Obcan SR, zbrojak v Prahe

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#16 » čtv 11. led 2018, 09:58

Moment, teraz nerozumiem ... ty ten pobyt aktualne mas alebo nemas ? Na vydanie ceskeho ZP ho potrebujes - co ale nic nehovori o tom ze sa nemozes prihlasit k prechodnemu pobytu v ten den ked on poziadas (skuska s tym nesuvisi).
EDIT: Cital som to este raz ... pokial tu ten pobyt mas, tak jedine co po tebe mozu chciet (mimo dolozenia suhlasu z ineho statu kde mas este pobyt) je potvrdenie o tom. Cize pokial urady nie su schopne medzi sebou komunikovat tak maximalne ta to bude stat 'opruz' v podobe navstevy daneho oddelenia cudzineckej policie koli potvrdeniu.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#17 » čtv 11. led 2018, 10:32

Kolega je slovenský občan, který si vyřídíl trvalý pobyt v ČR. Běhání měl asi na půl roku (zkoušky v létě papíry na vánoce). Myslím že jedna z věcí byla potvrzení trvalého bydliště, a hlavní problém byly krátké termíny pro vyřízení a ztrácení dokladů ve složce... něco po něm chtěli dodat 2x.
Každopádně do roku se to dá oběhat. Trvalý pobyt, potvrzení o bydlišti, souhlas SK policie, doktor.
Přeji hodně sil.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#18 » čtv 11. led 2018, 15:28

Ten argument s dlzkou pobytu pocujem prvy krat. Prechodny pobyt som si vybavil kvoli ZP a isiel s nim na skusky asi po 3-4 mesiacoch. Jedine co po mne PCR vzdy chce (napriek tomu, ze v archive uz maju X papierovych kopii a elektronicky ho MVSR poslalo uz pri ziadosti) je "Predchadzajuci suhlas" [1].

[1] https://www.minv.sk/?vydanie-predchadzajuceho-suhlasu



kapopista77
Příspěvky: 22

Příspěvek#19 » pát 12. led 2018, 07:12

ZP som robil pred cca 2 rokmi a všetko bez problémov, stačil "preukaz o povolení k trvalému pobytu občana evropské unie" nič viac som dokladať nemusel, zamozrejme chceli súhlas SR s vydaním ZP, už som to mal aj dohodnuté, vybavovalo sa to niekde v Bratislave (už si nepamätám kde presne) a nebol v tom problém. Ale nakoniec som si zrušil trvalí pobyt na SK, pretože ten súhlas je vraj treba žiadať pri každej zbrani ktorú registruješ.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#20 » pát 12. led 2018, 08:39

Chcu to ku kazdemu NP, ale nemusi to byt vzdy novy original. Spravny postup je udajne, ze z originalu spravis notarsky overenu kopiu a davas im vzdy len kopie a original si nechas. Ja som im original bohuzial uz dal pred rokmi, ale mal som dost rozumu si spravit 1 overenu kopiu, z ktorej teraz robim dalsie kopie :-).



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#21 » pát 12. led 2018, 11:38

ineyaa píše:Ten argument s dlzkou pobytu pocujem prvy krat. Prechodny pobyt som si vybavil kvoli ZP a isiel s nim na skusky asi po 3-4 mesiacoch. Jedine co po mne PCR vzdy chce (napriek tomu, ze v archive uz maju X papierovych kopii a elektronicky ho MVSR poslalo uz pri ziadosti) je "Predchadzajuci suhlas" [1].

[1] https://www.minv.sk/?vydanie-predchadzajuceho-suhlasu



Dakujem za link, skusim to, ale pise sa tam, ze sa tam uvadza pobyt na SK. Ja ziadny pobyt na SK nemam odkedy som si vybavila trvaly pobyt v CR, v roku 2013....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#22 » pát 12. led 2018, 11:43

Pokial pobyt mimo CR nemas nikde inde, tak to nie je nutne. Ostatne - mas to aj na formulari na ziadost o ZP (aj NP) kde sa to zaskrtava a vyplnuje.
Takze u teba je to len dolozit ze mas pobyt v CR. Ergo v najhorsom pripade navsteva cudzineckej policie.



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#23 » pát 12. led 2018, 11:44

Leada9 píše:
ineyaa píše:Ten argument s dlzkou pobytu pocujem prvy krat. Prechodny pobyt som si vybavil kvoli ZP a isiel s nim na skusky asi po 3-4 mesiacoch. Jedine co po mne PCR vzdy chce (napriek tomu, ze v archive uz maju X papierovych kopii a elektronicky ho MVSR poslalo uz pri ziadosti) je "Predchadzajuci suhlas" [1].

[1] https://www.minv.sk/?vydanie-predchadzajuceho-suhlasu



Dakujem za link, skusim to, ale pise sa tam, ze sa tam uvadza pobyt na SK. Ja ziadny pobyt na SK nemam odkedy som si vybavila trvaly pobyt v CR, v roku 2013....


Tak som napisala na ministerstvo SR..uvidime. Diky moc



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#24 » pát 12. led 2018, 15:54

Dakujem za prispevky slovenskych drzitelov ZP ;-)
Kazdopadne budem skusat vsetko co radite, ale aj tak som stale jelen z toho, ze co maju za problem :-(
Zhrnula by som to...od 9/2006 som pracovne v Prahe, od prveho dna som mala pracovnu zmluvu, bola som prihlasena na socialke/zdravotnej p., platila dane atd. ... od 10/2008 som si vybavila prechodny pobyt a od 2013 mam pobyt trvaly, ktorym som zrusila pobyt na Slovensku. Pokial po mne budu chciet suhlas Slovenska, tak nerozumiem z akeho dovodu, ked som CR neopustila na viac ako 6 mesiacov, za poslednych 10 rokov...no a ked sa pozriem na link z ministerstva Slovenska o vyadani suhlasu, tak tam je pozadovane: "osobné údaje žiadateľa (meno a priezvisko, dátum narodenia, miesto pobytu na území Slovenskej republiky),"... Miesto pobytu nemam na SK ziadne, takze je otazka, ci mi nieco take vobec daju :-/ Kazdopadne, budem tam volat a zistim, ci mi daju nejake potrvrdenie...



kapopista77
Příspěvky: 22

Příspěvek#25 » ned 14. led 2018, 20:51

Mne stačilo uviesť v žiadosti o vydaní ZP, že nemám pobyt mimo ČR a že som neopustil za posledných 10 rokov na viac ako 6 mesiacov ČR a nikto sa ma na nič nepítal, v podstate jediný doklad ktorí som potreboval bolo povolenie k trvalému pobytu



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#26 » pon 15. led 2018, 15:16

Update...dovolala som sa na Odbor dokladov a evidencii v Bratislave a nic mi nedaju, lebo nemam ziadny pobyt na Slovensku :-D Ale poradili mi, ze staci moje Cestne prehlasenie, ale to by mali vediet na prislusnom policajnom utvare, kde teraz cakaju na odpoved z ministerstva vnutra CR... Takze som stale v nejakom medzi-priestore :-/



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#27 » čtv 25. led 2018, 13:46

Udate...vcera mi volali z PCR, ze stale potrebuju dolozit moje zdrziavanie sa v CR :-( Nechapem akym zakonom sa riadia, ale o zbraniach a strelive asi tazko...Kazdopadne, nie som samovrah aby som sa s nimi hadala a dohodla som sa, tentokrat s panom policajtom, ze mam vsetko mozne na dolozenie. Ze toho mam priniest co najviac...priniesla som...pan si to okopiroval...a povedal, ze "ted uz vam snad prijde oznameni o vyzvednuti ZP" Keby tam nebolo to "snad", tak si aj zacnem mysliet, ze to uz konecne klapne....



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#28 » pát 26. led 2018, 07:44

Nastuduj si paragraf 17 odst. 3, 4 zakona c. 119/2002 Sb.

Odstavec 3: Pokud jsi se v poslednich 10 letech pred podanim zadosti o vydani ZP nepretrzite nezdrzoval dele jak 6 mesicu mimo uzemi CR, nejsi povinnen predkladat opis rejstriku trestu daneho statu ani opis z evidence prestupku.

Odstavec 4: Pokud nemas misto pobytu na Slovensku (nemas tam trvaly pobyt ani vydany zadny uredni doklad o pobytu na uzemi SR), tak se te to netyka, v zadosti o vydani ZP zaskrknes, ze nemas misto pobytu jinde nez v CR a hotovo.

Pokud jsi se ovsem zdrzoval nebo mas misto pobytu, je tva povinnost tyto doklady predlozit. Cestne prohlaseni nebude stacit, protoze SR tyto potvrzeni vydava.



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#29 » pát 26. led 2018, 08:12

@AndreasBaader,dakujem,nastudovane to mam,preto nechapem co maju za problem. Vsetko je popisane na zaciatku. Je evidentne,ze sa fixuju na prechodny alebo trvaly pobyt,lebo je to najjednoduchsie overit, pre nich...



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#30 » pát 26. led 2018, 08:19

Pukud je zadost podana a mas tam zaskrknuto ze nemas pobyt mimo CR a ze jai se mimo uzemi CR nezdrzoval (a jsou to pravdive udaje), pak nejsou opravneni nic dalsiho pozadovat. Pokud ano, tak jedine pisemne s vyzvou k odstraneni vad podani a oduvodnenim podle ceho a co konkretne pozaduji. Proti tomu se odvolej s vysvetlenim, ze nemas povinnost dokladat jine nez predepsane nalezitosti. Dalsi postup sem pak napis.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů