Zdravotni prohlidka

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#181 » stř 3. srp 2016, 08:36

Cipis : Nevím, jestli jsem tě pochopil dobře ale mám zbrojní licenci a ZP ABDEF a potvrzení na vše mi dává můj obvoďák bez jakýchkoliv problémů kdekoliv.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#182 » stř 3. srp 2016, 08:59

JJ přesně tak. Jak píše Cipis. Pokud máš D "pro sebe", tj. tvoje prace to nevyzaduje, tak ti ani pracovni doktor to potvrzeni nedá a da ti ho obvodak.



ondrywg
Příspěvky: 5

Příspěvek#183 » čtv 4. srp 2016, 08:19

Tak před chvilkou jsem po telefonu mluvil s mojí doktorkou a je konečně svolná k napsání sk. D, ještě jednou díky MarKovi. Stanovisko MV jí k této změně názoru posunulo.

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2232

Příspěvek#184 » pon 8. srp 2016, 09:37

ondrywg píše:Dobrý den,

nedávno jsem úspěšně složil zkoušku OZ k vydání zbrojního průkazu - sk. A,B,C,D,E. Po předčasné radosti, nyní bohužel bojuji s mojí praktickou doktorkou. Ta my vystavila zdravotní způsobilost na vše vyjma sk. D, že to je na služební účely a to my může udělat pouze pracovní doktor(žádného nemám) a když není, tak musí můj zaměstnavatel uzavřít s ní smlouvu + psycholog. Samozřejmě o tom šéf nechce ani slyšet(nedivím se). Dále to konzultovala s nějakou doktorkou která dělá snad vstupní prohlídky pro policii, a ta jí její postup víceméně potvrdila. Byl jsem už i na policii, ty my samozřejmě řekli ať to v pohodě napíše, případně ať jim zavolá. Nj, na to my doktorka řekla to já vystavuji zdr.způsobilost né oni !! a že volat jim nebude. Teď jsme ve fázi kdy zaslala dotaz na lékařskou komoru a čeká co jí nějaký "odborník" poradí... bože... Nějaká rada jak na ní zatlačit, případně přesvědčit ať my to napíše? Když už jsem tu zk. úspěšně vybojoval tak se jí nechci tak snadno vzdát.


MarK ti poslal jednak vyjadreni, ze kterého plyne, ze to slo i dřív před zmenou zákona.
Ale ted od 6.8., kdy se resil zakon, tak se tam poresilo i tohle - kdo ma D, ale není v tomhle ohledu nikde zamestnan, tak mu to vystavi jeho obvodak...



Scooby
Příspěvky: 1

Příspěvek#185 » ned 2. říj 2016, 13:43

Dobrý den.
Měl bych dotaz ohledně lékařské prohlídky k získání zbrojního průkazu. Ve střelecké revue 9/2016 na straně č. 8, vyšel článek o novele zákona o zbraních. A mimo jiné je zde napsáno, že "Nově mají žadatelé o ZP procházet posouzením zdravotní způsobilosti už před zkouškou z odborné způsobilosti". Mohl by mi někdo sdělit, co je na tom pravdy?

Díky

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#186 » ned 2. říj 2016, 14:03

Toto je až od příštího roku.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#187 » čtv 13. říj 2016, 11:34

Chtěl bych se podělit o dnešní zkušenost během návštěvy obvoďáka kvůli potvrzení zdravotní způsobilosti pro prodloužení ZP. Pár dní nazpátek mě sekretářka při objednání upozorňovala, že je možné, že mě doktorka pošle na psychotesty. Odpověděl jsem, že jsem s touto možností samozřejmě počítám. Dnes ráno jsem se dostavil a paní doktorka mě velmi mile překvapila. Prošla si moje záznamy, přiznala se, že má také A,B,E, probrali jsme situaci u nás a ve světě, vyřídili papíry a bylo hotovo.

Kupodivu podobný scénář jsem měl před pěti lety, když jsem si ZP zařizoval. To byla jiná doktorka a ta se se mnou zase zakecala ohledně vzduchovky a shodli jsme se na tom, jak je střílení relaxující zábava.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#188 » čtv 13. říj 2016, 12:31

Včera překvápko na policii. Lékař mi vystavil potvrzení a do kolonky Platnost do napsal datum vystavení + tři měsíce. Na policii jsem se dozvěděl že by mi ZP vystavili jenom na tři měsíce a že tam má být uvedeno "dle zákona". To jsem nevěděl a lékař zjevně taky ne :-)
Tak druhé kolečko kolem tiskárny z dokrota :-)



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#189 » čtv 13. říj 2016, 15:07

To moc překvápko není, je to tu popsáno snad stokrát - je to neustále opakovaná chyba, přitom stačí číst. Platnost 3 měsíce není vůbec na posudku, ale pouze v zákoně, že posudek od lékaře ne starší 3 měsíců. Ona platnost na tom posudku je samozřejmě doba, po kterou jsi schopen. Ale holt se to furt plete ...

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#190 » čtv 13. říj 2016, 16:12

Ja mel ten samy problem. Nastesti pro me jsme s pani policistkou zavolali obvodakovi,sjednali napravu,pani policistka zapsala do papiru a pridala razitko a bylo...



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#191 » čtv 13. říj 2016, 16:34

cipis píše:To moc překvápko není, je to tu popsáno snad stokrát ...

Nojo, když jsem to s ordinací domlouval tak říkali že to umí, že nejsem první pro koho zdravotku vystavují. Asi pan doktor prostě dostatečně pečlivě nečte tuhle konferu :D



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#192 » pon 17. říj 2016, 09:55

Paní doktorka nezklamala :-D . Byl jsem pro výtisk se správným datem platnosti. Napřed jsem vše vysvětlil sestřičce, pochopila, do kolonky pro datum se pokoušel napsat "dle zákona", nešlo to, tak jsme společeně hledali kolonku pro text, byla hned vedle. Vepsala, vytiskla, odnesla doktorce. Ta volala kolegovi, byl na sále. Podepsala s "dle zákona". Ještě jsem jí řekl aby původní potvrzení zneplatnila. Řekla "a kurwa, to se musí vystavit znova" protože v jejich systému má potvrzení přidělené číslo. Odběhla, cvakala, pak se ozvalo "sakra", znovu cvakala, pak se ozvalo "do prdele" a rozeběhla se tiskárna. Orazila štempl a přinesla mi potvrzení s datem platnosti do 10.17.2022. Na šest let. No ale furt lepší než na tři měsíce :-D . Další pokud o vystavení "dle zákona" absolvovat nebudu, měl bych celou ordinaci na svědomí a to ještě ani nemám bouchačku :-D
Já se nedivím že ti doktoři chtějí přidat. Kdo to kdy viděl aby na formuláři byly dvě políčka mezi kterými si mohou vybírat :-D :-D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#193 » pon 17. říj 2016, 10:16

Maj to vyplňovat ručně jako jinde a je po problému. :D Necháš si tedy vystavit ZP pouze na 6 let místo na 10? Do toho bych asi nešel.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#194 » pon 17. říj 2016, 10:41

Já si formulář přinesl vytisknutý předem (teď si už nepamatuju, jestli ten co je ke stažení i tady nebo jestli nám ho dokonce po zkoušce nedal policista). doktorka do něho potřebné údaje vepsala ručně. co si cvakala na počítači mě pak bylo tak nějak už jedno. :-)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#195 » pon 17. říj 2016, 10:51

marinakus píše:Necháš si tedy vystavit ZP pouze na 6 let místo na 10? Do toho bych asi nešel.

Ale jo, klidně. Šest let je dlouhá doba a pokud budu i pak zdravotně způsobilý tak o nic nejde. Je to fuk jestli si mám nechat prodloužit ZP po šesti nebo po deseti letech. Už mám všechno na policii a čekají jenom na tohle.
Za šest let se toho v legislativě může stát spousta - třeba budeme všichni chodit na přezkušování každý rok :-D :-D . Nějak nemám sílu tam jít ještě jednou pokoušet se doktora co neví a doktorku která taky neví a zastupovala doktora co neví, přesvědčovat že já to vím a ať nekecají a podepíšou. Ještě by mě mohli poslat na psychotesty :-D :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ariane a 52 hostů