terče při zkoušce na ZP

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#16 » stř 20. črc 2011, 06:12

8-) slepej tedy nejsem, to, že to dá každý na 10, 9, 8, 8, 8 , je celkem zajímavé, já u nás nic takového neviděl.
U nás se střílelo z již zmíněné, katastrofální CZ 82/83 a s tou mi to nešlo prostě nikdy ani, když jsem sloužil u PS. Čím se střílelo u vás.
Sice jsem dělal A; B; E, takže jsem se těšil, že budu střílet z malorážky, kde mi mimochodem na 25m nedělalo problém mít to v černém, no a brokovnice by byla lahůdka.
Bohužel nestalo se, střílel jsem jen z pistole :-(
Myslím, že střílím docela slušně, ze střelnice znám rozhodně daleko horší ;-)
Ale to už jde naše debata asi trošku mimo....



Self-Def-Enthusiast
Příspěvky: 86

Příspěvek#17 » stř 20. črc 2011, 07:12

My jsme strileli z CZ 75. Do toho cernyho se fakt trefili temer vsichni. Jen par zalepek bylo mimo cerne na tech 10 metru.

Z CZ 83 jsem nikdy nestrilel, nemuzu tedy srovnat ani nemam predstavu, jak to (ne)strili :)

Ja rozhodne nerikam, ze kdo nikdy nestrilel ze zbrane, mel by tam jit v klidku, ze to da. Dokud to nezkusite, nemuzete vedet, jak vam to pujde a jestli to mate v krvi - takze pro vsechny zajemce jen doporucuju jit na strelnici, pujcit si pozadovane bambitky a natrenovat si to...

P.S.: Zdaleka ne kazdymu to jde, je potreba to vyzkouset, kamosku jsem vzal na strelnici a na asi 15 metru (tu vzdalenost si vybrala sama, ja ji rikal, at jde bliz) z peti ran nebyla ani jedna dira v terci...

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#18 » stř 20. črc 2011, 07:32

Zdravím,
no tak to je potom jiná. CZ 75 je proti CZ 82/83 absolutní luxus :-)

Já vzal CZ 85 po skoro 20 letech od vojny do ruky ještě než jsem dělal ZP a na 10-15m jsem střílel do černého, nějaký ten měsíc poté, jsem s CZ 83, nebyl schopen řádně střílet, tak jsem donesl ukázat terč, jak jsem střílel s CZ 85, že nejsem taková střelecká lama :-)
CZ 82/83 je pro mne (nejen pro mne) špatně uchopitelná zbraň.

Jinak souhlasím ;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#19 » ned 18. pro 2011, 13:20

Před týdnem jsem udělal zkoušku pro skupiny B,D,E. Stříleli jsme taky z CZ 83 v ráži 7.65 a mě to celkem vyhovovalo, střílel jsem z ní poprvé a měl jsem tři zásahy z pěti v černým, ostatní dva kousek pod. Krásně se mi držela v ruce. Střelbu jsem se učil na CZ 75 D-COMPACT a s tou jsem měl daleko horší výsledky. No a z malorážky jsem kupodivu taky nestřílel, byl jsem poslední na řadě a to už správce malorážku odnesl.

Uživatelský avatar
automobilista
Příspěvky: 16

Příspěvek#20 » sob 24. pro 2011, 20:02

no, myslím si, že jsou tři způsoby jak nenastřílet na zkoušce

1. Nervozita a spěch při střelbě, přitom času je dost. Co je platný, že se střílí s kadencí tatatata, ale trefí se velké kulové.

2. Mačkání spouště jako u foťáku systémem >>cvak a je to<<, už se tady na fórech stokrát radilo začátečníkům, že mají nechat překvapit výstřelem. Mířit na cíl a přitom pomalu jet se spouští k sobě a ono to dá ránu samo.

3. Nedostatek praxe, Určitě je potřeba chodit s někým zkušeným na střelnici, učit se, učit se, učit se. A až zájemce je schopen se jakž takž trefit do terče, podat si teprve přihlášku.

Že by nějak moc záviselo na typu zbraně si osobně nemyslím. Zájemce o ZP by se neměl nechat překvapit ani s případnými problémy se selhaným střelivem. Takže musí mít něco (dost) nastřílíno.

Přípravu nepodceňovat. Když jsem dělal zkoušky, nenastříleli dva z dvaceti. Střílelo se glockem.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » sob 24. pro 2011, 21:29

automobilista píše:Střílelo se glockem.

To slyším snad prvně. Jaká zbraň byla u manipulace a rozborky?

Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#22 » sob 24. pro 2011, 22:33

Z mý zkušenosti..

Střelba z pistole do černýho, ale fakt to chce předtím zkusit na střelnici..

Malorážku jsem mohl mít s oporou na Bčko a to pohoda.. S oporou to trefí každej.. Bez opory bych se bál..

Brokovnice? Vtip..

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#23 » ned 25. pro 2011, 07:16

No z malorážkou bez opory OK, s oporou jak kdo, ono to není pro každého totéž a není to automaticky lepší s oporou, ale to se týká hlavně větších zbraní.
Úchop, držení a střelba dlouhou zbraní je, (alespoň pro mne výrazně) snazší než s krátkou.
Ale pořád nepovažuji CZ 82/83 za ergonomickou zbraň = je bachratá a střílí se mi zní hrozně.
Zlatá CZ 50 ;-)

Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » ned 25. pro 2011, 11:44

Bez opory je to někdy lepší než bez ní? To bych neřekl.. Vždyt u opory stačí nasměrovat zbraň a máčknout.. A pokud se zbraň přidrží k opoře pevně, tak je eliminován jakýkoliv chvěv..

Bez opory se třese jakákoliv zbraň po chvíli každýmu.. Někomu hned :)

Střílím od 10 let ze vzduchovky a pár let z malorážky a stejně bez opory to nemám tak promáklý, aby to nebylo občas s chybou..

Na střelnici při zkouškách jsme se mohli opřít o svislý sloupek, takže levá ruka pod zbraní chycená o sloupek a zadní zvedala na určení směru a nebylo pochyby o úspěchu.. Tenkrát nás dělalo zkoušky na B 5lidí a všichni takto dali a padali pěkný hodnoty..

Ještě poznámka k pistoli.. Dost jde o to z čeho se střílí.. Já mohl bud CZ75 nebo nějakou cal6.35.. S tou 75 to dal každý do černého.. S 6.35 byli problémy a někdo i netrefil.. Nakonec to dalo všech 10 lidí, ale jde o tu zbraň.. A jak tak čtu tak se divím, že všude není striktně CZ75.. Je to škoda..

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#25 » ned 25. pro 2011, 17:18

Někomu se ta opora může při zkouškách skutečně spíše plést (můj případ).

Uživatelský avatar
KITTbx
Příspěvky: 318

Příspěvek#26 » ned 25. pro 2011, 20:14

Hele není opora jako opora, že.
Když chytnu dobře vyváženou flintu tak po určitou dobu prostě třes nemám, jde o to čekání, delší doba a konec, flinta dolů vydejchat a zase další pokus, ale jak říkám jak kdo.
Když někdo z dlouhou neumí, je mu i podepření k ničemu.
(nebavíme se tu o speciálech pochopitelně)
Jinak souhlas.
NJN, také si myslím, že by se mohl stanovit jakýsi standard pro krátkou, jelikož například u nás byla příprava z CZ 82 Makarov a střílelo se z CZ 83 7,65 Br.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#27 » ned 25. pro 2011, 20:36

No, to vám dali toho browninga spíš aby vám to líp šlo protože je vůči střelci jemnější, nekope tolik, nemyslím že by rozdíl v ráži způsoboval rozdíl v soustřelu protože jsou i rozdíly v chování zbraní v té samé ráži, vem si do jedné ruky třeba walthera P99 a do druhé GP K100 a vystřel, rozdíl bude více než patrný i když do nich naláduješ stejné náboje ze stejné várky.

Uživatelský avatar
Mejra
Příspěvky: 38
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pon 26. pro 2011, 01:51

Musím říct, že ta CZ75 nekopla ani trochu.. se mi tak zdálo..

A na tu 6.35 nadávali že kope víc.. Tak nevím..

Ale jak komu co sedne nu..

Já sám ted mám 6.35 a pak revolver .38.. No s tou 6.35 bych nedal nic na zkouškách :D

Taky půjde kšá.. A asi přijde CZ 75 i s kadetem..

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#29 » pon 26. pro 2011, 04:05

6,35ka je naopak docela přesná, střílen jeden zásobník plus jedna z komory, tak jak běžně nosím, na 15m, mířeno na spodek černého, dvě uletěly nahoru... a mám pocit že by to šlo ještě líp, střílel jsem s tím asi po 4 měsících kdy jsem na prcka nesáhl takže i na 15m jde zvládnou s klidem headshot, s 6,35kou snad žádný jiný zásah cenu nemá, když je to slabé, musí to být přesné a to i když CZ 45 má DAO spoušť.
Obrázek

Uživatelský avatar
bobr
moderátor
Příspěvky: 567
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » pon 26. pro 2011, 09:04

pánové sice všechno souvisí se vším, ale toto je audi o TERČÍCH u zkoušek ne o zbraních u zkoušek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pH13 a 10 hostů