Zdravotni prohlidka

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 55

Příspěvek#196 » pon 17. říj 2016, 13:15

No, moje paní doktorka, velice příjemná mladá dáma ve věku kolem 35, mi potvrzení vyplnila bez jakéhokoliv problému - teda vyplnila : dala razítko, jelikož nosím brýle napsala "brýle/čočky nutné", no a tím to zhaslo. Na základě čeho mi bylo potvrzení vydáno, na jak dlouho a dalších věcech jsme se sice domluvili, ale proškrtat a vyplnit jsem si je tam musel sám :).



danielsem
Příspěvky: 11

Příspěvek#197 » úte 13. čer 2017, 10:04

Čeká mě první obnova zbrojáku. Dříve jsem nosil brýle kvůli cca -9 dioptriím na obou očích a ty mi to srážely na cca -0,75 dioptrie. Teď mám rok a půl po laseru cca -1 na pravém a -2 na levém. Při kontrole tam, kde mě operovali, mi doktorka tvrdila, že to je ok a budu mít zbroják bez "brýle nutné". Máte někdo praktickou zkušenost, do kolika dioptrií lze ještě projít kontrolu bez korekce? V zákoně je uveden ten zlomkový zápis, kdy člověk kouká na podsvícenou tabuli, ale to mi moc neřekne. Brýle mě časem asi stejně zase neminou, ale pokud bych nemusel mít zápis "brýle nutné", bylo by to lepší.



Kusák
Příspěvky: 20

Příspěvek#198 » úte 13. čer 2017, 11:29

Normu nevím, ale mám -2 na obě oči a "brýle nutné" v ZP mám.



pz
Příspěvky: 8

Příspěvek#199 » úte 13. čer 2017, 11:42

Počet dioptrií v tomto případě až tak moc neříká. Všechno záleží na vyšetření u doktora, kolik budeš schopen přečíst na té tabulce bez brýlí... Pokud to přečteš a vyjde ti ten zlomek nad limitem, tak si můžeš nechat vystavit zbroják bez té podmínky.



vgj
Příspěvky: 442

Příspěvek#200 » úte 13. čer 2017, 11:57

Brýle nosím trvale, -3.5 a 3.25 dioptrie.
Edit:
Na zbroják mi je doktorka nenapsala. Hlavně že mne ale poslala k psycholožce....

Na řidičském průkazu je mám /kodovaný údaj 01.01, to jsem předtím přehlédl.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 394

Příspěvek#201 » úte 13. čer 2017, 13:39

pz píše:Počet dioptrií v tomto případě až tak moc neříká. Všechno záleží na vyšetření u doktora, kolik budeš schopen přečíst na té tabulce bez brýlí... Pokud to přečteš a vyjde ti ten zlomek nad limitem, tak si můžeš nechat vystavit zbroják bez té podmínky.

Není důležité, kolik toho přečtete bez brýlí. Požadavky na zrakovou ostrost se týkají ostrosti po korekci, tedy s brýlemi/čočkami.



Piggy
Příspěvky: 999

Příspěvek#202 » úte 13. čer 2017, 17:01

Nepochopils pointu. On chce projít bez brýlí, takže opravdu záleží, co přečte bez brýlí.



Wotikotas
Příspěvky: 36

Příspěvek#203 » sob 19. říj 2019, 19:00

Zdravím, měl bych dotaz na Vás ostatní ohledně zdravotní prohlídky pro sk. D. Mám ZP sk. A,B,C,D,E a blíží se mi 5 let od jeho vydání.
Když jsem žádal o vydání současného ZP, tak jsem zároveň rozšiřoval skupiny. Mám na něm uvedeno na zadní straně Datum vydání 20. března 2015. Fyzicky mi byl vydán-předán ale až 20. května 2015, tedy o 2 měsíce později !
Od té doby se změnil zákon, co se týče dodání zdravotní způsobilosti po 5 letech.
§ 29 odst. (2) Držitel zbrojního průkazu skupiny D je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře ve lhůtě 2 měsíců přede dnem uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu a odevzdat příslušnému útvaru policie tento posudek o zdravotní způsobilosti nejpozději ke dni uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu. Den uplynutí 60 měsíců ode dne vydání zbrojního průkazu se vyznačuje ve zbrojním průkazu.


Den uplynutí 60 měsíců nemám v ZP vyznačený, evidentně z důvodu, že tento odstavec v roce 2015 neexistoval. Mám tam pouze zmiňované datum vydání 20. března 2015. Datum platnosti je do 21. 5. 2025.
Chápu to správně, že od 20. ledna do 20. března 2020 navštívím lékaře a posléze dodám potvrzení na PČR ? Že mi ten průkaz fyzicky vydali až 2 měsíce potom co ho vyrobili/vytiskli nemám brát v úvahu ? Děkuji

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1750

Příspěvek#204 » sob 19. říj 2019, 19:10

Rekl bych, ze uvazujes spravne



Wotikotas
Příspěvky: 36

Příspěvek#205 » sob 19. říj 2019, 19:18

Už jsem to nestihl připsat, dole v ZZ je Přechodná ustanovení zavedena zákonem č. 229/2016 Sb. Čl. II
2. Platnost zbrojního průkazu vydaného přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona skončí dnem, který je v něm uveden. Držitel zbrojního průkazu skupiny D nebo zbrojního průkazu skupiny F, který je dnem nabytí účinnosti tohoto zákona považován za průkaz pro provádění pyrotechnického průzkumu podle zákona č. 119/2002 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona, vydaných přede dnem nabytí účinnosti tohoto zákona je povinen podrobit se lékařské prohlídce u posuzujícího lékaře a odevzdat posudek o zdravotní způsobilosti příslušnému útvaru policie do 2 měsíců po uplynutí 5 let od vydání tohoto zbrojního průkazu.


Tady je totiž zásadní změna, zda to mám dodat 2 až 0 měsíců před 20. březnem nebo 0 až 2 měsíců potom, podle tohoto přechodného ustanovení. Předpokládám, že nejsem jediný, koho se tohle dotklo.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 3803

Příspěvek#206 » ned 20. říj 2019, 09:54

Wotikotas : Co ti brání zavolat na Tvoje OSZBM a prostě se zeptat? Nemysli si, že zákon máme jen jeden. V každém kraji si ho vykládají jinak.



Střelec
Příspěvky: 504

Příspěvek#207 » pon 21. říj 2019, 12:20

U nás se na OSZBM dovolat pomalu nedá, telefon zvednou jen semtam výjimečně. Nevím jak v jiných okresech...



stopper
Příspěvky: 76

Příspěvek#208 » úte 22. říj 2019, 14:12

V současnosti platí, že se potvrzení zdravotní způsobilosti předkládá už při podání přihlášky ke ZOZ a ke dni podání nesmí být starší 3 měsíců.
V připravované novele ZoZ to časové omezení nevidím. Projednávalo se to a vypadlo to úmyslně, nebo to bude v nějaké prováděčce?



Piggy
Příspěvky: 999

Příspěvek#209 » úte 22. říj 2019, 16:24

Požadavky na zdravotní způsobilost má řešit nařízení vlády. Tak tam to asi bude.



jodo
Příspěvky: 17

Příspěvek#210 » úte 22. říj 2019, 16:34

U nás (Vysočina) se řešila platnost při podání žádosti na ZOZ a taky při podání žádosti na ZP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů