Zdravotni prohlidka



stopper
Příspěvky: 76

Příspěvek#211 » úte 22. říj 2019, 17:33

No protože od podání žádosti o ZP k jeho vydání může uplynout i 14 měsíců (30 dní na ověření bezúhonnosti a spolehlivosti, 12 měsíců na dodání odborné způsobilosti a 30 dní na vydání ZP). A doktor ještě někdy před tím a taky s nějakou minimální platností...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3802

Příspěvek#212 » úte 22. říj 2019, 18:38

stopper : To je totální kravina. Správní orgán má na vyřízení žádosti max 30 dnů. Dnes už nežádá jiný orgán (přestupkové v místě bydliště) o vyjádření, takže platí základní správní lhůta. Jak jsi přišel na 14 měsíců? Že je platnost Dokladu o odborné způsobilosti 12 měsíců nemá s celou záležitostí nic společného.
Naposledy upravil(a) marinakus dne úte 22. říj 2019, 18:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3802

Příspěvek#213 » úte 22. říj 2019, 18:39

piggy : Požadavky na zdravotní způsobilost řeší přece vyhláška min. zdravotnictví.



jodo
Příspěvky: 16

Příspěvek#214 » stř 23. říj 2019, 08:54

Já jsem to pochopil trochu jinak. Jedná se asi o to, že mám zdravotní prohlídku, pak můžu teprve požádat o ZOZ. To nějakou dobu trvá. Můžu i opakovat střelby - opět zdržení. A až to udělám a přijdu se žádostí o vystavení ZP, může být zdravotní prohlídka starší než 3 měsíce. Pak by patrně byla propadlá a ZP by nešlo bez nové zdravotní prohlídky vystavit.



Piggy
Příspěvky: 991

Příspěvek#215 » stř 23. říj 2019, 11:30

marinakus: toto byl původní dotaz:
stopper píše:V připravované novele ZoZ to časové omezení nevidím. Projednávalo se to a vypadlo to úmyslně, nebo to bude v nějaké prováděčce?
A toto odpověď:
Piggy píše:Požadavky na zdravotní způsobilost má řešit nařízení vlády. Tak tam to asi bude.
K novému zákonu žádná vyhláška nebude, jenom spousta vládních nařízení. Proč, to nevím.



stopper
Příspěvky: 76

Příspěvek#216 » stř 23. říj 2019, 14:35

marinakus píše:stopper : To je totální kravina. ... Jak jsi přišel na 14 měsíců? Že je platnost Dokladu o odborné způsobilosti 12 měsíců nemá s celou záležitostí nic společného.


Těch 12 měsíců čtu v § 25 odst. 2 a čtu to tak, že od okamžiku oznámení, že zatím vše (až na odbornost) splňuji, musím do 12 měsíců doložit, že jsem složil ZoZ. To je ale na samostantné vlákno.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DAveDOG, petrc a 3 hosti