Strelnice ke zkousce odborne zpusobilosti (Praha)



martin155
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » ned 18. pro 2022, 19:14

Ahoj,
jsem tu novy a rad bych si udelal ZP. Teoretickou cast se snad nejak naucim, z prakticke mam trochu obavy, se zbranemi zatim nemam zadne zkusenosti.

Chtel bych se prihlasit ke zkousce a zajimalo by me, jestli je mozne si na PCR vybrat strelnici, kde se bude konat zkouska?

Popr. mohli byste mi prosim doporucit strelnici v Praze, kde jsou v pohode lidi a cloveka kvalitne pripravi na to, co ho muze u zkousky potkat.

Diky predem za radu :)



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#2 » ned 18. pro 2022, 19:27

PČR střelnici určí a ty si můžeš požádat o jinou. Je na nich, jestli vyhoví.
Nemusíš se bát, Oddělení pro zbraně a bezpečnostní materiál PČR patří mezi nejlepší úřady u nás, nejenom co se týče ochoty vyhovět.

Přípravu na zkoušku nepodceňuj. V tomto diskusním prostoru je hodně informací, začal bych tady:
viewtopic.php?f=57&t=7410
Možná ti pomůže to, že já jsem bezpečnou manipulaci trénoval doma na sucho se vzduchovou pistolí.

Pár dní před zkouškou si zajdi na vybranou střelnici nadrilovat to, co jsi se teoreticky naučil. To je hodně důležité, naučíš se manipulaci s konkrétní zbraní. Doma asi nemáš CZ75, kozlici ani malorážku. Pokud se dál necítíš, zajdi tam víckrát. Lidi na střelnici jsou obvykle ochotní ti pomoct.

Držím palec.



martin155
Příspěvky: 15

Příspěvek#3 » ned 18. pro 2022, 19:49

Ok diky za rady :) vlakno o praktickych zkusenostek ze zkousky urcite proctu :)

A strelnici se tedy dozvim uz pri podani prihlasky, nebo az ve chvili, kdy mi prijde vyrozumeni o terminu zkousky?

Je tu nekdo z Prahy nebo okoli, kdo ma pozitivni zkusenosti s nejakou strelnici, popr. srovnani vice strelnic mezi sebou?

Uživatelský avatar
jirka87
Příspěvky: 262

Příspěvek#4 » ned 18. pro 2022, 20:17

Ptas se opakovane na neco, co ti bylo hned zodpovezeno.

Strelnice neni vubec dulezita. Jaky je rozdil u zkousky, jestli strilis vevnitr, venku, v Kyjove se nebo v Praze? Maximalne by te mohl zajimat konkretni komisar, ale jinak je vsechno uplne jedno. Ja delal zkousky v dost solidnim chladu,tak je pravda,ze na prsty nic moc, ale tech par ran nastrilis i tak.

Poradne se nauc otazky. Milionkrat do zblbnuti.
Zajdi si nekam na strelnici,nebo si IDEALNE zaplat kurz (tam bych teda samo chapal,ze se ptas na konkretni strelnici a kvalitu "obsluhy",pokud to mel byt takto mysleny dotaz) na ziskani ZP a ziskej jistotu jak v manipulaci se zbrani, tak rozborka/sborka. Tam te nastesti neceka nic zaludneho. ČZ 75 je na rozborku super, klasicka malorazka a brokovnice rovnez. Rozborku vsech techto zakladnich modelu najdes na youtube.

Vic se poradit neda. Realne,pokud nejsi ultra kopyto te muze zastavit jen spatne napsany test.

Komisari, strelnice a vubec strelecka verejnost jsou rekl bych k novackum velice vstricni,ochotni a pratelsti. Kazdy jednou zacinal.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#5 » ned 18. pro 2022, 20:25

martin155: V Praze (Sdružení) to před dvěma lety probíhalo tak, že mi při podání žádosti o zkoušku (byl jsem tam osobně), nabídli asi 10 termínů na 6 různých střelnicích v rozpětí cca 2 měsíce. Jednu jsem si vybral a oni pak určili, že to bude tato :). Na jiných OSZBM to může probíhat jinak, nicméně to, že policie "střelnici určí" aspoň v Praze probíhá maximálně vstřícně.

V Praze je hromada střelnic, na některých nemůžeš dělat skupinu C, protože se tam dá střílet jen s krátkou (např. AVIM). Jinak je to asi jedno, vyber si tu, která se ti bude líbit :).



martin155
Příspěvky: 15

Příspěvek#6 » ned 18. pro 2022, 20:31

Jirka87:Ano, ohledne strelnice jsem to myslel tak, jak jsi psal. Premyslim, ze bych se prihlasil na kurz, tak by me zajimalo, kde jsou lidi, kteri umi dobre pripravit a poradit. A mozna bych byl pri prakticke zkousce klidnejsi, kdyz by byla ve stejnem prostredi, kde bych se pripravoval.

Risa2000: Dik za info :)
Takze kdyz budu delat A, B, E a sel bych do AVIM, tak by me cekala jen manipulace s kratkou zbrani :)?



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#7 » ned 18. pro 2022, 20:34

martin155 píše:Ahoj,
mohli byste mi prosim doporucit strelnici v Praze, kde jsou v pohode lidi a cloveka kvalitne pripravi na to, co ho muze u zkousky potkat.


V Praze doporučuji střelnici Kapslovna - pan Váňa.
Zavolej jim tam nebo napis si o jeho tel. (nechci ho tady zveřejňovat)

Jinak ti doporučuji - ještě než se začneš připravovat, zajdi několikrát na střelnici, kde ti instruktor dá základní rady k ovládání zbraně, technice střelby, bezpečnosti atd.

Ohledně termínů a místa zkoušky - normálně jim zavolej (na svoje místně příslušné oddělení - na těchto stránkách je jejich databáze) a zeptej se jich.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#8 » ned 18. pro 2022, 20:49

martin155 : Praha dávala vždy vybrat ze střelnic i z termínů. Takže ten Tvůj dotaz nebyl od věci. Úroveň přípravy neumím bohužel posoudit. Zkouším ve StČ kraji.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#9 » ned 18. pro 2022, 20:56

Spoustu věcí (teorie) se dá naučit doma. Z praktických věcí je potřeba trošku dostat do "svalový paměti" nemířit mimo bezpečný prostor, získat trošku jistotu v manipulaci abych nepanikařil. Postupy, jak mají jít úkony za sebou. Na to stačí jedno odpoledne pod vedením instruktora.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#10 » ned 18. pro 2022, 20:57

martin155: Manipulaci s dlouhou na AVIMu dostat můžeš, klidně i na A, B, E, střelbu ne. Nicméně, když jsem tam dělal zkoušku já, tak tam sice dlouhé měli, ale reálně je k manipulaci nikdo nedostal (také jsem dělal A, B, E).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#11 » ned 18. pro 2022, 21:05

martin155 : S čím budeš manipulovat nezáleží na střelnici ale na komisaři, který bude určen ke zkoušce policií. Má tam celkem možnost vlastní volby. Dlouhé zbraně jsou ovšem na manipulaci velice jednoduché a pokud tam neuděláš vyložený kopanec, nedá se celkem nic zkazit.



pH13
Příspěvky: 101

Příspěvek#12 » ned 18. pro 2022, 22:12

Na kurzy jsem nechodil, ale když jsem si na policii vybral střelnici, tak jsem si tam pár týdnů před zkouškami zašel zastřílet se zbraní, která pak byla u zkoušky, dost mě to uklidnilo. Mimochodem z toho, co jsem slyšel, mám pocit, že jednotlivá odělení mají ohledně střelnice své favority, například Praha 5 ten AVIM, ale mohu se mýlit, každopádně pokud už víte, na kterém oddělení budete žádat, tak by mohlo být zajímavé se tu zeptat těch, kdo tam také byli.

Při manipulaci mi klidu dodalo, že jsme nějakou dobu předtím začali doma střílet airsoftkou. Nemyslím plastovou kropičku kuliček, ale celokovovou gas blowback zbraň, která odpovídá originálu nejen tvarově a víceméně váhou, ale i ovládáním a rozborkou/sborkou. Takže jsme sice stříleli kuličky, ale hlídal jsem si dodržování bezpečnostních pravidel, ovládání zbraně (záchyt závěru, pojistka, vypouštění kohoutu atd.) a také rozborku (tento typ airsoftových zbraní se také čistí a maže). Ta investice cca 3K za to stála, tím spíš, že si pořád s dětmi čas od času pro radost zastřílíme a ony se přitom učí zacházet se zbraní, která dokonce trochu kope (asi jako malorážková pistole), takže je v ruce živá.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2253

Příspěvek#13 » ned 18. pro 2022, 22:47

No, airsoftka je sice prima, ale osahat si reálně všechny tři typy zbraní, co lze dostat k manipulaci není od věci. Rozhodně nepodcenit přípravu na test a na manipulaci a střelbu. Chce to mít základní jistotu. Doporučuji kurz ...

Střílení není nic levného, takže pokud máš problém s investicí do přípravného kurzu, budeš mít asi problém i s dalším utrácením kolem střílení ...



DaveCZ
Příspěvky: 24

Příspěvek#14 » pon 19. pro 2022, 07:57

Já jsem letos v březnu na dubnovou zkoušku na Praze 5 dostal na výběr Kapslovnu, Spořilov a Suchdol. Avim nebyl, protože paní na policajtech říkala, že ho zapomněla objednat. Vybral jsem Kapslovnu, přípravu jsem si dělal na AVIMu, což bylo snad nejlepší rozhodnutí, nemůžu si to vynachválit. Jediný, co bych teď udělal jinak, tak bych si šel ještě před zkouškou na tu Kapslovnu zastřílet. A jak píšou kluci výše, je potřeba pořádně nacvičit manipulaci. Já měl to štěstí, že kolega je střelec, tak jsem mohl cvičit manipulaci před zkouškou skoro každý den.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#15 » pon 19. pro 2022, 09:32

martin155: Ještě k těm kurzům, nejlepší bude, když si vybereš střelnici a pak se na té střelnici zeptej na kurz/přípravu. Já jsem dělal přípravu na AVIMu, nebyl to nějaký vypsaný kurz, ale prostě jsem se domluvil s personálem, který mi domluvil instruktora, a s tím jsem se vídal tak, jak to bylo potřeba.
AVIM mohu doporučit, stejně tak bych dneska doporučil i CampZero (která tehdy ještě nefungovala). To však neznamená, že jinde je to horší, jen to tam neznám tak dobře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti