Zdravotni prohlidka



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#166 » pon 20. čer 2016, 14:33

Nesl jsem žádost o prodloužení zbrojáku na PČR, včetně potvrzení od obvoďáka a bylo mi řečeno, že u podpisu a razítka lékaře musí být napsáno: "Praktický lékař" (případně stačí když je to součástí razítka). Jinak nepoznají, co je to za lékaře :-) Po dopsání bylo vše v pořádku.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#167 » čtv 23. čer 2016, 09:45

Ale poznají. Stačí mít počítač, internet a chtít. Například.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#168 » čtv 23. čer 2016, 19:57

vgj píše:No tak mne někdo nepodepsaný z ordinace mého obvodního lékaře emailem odpověděl, že vyžadují psychologické vyšetření... takže nezbývá než najít psychologa v Praze a nechat se vyzpovídat a otestovat.
Máte v Praze někoho?


"Nepodepsaný" je zjevně blbec.

Když tohle napíše e-mailem dopředu (aniž by ses dostavil k prohlídce a oficiálně požádal o vyšetření), tak si podřezává větev. Můžeš kdykoliv v ordinačních hodinách přijít a říct: "Měním doktora, dejte mi kartu (nebo pošlete na adresu...) a už mě tu nikdy neuvidíte." Já bych to v takovém případě udělal.

Když bude ale chytřejší, řekne to až v rámci prohlídky - po jejím zahájení. V tu chvíli už je v kartě napsánom že "bylo zahájeno vyšetření na ZP skupiny ABCE". A když takový záznam zůstane nedokončený úspěšným výsledkem, tak i případný nový doktor musí postupovat velmi obezřetně. Takže rozumný pacient v této fázi už nebude riskovat...



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#169 » čtv 23. čer 2016, 20:13

S doktorkou jsem si popovídal, nazvala to sama alibismem. Udělala zběžnou kontrolu, založila papír od psychologa, podepsala protokol a slíbila, že při prodloužení prudit nebude.

Teď už jen čekám na vystavení ZP.



ondrywg
Příspěvky: 5

Příspěvek#170 » úte 2. srp 2016, 14:28

Dobrý den,

nedávno jsem úspěšně složil zkoušku OZ k vydání zbrojního průkazu - sk. A,B,C,D,E. Po předčasné radosti, nyní bohužel bojuji s mojí praktickou doktorkou. Ta my vystavila zdravotní způsobilost na vše vyjma sk. D, že to je na služební účely a to my může udělat pouze pracovní doktor(žádného nemám) a když není, tak musí můj zaměstnavatel uzavřít s ní smlouvu + psycholog. Samozřejmě o tom šéf nechce ani slyšet(nedivím se). Dále to konzultovala s nějakou doktorkou která dělá snad vstupní prohlídky pro policii, a ta jí její postup víceméně potvrdila. Byl jsem už i na policii, ty my samozřejmě řekli ať to v pohodě napíše, případně ať jim zavolá. Nj, na to my doktorka řekla to já vystavuji zdr.způsobilost né oni !! a že volat jim nebude. Teď jsme ve fázi kdy zaslala dotaz na lékařskou komoru a čeká co jí nějaký "odborník" poradí... bože... Nějaká rada jak na ní zatlačit, případně přesvědčit ať my to napíše? Když už jsem tu zk. úspěšně vybojoval tak se jí nechci tak snadno vzdát.



cipis
Příspěvky: 2100

Příspěvek#171 » úte 2. srp 2016, 14:38

Hlavně, že je tuším na MV vyjádření, že když není pracovní doktor, tak je to obvodní.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#172 » úte 2. srp 2016, 14:54

Pokud to praktické doktorce nepošle lékařská komora, tak jí to můžeš k přečtení vytisknout ty:

Vydání lékařského posudku žadateli o vydání, resp. držiteli
Obrat „lékař poskytovatele poskytujícího zaměstnavateli pracovnělékařské služby“ v ustanovení § 20 odst. 1 zákona o zbraních v sobě z podstaty věci a z hlediska účelu této právní úpravy zahrnuje implicitní předpoklad, že jde o zaměstnavatele, který je držitelem zbrojní licence. Ve všech ostatních případech (tj. není-li žadatel o vydání zbrojního průkazu skupiny D nebo držitel takového zbrojního průkazu) je pro posouzení zdravotního stavu a vydání posudku žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D nebo držitele zbrojního průkazu této skupiny příslušný lékař registrujícího poskytovatele této fyzické osoby.



ondrywg
Příspěvky: 5

Příspěvek#173 » úte 2. srp 2016, 16:03

To je ono, díky moc MarKu !



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#174 » úte 2. srp 2016, 19:40

no nic, ale ja bych rozhodne vymenil doktorku, protoze to vypada ze ma v hlave piliny



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#175 » úte 2. srp 2016, 20:03

No, ona to je hlavně kaše tvého zaměstnavatele. Ta doktorka zase taková blbka není.
Každý zaměstnavatel musí mít uzavřenou smlouvu s lékařem o poskytování pracovně - lékařských služeb. Platí to už čtvrtým rokem. Že o tom tvůj šéf nechce ani slyšet, je jeho riziko (blbost). Až mu přijde kontrola z Inspektorátu práce, tak se z toho flastru zvencne :shock:
Bod 1.6 : http://www.bezpecnostprace.info/item/povinnosti-bozp-a-po-kdyz-jste-majitel-firmy-zamestnavatel-nebo-zivnostnik-osvc



ondrywg
Příspěvky: 5

Příspěvek#176 » úte 2. srp 2016, 20:16

To ano Pablo, však my ty prohlídky v práci máme. Ale ne u této, to je moje praktická. Nepotřebujeme 2. Pracovní dokroka ,jak jsem pochopil, mi nemůže udělat ty ostatní skupiny. Takže taková patovka. Jinak stanovisko MV od MarKa jsem už svojí dokt. přeposlal a došla už i doručenka. Tak snad se zítra ozve.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#177 » úte 2. srp 2016, 20:29

Tak to je potom fakt blbá situace. Jestli se ty dvě MUDr. kousnou, tak to může být nadlouho. Není se zas čemu divit, doktoři se dnes bojí aby je v případě maléru neupálili na hranici. Leda že by policajti akceptovali dvě potvrzení, pro D a na zbytek.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#178 » úte 2. srp 2016, 20:31

Pablo.gs: co kdyz je nekdo osvc?



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#179 » úte 2. srp 2016, 20:44

Enerccio: Máš to přehledně v tom odkazu. Pokud je třeba jeden zaměstnanec, tak je právní forma buřt. Pokud je OSVČ sám, je toho trochu míň. Ale to už jsme OT.



cipis
Příspěvky: 2100

Příspěvek#180 » úte 2. srp 2016, 21:18

Myslím, že tu ale pleteme dvě věci. Jedna je ta, že se požaduje pracovní doktor, jenže jen v případě, že "práce" má licenci a tedy to D využívám. Pokud ale mám skupinu D jen jako do foroty (tedy jsem zaměstnán u někoho, kdo nemá licenci a dělám nezbraňovou práci či prostě nemám živnost a nic nedělám, resp. pracuji v jiném oboru), tak o tom rozhoduje praktická. Pracovní lékař od práce,která nemá žádnou souvislost se zbraněmi, tak v tomto případě v pořádku nevydává posudek.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, king, kolp, MojeTikka, Scofield a 35 hostů