Zdravotni prohlidka



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#76 » pát 13. lis 2015, 21:19

Zdravim vespolek. Rad bych se zepta, jestli mate nekdo zkusenost se zdravotni prohlidkou v pripade, ze nejste pojisteni v CR, ale v jinem state. Tj, pracujete mimo CR a v tom jinem state platite zdravotni pojisteni, ale potrebujete potvrdit zdravotni zpusobilost od doktora v CR, protoze v CR mate zbrojak. Uz jsem tuto otazku kdesi diskutovanou videl na nekterem z for, ale neumim ji dohledat. A taky si moc nevybavuju, k cemu se vubec dospelo. Budu pristi rok prodluzovat a rad bych se na to uz ted zacal pripravovat. Dik.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#77 » pát 13. lis 2015, 21:39

Mám za to ,že je to jedno. Prohlídku si stejně celou platíš sám. Jde o to zda máš v Čechách svého doktora.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#78 » pát 13. lis 2015, 22:14

xuebao píše:Zdravim vespolek. Rad bych se zepta, jestli mate nekdo zkusenost se zdravotni prohlidkou v pripade, ze nejste pojisteni v CR, ale v jinem state. Tj, pracujete mimo CR a v tom jinem state platite zdravotni pojisteni, ale potrebujete potvrdit zdravotni zpusobilost od doktora v CR, protoze v CR mate zbrojak. Uz jsem tuto otazku kdesi diskutovanou videl na nekterem z for, ale neumim ji dohledat. A taky si moc nevybavuju, k cemu se vubec dospelo. Budu pristi rok prodluzovat a rad bych se na to uz ted zacal pripravovat. Dik.


Jestli žiješ dlouhodobě v jiným státě, tak tě nemusí zdravotní prohlídka zajímat. Pokud dobře chápu zákon o zbraních, tak nemáš nárok v ČR na zbroják.



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#79 » pát 13. lis 2015, 22:35

Aspon kdybyste si nekdo vzpomnel, kde se to resilo. Staci link do SZ.

Doktora v CR nemas, kdyz nemas zdravotni pojisteni v CR. Otazka je, jestli lze jit ke kteremukoliv obvodakovi pak. Myslim, ze to neni jenom otazka poplatku za potvrzeni k ZP. Ale rad bych se mylil.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#80 » sob 14. lis 2015, 00:01

Spise by h to videl na to, ze te pak posle i na psycho...bacha na to...



mph1
Příspěvky: 41

Příspěvek#81 » pon 16. lis 2015, 08:31

Potvrzeni ziskas u kterehokoliv doktora, ktery bude ochoten ti ho vystavit. Mas-li nekoho, ke komu si v pripade anginy chodis pro antibiotika - bude to on. Obecne to delaji radi, protoze jak rikala sestricka u moji doktorky: "Je to nejdrazsi polozka v nasem ceniku".
Navic dost pochybuji, ze policie bude u doktora overovat potvrzeni a prislusnost lekare (ale vyloucit se to neda).
Nejvetsi riziko je tak psycho test, kam te "neznamy" doktor nejspis posle.

ad hugofalfar: To, ze se nekdo zdrzuje mimo CR jeste neznamena, ze nema narok na ZP. Pokud ma v CR misto pobytu (hlaseny trvaly pobyt, pripadne i prechodny pobyt, je-li cizinec), a do zahranici jezdi jenom pracovat, muze dostat ZP, jen muze byt potreba dolozit rejstrik trestu z te druhe zeme a pripadne souhlas s vydanim ZP, pokud to jejich zakon vyzaduje. Tak chapu zakon o zbranich zase ja.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#82 » pon 16. lis 2015, 12:04

Asi mě spletlo, že zdravotní pojištění neplatí u nás. :-)



Pete83
Příspěvky: 7

Příspěvek#83 » pon 16. lis 2015, 16:42

Ja to mam jako kolega vyse, tj. pracuji v zahranici (Norsko), zdravotni pojisteni platim v UK (sidlo meho zamestnavatele) ale "doma" jsem v CR (rezidenstvi). Zbrojni prukaz mam v CR, problem zadny nebyl...
Praktickeho lekare mam v CR a pojisteni mam bud prevedeno do CR (VZP jako pomocna registrujici pojistovna pro UK) a nebo v case kdy cekam az mi v UK vyridi papiry tak holt jako samoplatce ... prevod pojisteni totiz dostanu vzdy jen na rok a pote se musi zadat znovu. Vice detailu do SZ pokud by to zadateli pomohlo



jura313
Příspěvky: 5

Příspěvek#84 » pon 21. bře 2016, 09:39

Zdravím. Nedávno jsem udělal zkoušku odborné způsobilosti na zbrojní průkaz čisté skupiny B. Nicméně po návštěvě mé dětské obvodní lékařky(je mi 18) mě poslala za tělovýchovným lékařem ke změření kapacity plic a srdce prý že sama na to nemá oprávnění.
Je to pravda nebo je to jenom buzerace nebo to tak funguje? Podotýkám že jsem byl její první případ žádosti o ZP

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#85 » pon 21. bře 2016, 09:50

jura313: není to od ní jen buzerace, postupuje dle zákona.
§ 3
(1) V případě, že jde o posudek o zdravotní způsobilosti pro vydání zbrojního průkazu skupiny B, a nejde-li o žadatele, který splňuje podmínky pro držení zbrojního průkazu skupiny C, D nebo E, vyžádá si posuzující lékař vždy odborné vyšetření tělovýchovného lékaře.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#86 » pon 21. bře 2016, 09:55

Bčko je sportotvní použití, nejsem si jistý, zda je to nutné i od 18 dál, ale známého synek dělal zbroják v 15 (střílel malorážku) a taky potřeboval sportovního doktora.



jura313
Příspěvky: 5

Příspěvek#87 » pon 21. bře 2016, 10:29

Aha. Tady je jasný přiklad toho že naše zákony jsou o .... proč by někdo měřil kapacitu plic když u střílení neběhám.
A ví někdo jak takové vyšetření u TV probíhá?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1868

Příspěvek#88 » pon 21. bře 2016, 10:41

jura313: není to úplně postavené na hlavu. B je sportovní střelba. zbraň máš čistě na sportování. takže naopak se předpokládá, že běhat můžeš. asi by bylo dost špatný, kdybys uběhl sto metru a sotva popadal dech, natož byl schopný manipulovat se zbraní.
nevím, jestli odkaz bude fungovat, ale tady si o tom můžeš přečíst víc:
http://www.google.cz/url?url=http://ktl ... 7sEvmCEUQA



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#89 » pon 21. bře 2016, 11:03

Já tomu rozumím trochu jinak:
pokud žadatel splňuje podmínky pro zdravotní způsobilost skupiny C, D nebo E, tak i když nesplňuje předepsaný věk, nemusí mít odborné vyšetření tělovýchovného lékaře.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#90 » pon 21. bře 2016, 12:08

Rozumíš tomu naprosto dobře. Přeloženo do češtiny, když budeš žádat jen o B, taky vždy půjdeš na vyšetření ke sportovnímu doktorovi.

to Jura313: Říká ti něco třeba pojem biatlon? ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JirkaCV a 36 hostů