Zkouška OZ mimo trvalé bydliště



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#1 » čtv 18. srp 2011, 15:34

Zdravím, je to můj první příspěvek, tak prosím omluvte, pokud bych duplikoval téma.

Chci si udělat zbrojní průkaz a už jsem si dokonce i podal přihlášku (17.8.). Jenže taková malá komplikace je, že mám bydliště u ČB (kde jsem podal přihlášku), ale zkoušku samotnou chci skládat v Brně (škola), tj. jsem k přihlášce přiložil i žádost o změně místa konání ZOZ. Problém je ten, že paní za přepážkou moc netušila, co má dělat. Po cca 30 minutách jsem dostal Usnesení (píše se v něm, že souhlasí se změnou místa-jiného kraje; přihlášku si nechali) a obecné instrukce k němu. Bohužel nevím, co dál, proto žádám o radu.
-Stačí Usnesení poslat do Brna (prý se to tam dostat musí) nebo tam musím jet osobně (což se mi momentálně moc nehodí)?
-Přihlášku poté pošlou do Brna z ČB???(To trochu postrádá logiku- oni přihlášku, já Usnesení, ale nedivil bych se)
-Zkoušku bych rád vykonal na jedné konkrétní střelnici (dokonce i vím, kdy by to bylo)- mám to opět někde nahlásit (v Brně)?

Raději příští týden zkusím ještě zavolat do Brna, ale pokud je tu někdo, kdo tímhle už prošel a ví co a jak, ulevilo by se mi. Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#2 » čtv 18. srp 2011, 16:01

Divné, jednou cestou má jít přihláška, druhou usnesení? Ze zákona ti PČR určuje místo a čas zkoušky. Ty to můžeš ovlivnit zdvořilou žádostí ;-)
Já bych počkal týden (stejně se zrovna stěhujou), pak zašel na novou adresu (Příční 31), osobně si domluvil vhodný termín, podepsal převzetí vyrozumění o termínu zkoušky, a domluvil se, zda výsledek zkoušky doneseš jim nebo zpátky do budějek.
Doteď byla veškerá evidence ZP i zbraní na bázi místní příslušnosti dle místa pobytu, ale s ohledem na probíhající reorganizaci může být vše jinak, něco si oddělení přeposílají, něco ne, čert aby se v tom vyznal.



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#3 » čtv 18. srp 2011, 20:38

To je právě to- já myslel, že jim to v ČB předám, oni vše pošlou do Brna, odtud mě vyrozumí a bude klid. Asi se ještě zajdu zeptat do ČB, jestli to vůbec poslali- podle toho co příslušnice říkala to vypadalo, že si to mám zařídit sám, že si tu přihlášku snad nechají- což mi připadá divné, když je na druhé straně odpovědní arch pro zkoušku.
Další věcí je, že i kdybych stokrát chtěl, tak se do brna dostanu až začátkem září, dřív prostě ne.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#4 » pát 19. srp 2011, 12:04

Radši se zeptej v Budějkách, jak to maj vymyšlený. Osobní návštěva je hlavně nejrychlejší a nejjistější k převzetí vyrozumění s termínem zkoušky.

Kdybys potřeboval nějakou pomoc či podporu v Brně, ozvi se, třeba SZ.



seef
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » ned 21. srp 2011, 23:04

Zdravím, já jsem měl postoupeno z ČB do Prahy a zkoušky jsem děla na Rajský zahradě, kde jsem byl domluvenej. Probíhalo to tak, že jsem v ČB podal přihlášku a žádost o postoupení, kde jsem měl napsáno i kam chci postoupit. Potom mě rovnou vyrozuměli z patřičný Prahy. Vše proběhlo naprosto bez problémů..



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#6 » pon 22. srp 2011, 16:25

Tak jsem dnes opět zašel do ČB, za okýnkem tentokráte jiná policistka a o dost více informovaná. Vše už poslali do Brna, takže teď jen musím počkat, až mi napíšou z Brna kdy a kde. A to Usnesení je jen pro mě a už je mi vlastně k ničemu. Jenom potvrzuje, že souhlasí se změnou místa.
Přesto všem děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#7 » pon 22. srp 2011, 16:29

Uvedl jsi, kterou přesně střelnici máš vybranou? Jsou tu min. 2, kde se dělají zkoušky, když tak si zavolej či nejlépe napiš maila do Brna, a pojisti si to.



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » pon 22. srp 2011, 17:26

No střelnici jsem napsal přímo do žádosti o změně místa zkoušky. Ale asi koncem týdne ještě zavolám do Brna.



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#9 » úte 23. srp 2011, 18:30

V dubnu jsem žádal v místě trvalého bydliště (Jihomoravský kraj) o konání zkoušky v jiném kraji s odůvodněním odlišného místa výkonu povolání, doloženo potvrzením zaměstnavatele. Na okrese nevěděli jestli to bude stačit. Postoupení schvaluje kraj, po zavolání na kraj mi bylo sděleno, že takové odůvodnění nepostačuje a žádost bude zamítnuta pokud nedoložím ještě nájemní smlouvu, výpis z katastru o vlastnictví nemovitosti v místě postoupení, čestné prohlášení vlastníka nemovitosti, že u něj bydlím apod., zasláno dodatečně poštou rovnou na kraj. Následně schváleno, asi 2 měsíce od podání žádosti přišla pozvánka na zkoušku.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » stř 24. srp 2011, 06:41

Také jsem dělal zkoušku v Brně s příslušností v ČB. Jen jsem do odůvodnění napsal proč (studium) a napsal střelnici a termín kdy půjdu na zkoušku (už bylo domluveno). Zeptal jsem se telefonem jestli kvůli tomu musím do ČB nebo stačí poslat přihlášku + žádost, takže jsem to nakonec jen poslal doporučeně. Při zkoušce na střelnici tam všechny papíry byly. Jen je třeba udělat to s dostatečným předstihem, aby to tam stihlo doputovat.



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#11 » stř 24. srp 2011, 14:47

Já už jsem napsal, do žádosti jsem napsal i konkrétní střelncii, datum ne. Ale podával jsem to 17. 8. s tím, že zkouška je 15. 9. Tolik času jim snad bude stačit, ne?



PLJARDA
Příspěvky: 12

Příspěvek#12 » čtv 25. srp 2011, 22:09

já zase bydlím v Brně , ale jezdím za známími střílet do Kolína , protože tady ani nikiho nepoznám , takže bych nejraději udělal celou předpřípravu v Kolíně včetně zkoušek na zbroják , ale bohužel to asi nejde :oops:
a ještě taková maličkost , dá se někde na střelnici v Brně zastřílet i bez zbrojáku ( nejlépe ČZ) , kdyby někdo měl nějáke info k tomu co jsem tu napsal , tak se s ním rád spojím

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 26. srp 2011, 07:50

Pokud nechceš nikoho shánět, teď budou v Triggeru akce, od 5.9. do 11.9. půjčení zbraně a instruktor zdarma a od 19.9 do 25.9. půjčení zbraní CZ a instruktor zdarma. Platit musíš pronájem střelnice a střelivo.

http://www.triggerbrno.cz/aktuality

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#14 » pát 26. srp 2011, 10:50

PLJARDA: a nebo zkus kontaktovat uživatele Artifex. Je z Brna a nabízí zaškolení (ale jestli má i nějakou CZ nevím).
viz: http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni



mFranta
Příspěvky: 7

Příspěvek#15 » pát 26. srp 2011, 16:35

Já se z naší policie snad zblázním. Volal jsem do Brna na Městské ředitelství- tam mě odkázali na Krajské ředitelství (jde o jiný kraj, takže musím tam). Tam mi dva dny nikdo nezvedal telefon, tak jsem napsal email. Odpovědí bylo něco ve smyslu "nelze to stihnout". A to jsem to ještě podával tak, aby na to měli asi 29 dní. A to jsem čekal, že zrovna policie bude zákony dodržovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 78 hostů