nabytí vlastnictví ke zbrani vůbec nemusíš místo trvalého pobytu prokazovat, pouze se uvede na formuláři.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 58

Příspěvek#4 » pon 3. říj 2022, 12:27

Žádný problém to není. Na NP jsi uvedl aktuální informace, pravdivé v době požádání. I kdyby jsi hned den na to změnil trvalé bydliště tak NP platí dle zákona, a tam není nic o tom že by jeho platnost skončila změnou bydliště. Na NP jsi si pořídil zbraň, a na registraci máš 10 dní. Na registraci uvedeš aktuální informace platné v den registrace, a jak píše mbem policie to rozporovat nebude a když bude tak je břímě na nich, chtěj v tom případě vše písemně - ale opravdu k tomu nedojde. Pozor na místní příslušnost OSZBM.



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#5 » pon 3. říj 2022, 12:40

Tak jsem telefonoval na nově příslušný útvar OSZBM a bylo mi sděleno že to není problém. Dokonce mi příslušnice PČR telefonicky potvrdila, že zbraň si můžu zaregistrovat na kterémkoliv útvaru OSZBM v rámci MSK kraje (měním bydliště jen v rámci MSK), že sice správně bych měl jít na spádový útvar, ale není to nutné. Změna trvalého pobytu není překážkou, viz vaše příspěvky.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#6 » pon 3. říj 2022, 23:11

To jako fakt je jedno který útvar v rámci kraje? Kartu mají založenou jen v jednom ne?



nn
Příspěvky: 50

Příspěvek#7 » úte 4. říj 2022, 12:18

Výslovně jsem se na to neptal, protože už to pro mě nebyla podstatná informace, ale vyrozuměl jsem, že v rámci jednoho kraje můžou jednotlivé útvary sdílet správu údajů osob, protože jim to CRZ dovolí, "mezikrajově" už to nelze.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#8 » úte 4. říj 2022, 16:54

Technická: útvar je krajské ředitelství, jeho součástí je OSZBM jako jeden celek, i když má více územních pracovišť.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#9 » stř 5. říj 2022, 21:13

Takže když půjdu na OSZBM v sousedním okrese, než mám trvalé bydliště (stejný kraj), tak no problem?
Sousední okres protože je blíž ...



LuKu
Příspěvky: 9

Příspěvek#10 » stř 5. říj 2022, 22:49

Přijde mi, že hodně záleží na tom, jak to má nastavené daný kraj. Pokud jsem to dobře pochopila, tak např. Středočeský kraj povoluje chodit na jakékoli OSZBM v kraji od té doby, kdy kontaktní místa v polovině okresů zrušil. A sama jsem ověřila, že to tak funguje, a chodím jinam, než do “přiděleného” sousedního okresu. Podle příspěvku nahoře i Moravskoslezský kraj umožňuje totéž. Ale netroufla bych si tvrdit, že je to tak ve všech krajích. Ale třeba už ano…

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » čtv 6. říj 2022, 06:27

LuKu : Třeba v Praze určitě ne.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#12 » čtv 6. říj 2022, 06:52

Muzes si vybrat kam pojedes pro NP, prihlaseni, odhlaseni...
NP datovkou vyrizuje oddeleni kam patris podle bydliste



LuKu
Příspěvky: 9

Příspěvek#13 » čtv 6. říj 2022, 07:41

marinakus: Díky za info, zatím tedy pořád platí, že záleží na kraji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů