Za střelbu do lidí na Domažlicku dostal jen vyhoštění.

Události se zbraní, případy nutné obrany a krajní nouze, soudy


JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#16 » ned 5. úno 2023, 13:31

Nejspíš by skončil před soudem za "mařenu".

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#17 » ned 5. úno 2023, 15:08

Promiň JirkaCV ,ale větší hloupost jsem již dlouho nečetl, takže ožrala s nelegální zbraní ohrožuje lidi, střílí do nich, způsobí zranění a papírový trest zákazu vstupu do ČR je adekvátní? Jaká je vymahatelnost toho trestu v "Schengenu"? A navíc takto obdobně se může úplně stejně chovat i mimo ČR. To není žádná ochrana občanů, natož adekvátní trest.
To je stejné jako by vrazi Stodolovi dostali trest 10 let se nepřibližovat k důchodcům, protože tak je přeci ochráníme, tím, že na papíře jim to zakážeme... A je to jasné poselství všem šmejdům, že v české justici, se vždy nějaká "cestička" najde, jak se z toho dostat.

A mařena? :-D No není problém jich mít několik a v klidu si chodit po ulici...



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#18 » ned 5. úno 2023, 15:48

Asi mám větší důvěru ve vykonavatelnost práva, než je průměr.
A znova říkám, nesoudím, nejsem soudce, nemám právní vzdělání.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#19 » ned 5. úno 2023, 17:38

coffee> to je fakt, nicmene kdyz ho chyti, hrozi mu pak podle § 337 odst.2 pism.b TZ az dva roky.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#20 » ned 5. úno 2023, 18:56

kk píše:...já tam být jako oběť tak bych neváhal se chránít ...


Bud v klidu, jako zakona dbaly clovek bys netahal krochnu do hospody, takze bys tam stal s holyma rukama uplne stejne, jako vsichni ostatni. Krome toho, v takoveto situaci je nejrozumnejsi fofrem vzit kramle a nedelat hrdinu. V lepsim pripade to odskaces sam, v horsim muzes agresora rozpumprlikovat a ten zrani/zabije nekoho uplne jineho. A to plati, i kdyby misto toho Schrottgewehru mel kanystr s benzinem a zapalovac. Na reseni techto situaci, kdy je relativne na vse dost casu, je lepsi volat PCR.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#21 » ned 5. úno 2023, 20:03

Zaujmavy je udaj o poraneni. Poskodeny mal zastrel 10 brokmi. Naboj raze 12 ma brokovu napln 2,5mm brokov cca 300 az 400 ks. Mne to skor pripada ako nepodareny pokus o zastrasenie tej partie ako o strelbu do noh.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#22 » ned 5. úno 2023, 20:58

Podle videa to vypada na odraz broku od zeme. Tak nebo tak to bylo ze strany agresora vsechno spatne.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#23 » ned 5. úno 2023, 23:09

Tohle je přesně ten druh situace, která nemá od stolu žádné řešení.

I kdyby tam člověk byl, tak nejspíš nebude mít zbraň, jak píše MojeTikka, kdo soudný si vezme na soukromou oslavu nabitou pistoli?
I kdyby tam člověk zbraň měl, tak není jasné, jestli by ji mohl použít, vzhledem k možnosti ohrožení ostatních.
I kdyby to šlo, může se stát, že by útočník pod vlivem na zásahy nereagoval tak rychle, jak by bylo potřeba a mohl se zkusit chtít bránit, a pak by to mohlo velice rychle skončit tragédií.

Tohle je spíš na to vzít ho zezadu tyčí po hlavě, ale i to je riskantní a jen ten, kdo byl v té situaci, by to dokázal rozhodnout.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#24 » pon 6. úno 2023, 03:42

Hlavně pořád nevíme, kdo je vlastně původcem celé situace. Dokonce ani soud to pořádně nerozhodl. Podle mě měl věc vrátit k došetření. Obžaloba byla pěkně lemplovská.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#25 » pon 6. úno 2023, 07:59

Tak jsem se ted ptal nemeckych kolegu v praci,co si o tom mysli.Rekli,ze byt to Nemec v Nemecku,tak bruci.Byt to Cech,tak bruci s nejvetsi pravdepodobnosti taky.Byt to imigrant... tak by asi dopadl,jak ten Nemec v Cesku.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#26 » pon 6. úno 2023, 08:25

Jen místo vyhoštění by dostal pohoštění.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#27 » pon 6. úno 2023, 09:28

No popravdě, zbraň na soukromé oslavy neberu. Situace je jiná pokud třeba někomu (třeba i své ženě) dělám taxi, nebo jedu rovnou z práce, tak zbraň s sebou mám, ale v té situace nepiju.
Samozřejmě nelze přesně říct co by kdyby, ale pokud bych měl obavu o sebe, a zejména o osobu mě blízkou, tak pokud by došlo ze strany útočníka i k nepřímé střelbě, řekl bych, že tohle je moment, kdy bych asi řešil použití své zbraně s ohledem na okolí, protože právě tohle je důvod proč si zbraň pořizuji.

Je nutno zdůraznit, že z mého pohledu se jedná o vyprovokovanou sebeobranu ze strany útočníka s brokovnicí, tzn. že by neměl by mít žádný stupeň právní ochrany, ale zcela jasně se jedná o útok směřovaný na velký počet lidí.

Osobně se snažím "bojovat" za právo i do budoucnosti vlastnit, držet a nosit zbraň, tak s tímto právem se spojují i povinnosti a odpovědnost. Zde česká justice dala najevo, že zákony platí jen pro někoho... Prostě nepotrestat vožralu s nelegální zbraní co střílí na lidi z důvodu vyprovokované sebeobrany je absolutní selhání české justice. A že dostal trest? Ne, to není trest, to je výsměch a plivnutí do obličeje všem slušným lidem. Inu asi humanismus a peníze zvítězily nad právem a odpovědností.

Jsem přesvědčen, že "střelecká" komunita by se k tomuto měla vyjádřit, protože toto rozhodnutí a dohoda soudce se státní zástupkyní uškodila akorád slušným držitelům zbraní v očích veřejnosti a je jen otázkou času, kdy to zase antigun aktivisté využijí...



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#28 » pon 6. úno 2023, 09:40

Ono by asi neškodilo napřed mít jistotu v tom, jak to proběhlo v celém kontextu a z pohledu různých lidí. Tak já doufám, že to nějak zpracuje pan Gawron.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#29 » pon 6. úno 2023, 09:50


Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#30 » pon 6. úno 2023, 10:00

Ano, toto považuji za nejdůvěryhodnější výklad právního posouzení události a myslím, že je to pěkně vysvětleno a shrnuto.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů