Obcan SR, zbrojak v Prahe



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#31 » pát 26. led 2018, 08:29

Ja dufam,ze uz ma nebudu dalej natahovat a poslu mi to. Dam vediet. Kazdopadne si pan policajt okopiroval vsetko,co jasne dokazuje,ze som tu bola. A zalezi aj kto vas riesi,lebo toto vsetko uz som mohla dat pani pred tym :-/



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#32 » pon 12. úno 2018, 14:49

Takze, konecne som stastnym drzitelom zbrojneho preukazu. A aby ste nemusli rollovat na celu diskusiu mojho problemu, posielam zhrnutie aj s citaciami zo zakona....
Podana ziadost o vydanie zbrojaku: 11.12.2017
Prvy telefonat, ze maju problem s tym, ze trvaly pobyt mam len od r. 2013, prebehol 10.1.2018, kedy som pani povedala, ze to, aby som dostala trvaly, som asi musela byt 5 rokov na prechodnom, na co reagovala “Aha, to nam na cizinecke nerekli...” Kazdopadne, prechodny som mala od 10/2008, takze riesili posr. .. 6 mesiacov mojho pobytu. Podla zakona nie je urceny typ pobytu a to, ze mozem dodat dokumenty, ktore ukazuju, ze som tu nepretrzite od r. 2006 si pani musela overovat na Ministerstve vnutra....
Druhy telefonat prisiel 24.1.2018, tento krat s panom, ktory povedal, ze stale maju problem a, ze ci mozem dokazat, ze som tu bola od r. 2006...Toto uz som navrhovala tej pani pred tym, ale az teraz bol o to zaujem a tak som to tam vsetko priniesla...a 1.2.2018 sa rozhodli mi ten zbrojak vydat....
Kazdopadne, moja teoria je, ze si len ulahcuju pracu a zameriavaju sa na prechodne alebo trvale pobyty, takze vsetci, co to nemate cierne na bielom, nespoliehajte sa na to, ze ved ste evidovany vsade mozne a zo zakona nic take neplynie, ale radsej si vsetko vezmite so sebou a rieste to rovno. Mna ani vo sne nenapadlo, ze s tym budu robit problemy :-/
Tak vela stastia a dufam, ze som bola len vynimka :-)

„Pokud se žadatel o vydání zbrojního průkazu v posledních 10 letech před podáním žádosti nepřetržitě zdržoval více než 6 měsíců mimo území České republiky, je povinen předložit též doklad obdobný opisu z evidence Rejstříku trestů ze státu, ve kterém se zdržoval, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznamu znalců a tlumočníků; nemůže-li takový doklad předložit, protože mu jej tento stát nevydá, předloží čestné prohlášení, ve kterém uvede, že v cizině nebyl uznán vinným pro trestný čin, pro který nemůže být považován za bezúhonného (§ 22), nebo uznán vinným z přestupku, pro který nemůže být považován za spolehlivého (§ 23).“
V ČR som nepretržite 12 rokov, od začiatku s pracovnou zmluvou, prihlásená na zdravotnej a sociálnej poisťovni, platím dane a pod….


„Žadatel o vydání zbrojního průkazu, který má místo pobytu ještě v jiném členském státě, je povinen předložit též předchozí souhlas tohoto členského státu s vydáním zbrojního průkazu nebo jeho prohlášení o tom, že předchozí souhlas není nezbytný, s překladem do jazyka českého, vyhotoveným tlumočníkem zapsaným v seznam znalců a tlumočníků.“
Nemám inde žiadny pobyt, len v ČR.



MiRo88
Příspěvky: 2

Příspěvek#33 » čtv 31. kvě 2018, 06:18

Pekny den vsetkym. Na tomto fore som novy a chcel by som podakovat Leade a ostatnym komentujucim nie len v tomto vlakne za uzitocne informacie. Nachadzam sa v podobnej situacii ako vela obcanov SR zijucich v CR. V CR pracujem a mam prechodny pobyt. V SR mam trvaly pobyt a som drzitelom slovenskeho ZP a niekolkych zbrani. Vzhladom na fakt, ze vacsinu casu travim v CR chcel by som poziadat o vydanie ZP v CR. Vsade som sa docital len o pripadoch, kde ziadatelia o vydanie ZP v CR neboli drzitelmi ZP na Slovensku. Chcel by som sa opytat, ze ci s tym nema niekto skusenost. Je mozne, ze mi vydanie ZP v CR zamietnu kvoli faktu, ze som drzitelom ZP na Slovensku? Resp. ze mi MV SR nevyda predchadzajuci suhlas prave kvoli tomu, ze som drzitelom slovenskeho ZP? Dakujem vopred za komentare! :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#34 » čtv 31. kvě 2018, 07:03

Otazka - a z akeho dovodu by to malo byt? Osobne viem o jednom pripade kde dotycny mimo slovenskeho ZP ma rakusku WBK - a pokial si dobre spominam aj tu na fore sa pohybuje par ludi ktori maju cesky ZP a este nemecky pripadne iny. Samozrejme zbrane nebudes moct len tak prenasat, ale nic ti nebrani spravit si cesky ZP, zakupit zbran v Cechach a pouzivat ju v ceskych "vysostnych vodach" podla ceskych zakonov.
Ostatne - pozri na slovensky a cesky zakon o zbraniach, vidis tam niekde pasaz kde by sa toto vylucovalo ? Drzim palce pri vybavovackach.



AndreasBaader
Příspěvky: 201

Příspěvek#35 » čtv 31. kvě 2018, 07:09

Predchozi souhlas neni narokovy a tak zalezi pouze na slovenske strane, zda ti ho vyda. Pokud nevyda, nesplnujes podminky pro vydani ZP na uzemi CR. Pokud ti ho vydaji, nikoho nezajima, ve kterych zemi mas ZP. K vydani ZP budes potrebovat jeste vypis z RT a RP ze Slovenska, pokud ses v poslednich 10 letech pred podanim zadosti zdrzoval nepretrzite dele jak 6 mesicu mimo uzemi CR. Tot vse.



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#36 » čtv 31. kvě 2018, 10:42

@MiRo88, tak ako uz pisu ''kolegovia", nevidim dovod preco by im malo vadit, ze uz ZP mas. Naopak, si myslim, ze bude jasna tvoja bezuhonnost. Len je potreba dodat vsetky doklady (suhlasy SK) naraz, hned pri podavani ziadosti, aby si sa s nimi nemusel natahovat ako ja ;-) A budem drzat palce, aby si sa nedostal k pani, ktora mi sposobila tento infarktovy stav :-D Pretoze to bol fail len tej jednej osoby... A ak mozem poradit, nepytaj sa na to na PCR, aby sa v tom nezamotali a nezacali to komplikovat, pretoze nie vsetci ten zakon ovladaju dobre :-D



MiRo88
Příspěvky: 2

Příspěvek#37 » čtv 31. kvě 2018, 15:57

Dakujem vsetkym za komentare a rady. Faktom je, ze v zakone som nenasiel nic co by nasvedcovalo, ze by clovek nemohol mat ZP vo viacerych krajinach, zaroven som vsak nikde nenasiel diskusiu s podobnym pripadom, preto ma napadlo ci to nahodou nemoze byt problem. Kazdopadne som dnes rozbehol vsetky potrebne administrativne ukony tykajuce sa prechodneho bydliska v CR, vypisov z registrov na Slovensku, predchadzajuceho suhlasu z SK a som zvedavy kde sa co zasekne, snad nikde nic. :) Medzi tym vyriesim zdravotnu a odbornu sposobilost a snad vsetko klapne. Urcite budem priebezne informovat. :)



Leada9
Příspěvky: 14

Příspěvek#38 » čtv 31. kvě 2018, 17:40

Drzim palce a dufam,ze nebudes vynimocny ako ja :-D Ak ano, tak pevne nervy ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 92 hostů