Nový zákon o zbraních



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#271 » pon 6. kvě 2024, 13:54

Mrkni nahoru: "kdybyste měl zbroják A nebo B, tak bych s tím neměl problém. Jenomže vy máte Éčko a nosíte zbraň mezi lidi. Hm. A já nemám informace, co se na té fakultě stalo. Takže navrhnu odklad půl roku..."

Tohle mi přijde, že to nedal ne kvůli jeho zdravotnímu stavu (na který má dělat posudek a ne na nic jiného), ale jen kvůli subjektivnímu pocitu. Tj. naprosto přesně, jak se už dávno psalo s nadsázkou, že preventivně to nebudou dávat nikomu ... Tedy místo toho, aby dokázal, že není v pořádku, tak to přesně otočil.



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#272 » pon 6. kvě 2024, 13:56

Celá psychologie je o subjektivních pocitech. Objektivně zkoumá psychiatr.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#273 » pon 6. kvě 2024, 15:02

Proto mi není jasné, když u psychiatra je vše ok, tak jakou vlastně dostal diagnozu?



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#274 » pon 6. kvě 2024, 15:20

Zdravotní posudek vystavuje praktický lékař. A ten si vyžádá vyšetření psychologa. A psycholog není lékař, takže nemůže určovat žádnou diagnózu. Psycholog jen vystaví záznam o psychologickém vyšetření. Takže diagnóza nebude určena žádná, ale stačí když psycholog má nějaký vlastní subjektivní popcit či dojem, a praktik na jeho základě potom vydá zdravotní posudek.



vvitty
Příspěvky: 241

Příspěvek#275 » pon 6. kvě 2024, 15:27

bbobb píše:Nebo se tu oklikou snazite naznacit, ze soucasny podminky jsou moc prisny a pokud clovek nekde dostane podepsanou zpusobilost jednou, tak uz ji ma mit permanentne?


Hmmm, k tomu nejmenovana prakticka lekarka sdelila priblizne nasledujici : sice Vas znam 30 let ale protoze mi to naridili tak vas musim poslat na psychotesty. Ale nebojte, to udelate jednou, ja to tady zalozim a mate to vyrizene na zbytek zivota.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 698

Příspěvek#276 » pon 6. kvě 2024, 15:35

Psychiatr nenašel žádnou psychickou nemoc, která by mu bránila mít zbraně, psycholog si myslí, že není zcela normální a dal mu to omezení.
Víc bych za tím nehledal.



Carloss
Příspěvky: 2976

Příspěvek#277 » pon 6. kvě 2024, 15:38

Tak tohle je drsný... Byl se zbraní mezi lidmi, protože má Ečko... Na co asi to Ečko má? Tohle přece musí mít soudní dohru. Nehledě na to, že policie ani nikdo jinej nemůže prolomit vlastnická práva ke věcem, tedy ani ke zbraním.



JirkaCV
Příspěvky: 1606

Příspěvek#278 » pon 6. kvě 2024, 15:46

Vlastnická práva prolomit lze. Dělají to soudy, dělají to exekutoři.
V tomto případě i policie, i když o zbavení vlastnictví se bude jednat až v okamžiku prodeje.
Úplně stejně by dopadl při ztrátě bezúhonnosti nebo spolehlivosti.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#279 » pon 6. kvě 2024, 15:56

Ano, delaji to soudy, ale ty k tomu maji pravomoc. Tento obcan CR nespachal ani prestupek, neni psychicky nemocen a presto mu jsou omezovana jeho vlastnicka prava na zaklade soukromeho nazoru psychologa. To je sakra rozdil.

A to se hlavne pohybujeme v mezich naseho soucasneho, relativne presne definovaneho zakona, v novem je to jeste gumovejsi.



cipis
Příspěvky: 2140

Příspěvek#280 » pon 6. kvě 2024, 15:59

Tak technická, on si může ty zbraně nechat komerčně někde uložit, na jak dlouho chce. Toho půl roku je jen "bezplatné" uložení na PČR. Ale se svým majetkem disponovat může, tj. si domluvit úschovu u nějakého držitele patřičné licence. Zbraně přece nepropadly, protože se dle PČR nic nestalo. Ale omezený je, to jo ...



expres
Příspěvky: 625

Příspěvek#281 » pon 6. kvě 2024, 16:20

Destructor píše:Psychiatr nenašel žádnou psychickou nemoc, která by mu bránila mít zbraně, psycholog si myslí, že není zcela normální a dal mu to omezení.
Víc bych za tím nehledal.


Hmm bych tedy hledal a žádal, co konkrétního mi ten doktor diagnostikoval, když už mi chce omezovat nabité právo/vlastnictví...Zda je jeho profesionální diagnóza opakovatelna i u jiného lékaře se stejným verdiktem.
Už vidím doktora jak jásá radosti a chce si potvrdit jeho diagnózu. Jak to může asi dopadnout... Zvláště když ti další podobní ho hodnotí normálně. Část příběhu schází od druhé strany, ale nezní to úplně dobře.

Díky za příběh.



vidocqcz
Příspěvky: 206

Příspěvek#282 » pon 6. kvě 2024, 16:23

"Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."
Ústava. Tenhle případ, pokud je tak, jak se tady píše, dost smrdí.
Nezkoušel se ten jmenovaný obrátit na LEX? Tohle by chtělo hlídat. Ve výsledku nemusíme projít nikdo obnovením lékařského posudku při prodloužení ZP a pak se budeme 10 let soudit, aby nám dali za pravdu. Ale koho to bude potom zajímat.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#283 » pon 6. kvě 2024, 16:28

Expres

Je to posudek od praktického lékaře, který se opírá jen o názor psychologa, a kde se žádná diagnóza neuvádí, když praktik ani psychiatr žádnou diagnózu nenašli. V posudku je jen uvedeno, že psycholog nedoporučil. A psycholog své doporučení nebo nedoporučení nemusí ničím odůvodnit.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 698

Příspěvek#284 » pon 6. kvě 2024, 16:33

expres píše:
Destructor píše:Psychiatr nenašel žádnou psychickou nemoc, která by mu bránila mít zbraně, psycholog si myslí, že není zcela normální a dal mu to omezení.
Víc bych za tím nehledal.


Hmm bych tedy hledal a žádal, co konkrétního mi ten doktor diagnostikoval, když už mi chce omezovat nabité právo/vlastnictví...Zda je jeho profesionální diagnóza opakovatelna i u jiného lékaře se stejným verdiktem.
Už vidím doktora jak jásá radosti a chce si potvrdit jeho diagnózu. Jak to může asi dopadnout... Zvláště když ti další podobní ho hodnotí normálně. Část příběhu schází od druhé strany, ale nezní to úplně dobře.

Díky za příběh.


Zatím co jsem tady četl, tak ten ozbrojený člověk chodil několik let na svou bývalou fakultu, na dny otevřených dvěří a narušoval tam ten jejich program.
Pro rektorku už to byl známý potížista.

A s tímto přijde k psychologovi a ten stojí před rozhodnutím, nechat mu zbraně a čekat jestli mu neprdne v kouli a nakonec to tam nevystřílí, protože všichni cítíme, že jeho jednání není zřejmě úplně v pořádku, nebo mu preventivně sebrat zbraně a pak se uvidí.

Můj názor.



ante
Příspěvky: 53

Příspěvek#285 » pon 6. kvě 2024, 16:48

Já na pocity nedám, mne zajímá právní jistota. Doteď jsem myslel že posudky má psát "ten kdo ví".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik a 6 hostů