Zdravotni prohlidka



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#121 » stř 23. bře 2016, 08:08

honzek86 píše:Souhlasím se Sedmej - nejde podle mne o žádné zdravotní podmínky, ale prostě o obecné podmínky (proč by to nemohlo být ve vyhlášce o posuzování zdravotní způsobilosti? prostě se to odkazuje na ZoZ). Napsali to filištínsky, ale prostě chtějí říct, že se to týká těch mlaďochů, co legislativně (ne zdravotně!) dosáhnou na B ale na jiné skupiny nee... Přijde mi to v tomto ohledu docela jasné.

V tom případě ale tato situace nikdy nemůže nastat, protože každý, kdo žádá o B, splňuje i legislativní podmínky pro C...
Sedmej, to ty jsi zase ukázka nemyslící ovce, co si nechá všechno diktovat.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#122 » stř 23. bře 2016, 08:25

Nikoliv.

- Pokud je žadatel členem sportovní organizace zabývající se střelbou, může mu být ZP sk. B vydán po dosáhnutí 15 let
- Pokud je žadatel žákem školy, kde je v osnovách zahrnuta výuka myslivosti, může zístkat ZP sk. C od 16 let věku



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#123 » stř 23. bře 2016, 08:27

Ano, ale celou dobu se tu bavíme o věku 18+. ;-)



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#124 » stř 23. bře 2016, 08:32

Tak ať mě bijou ze všech stran:
Caroprd 111: Zdaleka ne každý, kdo splňuje podmínky pro B, splňuje i pro C.
honzek86 píše:tahle prohlídka nikoho nezabije a je k jeho dobru. Mě doktorka bezdůvodně a neprávem honila po psychouších
To myslíš vážně? Psychovyšetření tě snad zabije? Jaký v tom vidíš rozdíl?
honzek86 píše:nejde podle mne o žádné zdravotní podmínky, ale prostě o obecné podmínky (proč by to nemohlo být ve vyhlášce o posuzování zdravotní způsobilosti?
Výklad právních norem má svá vlastní pravidla. Právníci se to učí a dělají z toho zkoušky. ;)
Podle stejné logiky by doktorka nevydala nikomu posudek bez předložení opisu trestního rejstříku. :lol:
honzek86 píše:prostě chtějí říct, že se to týká těch mlaďochů, co legislativně (ne zdravotně!) dosáhnou na B ale na jiné skupiny nee... Přijde mi to v tomto ohledu docela jasné.
Vždyť se to týká i starobních důchodců. :shock:

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#125 » stř 23. bře 2016, 08:36

Caroprd: že je diskuze o 18+ jsem nezaznamenal :)



Caroprd111
Příspěvky: 313

Příspěvek#126 » stř 23. bře 2016, 08:41

Piggy: Ale jde tam jen o ten případný snížený věk a zdravotní podmínky, nebo ne? Jen se ptám. :-)
j.v. Ono už to asi zapadlo, ale zaclo to příspěvkem jura313, kdy byl poslán k tělovýchovnému i přesto, že mu je 18.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#127 » stř 23. bře 2016, 11:01

Caroprd111 píše:Ano, ale celou dobu se tu bavíme o věku 18+. ;-)

Ne, bavíme se obecně :) alespoň já a Sedmej. Tady kolega, co vykopnul vlákno a má 18, je samozřejmě speciální případ. Ale když jsme začali tahat zákon, tak ten se netýká jen jeho, ale je v obecné rovině. Jenže pozitivní výsledek zkoušky se nazývá "odborná způsobilost" a jestli tedy kolega nevyužil svého věku (mj. věk není jediné kriérium, ještě musí být členem té či oné organizace/školy/klubu apod. viz zákon) a neudělal si i jiné skupiny, pouze B, tak je ZPůSOBILÝ na "B" ... a tedy se to na něj vztahuje, takže ani on ve finále navzdory věku není výjimka. Tak tomu rozumím já.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#128 » stř 23. bře 2016, 11:03

Piggy: popsal jsem to ve vláknu věnovaném speciálně prohlídce na psychovyšetření :) přečti si zde moji zkušenost s tím neskutečným martiriem, kterým jsem si prošel a zjistíš, jaký je v tom rozdíl...



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#129 » čtv 28. dub 2016, 10:24

Zdravím, chtěl bych se zeptat jakou mám šanci, že budu zdravotně způsobilý (i za podmínky). Slyším jen na jedno ucho. Vyhlášku č. 493/2002 Sb. jsem četl a nejblíž k tomu mojemu je ČÁST II - Nemoci, které vylučují nebo omezují zdravotní způsobilost k vydání nebo platnosti zbrojního průkazu skupin C, D a E článek 7b) jiná onemocnění ucha, která omezují bezpečné ovládání zbraně a manipulaci se zbraní a střelivem. Na to jedno ucho slyším dobře a při střelbách se stejně používají chrániče sluchu. Tak jestli někdo nemá něco podobného nebo se s tím nesetkal, ať vím jak na tom jsem. Na ušní jdu v úterý, tak předběžně ať vím s čím mám asi tak počítat. Díky.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#130 » čtv 28. dub 2016, 10:32

Me jsem kolegu, ktery v jednom uchu nemel bubinek a zbrojak mel. Byl to myslivec, tak mel urcite "C". Jestli i jine skupiny, nevim.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#131 » čtv 28. dub 2016, 11:30

Halfspider: Mám naprosto totožný problém co ty a mám A+E.



Halfspider
Příspěvky: 24

Příspěvek#132 » čtv 28. dub 2016, 12:08

Díky všem za odpovědi. Zkoušku jsem udělal a A,B a E. Takže teď už jen doktor, tak doufám, že na ušním nebudou mít špatný den a dají mi to.



TomSmith
Příspěvky: 63

Příspěvek#133 » čtv 12. kvě 2016, 20:22

Podle mne ty nemoci ucha tam nejsou primárně o sluchu ale o rovnováze.

"Ucho neslouží pouze ke vnímání zvuku. Důležitou funkci zastává také při určování polohy a pohybu těla v prostoru. K tomu slouží vestibulární ústrojí ve vnitřním uchu."

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#134 » ned 15. kvě 2016, 19:52

Má obvoďák právo mi to potvrzení na zbroják nedat, myslím bez řádnýho zdůvodnění?
A pak - ukládá mu nějakej zákon, předpis, nebo něco podobnýho, jestli to potvrzení má udělat na počkání?

Mám totiž pocit, že moje obvoďačka, kterou znám cca 25 let, nesnáší zbraně, a chce dělat potíže. Byl jsem u ní v pátek, měla do jedný, ale odpálkovali mě, že 12-13 jen objednaní pacienti (není pravda), že se mám objednat za měsíc, a ještě nějaký kecy, který jsem radši zapomněl. V podstatě mě poslala do prdele i když jsem jí zdůraznil, že jsem z Mělníku do Prahy jel jen kvůli tomuhle. Fakt jsem nasranej, a ještě se bojím, že budou problémy.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#135 » ned 15. kvě 2016, 20:04

Vymenit doktora je takovy problem?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů