Nový zákon o zbraních



Střelec
Příspěvky: 1682

Příspěvek#286 » pon 6. kvě 2024, 17:01

Sorry jako, ale je to celý divný. Mám kusé info jen z toho, co se zde píše, takže z toho také vyjdu.

A) Psycholog - psychiatr, náhodou jsem také dělal psychotesty a posudek vystavoval psychiatr, ačkoliv testy proběhdy u psycholožky
B) Přijde vám tady normální, že někdo chodí na svou bývalou fakultu a tam konfrontuje vedení fakulty o tom, že lže při náboru či co? Mě rozhodně tedy ne. Také jsem chodil do školy, taky mě tam někteří vyučující slušně řečeno štvali, ale prostě ta etapa je za mnou a dál mě už nezajímají. Pokud má s nimi problém, má je poslat jednou tam, kam slunce nesvítí a má vyřešeno, stejně ničeho jiného nedosáhne.
C) Nucený prodej obchodníkovi za minimální částku - taky pitomost.

PS: Kde máme vlastně jistotu, že to psal ten inkrimonovaný? Tak, aby si z nás tady někdo nedělal dobrý den.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#287 » pon 6. kvě 2024, 17:57

A) V praxi je několik variant:
Ta první je, že praktický lékař vám zkontroluje sluch a zrak, potom zatrhne v potvrzení o zdravotní způsobilosti několik vět a dá na to podpis a razítko sám.
Ta druhá je, že vás praktický lékař mimo to základní vyšetření ještě pošle k psychologovi na psychotesty a na základě psychotestů vám vydá potvrzení pro PČR.
Třetí je, že vás praktický lékař kromě základního vyšetření pošle k psychiatrovi a na základě doporučení psychiatra vám vydá potvrzení pro PČR.
Ta čtvrtá je, že vás praktický lékař kromě základního vyšetření pošle k psychiatrovi, a ten psychiatr vás pošle ještě k psychologovi na psychotesty, a na základě psychotestů a svého vlastního vyšetření vám psychiatr napíše posudek, a s ním pak půjdete k praktickému a ten vám vydá potvrzení pro PČR.

B) Je to asi stejně "normální" jako když někdo neustále a pravidelně chodí prudit a vyřvávat na setkání a mítingy politických stran, které nejsou jeho šálkem kafe. A takových je celkem hodně, ale nikdo je neposílá k psychoušům...



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#288 » pon 6. kvě 2024, 19:10

a kolik lidi co dela problemy ma u sebe zbran pri tom co to děla? Jako sel tomu na proti co se mu stalo, kdyby tam sel bez zbrane tak ho vyvedou reknou mu, aby neprudil a tod vse.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#289 » pon 6. kvě 2024, 19:19

Kolik jich má u sebe zbraň, to se nedozvíme, protože je nikdo nenechal zatím vyvést, a pokud někoho vyvedli, tak jej neprošacovali.



Dentista Žurovský
Příspěvky: 13

Příspěvek#290 » pon 6. kvě 2024, 20:59

Mne se taky zda ze nevime vse. Pri zabyvani se lidmi v dluzich jsem mohl zjistit, kolik toho pri vypraveni o svem osudu zamlcuji, upozaduji. Kdyz se to zkouma blize, najednou vyleze kolik toho zavinili sami...

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#291 » pon 6. kvě 2024, 21:32

Nepochybuji, že si to zavinil sám. Tedy možná ano, možná ne, ale to je vlastně úplně jedno.
Otázka zní, jestli je ten následný postup oprávněný; tedy - dejme tomu i když někoho "vysíráte" (příště to může být třeba úřednice nebo ředitel úřadu, na který si stěžujete - já sám jsem měl období, kdy jsem testoval hranice právního státu a psal jsem si s úředníky několikastránkové dopisy ohledně posekání stromů, kde jsem důsledně požadoval uvádění svého č. j. atp), je to důvod pro odebrání ZP? Nedomnívám se, že i když se někdo chová nestandartně, nevhodně, jako hulvát ani klidně jako (s prominutím) debil.
Jediné, co vidím je, že se opravdu utahuje metr a musíme počítat i s tím, že někdy bude další "fakulta", tedy víceméně inteligentní blb co plánuje a uskuteční. A vidíme, jak jsou i současné zákony najednou ohnout, zatlačit na ty správné lidi (tentokrát lékaře) a hned se ZP odebírají, i kdyby to jediného člověka mělo zachránit. A to jsme si říkali, jak je vše krásně taxativní a jasné. A nový zákon obsahuje takových gumových ustanovení ještě více; situaci po nějakém dalším útoku si domyslete sami, já vidím důvody k odebrání na úrovni:
"A vy pistoli nosíte mezi lidi? To nen úplně standardní / normální"
"Máte deset zbraní? Cože? Na co to je? Neplánujete něco? Jestli ne, tak tohle dočasné odebrání Vám jako slušnému člověku vadit nebude a pochopíte to... Je to přeci přezkoumatelné!"
"Jo, je to takovej divnej strejc, chodí hodně střílet a kutí něco v garáži místo vyjížděk na sdíleném e-kole"
"Tenhle si pořád stěžuje na naše zaměstnance, to je podezřelé"
"má P-08, to je tadleta nacistická zbraň z fimů, to je určitě extrémista!"
"Liga libe je tímto kouskem papíru 2. kanceláře 5. oddělení 3. odboru ministerstva průmyslu a obchodu vyhlášena extremistickou nátlakovou organizací a její sympatizanti také (nikde není ustanoveno, že se musí jednat o pex, lex nebo náboženský extremismus)"



bbobb
Příspěvky: 357

Příspěvek#292 » úte 7. kvě 2024, 07:45

Vsak mu nikdo nevzal ZP za to, ze se chova dost podivne ve skole. ZP mu vzali protoze usoudili, ze neni zdravotne zpusobily. Kolik takovych potencionalnich zadatelu, nebo predeslych drzitelu, za rok je?

Subjektivne: to chovani mi prijde divny, jestli tahle ticha posta je vazne od nej, tak vyroky typu

Prý musím navštívit klinického psychologa a ten by případně měl zvážit psychoterapii
...
...
Kdyby mi zbraně vrátili, byla by to lepší psychická vzpruha než deset klinických psychologů.


taky. Meli by zvazit psychoterapii, ale pro nej jsou lepsi psychicka vzpruha zbrane.. ok.

Je tu X set tisic drzitelu ZP, tisice / desitky tisic urcite kazdej den vsude nosi bez jakychkoliv problemu, nebo konfliktu, ale nekteri diskutjici jeden tajemny pripad jednoho divotypka budou dny a tydny davat za priklad selhani statu a jako dukaz, ze tady zacina probihat nejaky plosny utok na zbrane, na jejich drzitele a rovnou na ustavu.

Pisu spis pro nahodny kolemjdouci jako pripomenuti, ze ne vsichni to berou takhle.
Pani kricici na mraky mohou nerusene pokracovat.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 205

Příspěvek#293 » úte 7. kvě 2024, 08:11

Já souhlasím s tím, že si o to koledoval a že to jednání je divný. Problém je v tom, že nic z toho není protiprávní a samo o sobě důvodem k tomu aby někomu odebrali zbraně.

Dost tu Vaříme z vody a fabulujeme protože, si nemůžeme ověřit jestli ty informace co tu kolují jsou vůbec od dotýčného a pokud ano, na kolik vůbec odpovídají realitě a tomu co se v ten den a následně dělo (tím neříkám že si to iloveguns vymýšlí, ale ověřit si to jaksi nemůžeme).

Pokud bychom ale uvažovali, že všechno co se v tomhle vlákně popsalo se tak skutečně odehrálo tak problém je, že ho prohlásili za zdravotně nezpůsobilého ačkoliv je psychicky zcela zdráv. Vyhlášky o posuzování zdravotní způsobilosti ty diagnózy které vylučují držení ZP snad docela vyjmenovávají. Pokud mu hrozí, že mu seberou zbraně na základě: "vY sE Mi NěJaK MOc NeZdáTE!" tak je to podle mě problém. Obzvlášť pak s ohledem na to, jak tu už zmínili ostatní, že v novele zákona je takovejch gumovejch ustanovení víc.

Taky jsem měl vysírací období s úřadem, kdy mi tu do dvora padala městská zeď a pod ní mi běhali moje děti. Město s tím nedělalo nic asi 10 let před tím než jsem se sem vůbec přestěhoval a pak jsem asi 2 roky musel v kuse vysírat, včetně jízlivých dopisů, nošení uvolněného písku v 30 kilových taškách na úřad, podávání trestních oznámení apod. Když se nezmíní, že statik nakonec zjistil že zeď je v havarijním stavu a hrozí zhroucení, tak samo to moje chování taky může působit jako divné, nevhodné a přehnané. Podle té nové legislativy by taky stačilo kdyby se nějaký proaktivní byrokrat zmínil policii, že ten pán jak nám tam nosí písek je excentrický a vůbec jsou s ním problémy ať si ho proklepnou. A to kolečko už může klidně začít.



getsome
Příspěvky: 633

Příspěvek#294 » úte 7. kvě 2024, 08:18

A nejen na tomhle fóru je spousta lidí, kteří by tomu tleskali, protože "sis o to koledoval" a nebyls dostatečně uctivý a vděčný za to "privilegium," že ti dovolili zbroják... Jednou bude divnej každej z nás, protože máme ty "masivně smrtící zbraně," a dokonce i pátá kolona mezi námi to utahování šroubů schvaluje.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#295 » úte 7. kvě 2024, 08:45

Proč ve vlákně o novým zákonu čtu několik stran o nějakým konkrétním případu duševního pohnutí a psychotestech, když mě to tady vůbec nezajímá ?!



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#296 » úte 7. kvě 2024, 09:21

Protoze to je diskuse k dusledkum zcela konkretnich zmen, ktere ten zakon prinasi ? Rpzumim, ze zrovna tebe diskuse nad touhle zmenou nezajima. Nebranime ti preci prinest do diskuse nejake tema, ktere zajima tebe ...



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#297 » úte 7. kvě 2024, 09:33

Prostě klasika: "Mne to nezajímá, mně se to stát nemůže atd..." A to jen do té doby, než se mu "to" stane...

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 205

Příspěvek#298 » úte 7. kvě 2024, 09:39

Hlavně forum který není nějak zvlášť aktivní a když už se tady konečně rozjede nějaká diskuze tak je to problém.

"Otevřel si hospodu, ale chodili mu tam lidi"



monk
Příspěvky: 186

Příspěvek#299 » úte 7. kvě 2024, 09:39

o tom to neni taky me vadi, ze to muze mit dusledek na me. Ale musite se na to podivat ze srany lidi co nemaji zbrane , nekteri se jich boji atd. Po FF se najde nekdo kdo na silvestra stříli slepima na sídlišti, pak tento borec, ktery jde resit svoje osobni spory se skolou a je u toho ozbrojen. A kdyz je budeme bezhlave branit, tak pro ostatni budeme jen parta magoru ze zbranema.

Uživatelský avatar
Klicky
Příspěvky: 205

Příspěvek#300 » úte 7. kvě 2024, 09:41

Po FF se najde nekdo kdo na silvestra stříli slepima na sídlišti, pak tento borec, ktery jde resit svoje osobni spory se skolou a je u toho ozbrojen.


Vůbec bych tyhle dvě věci nedával na stejnou úroveň. Pokud je nám známo ten člověk co byl na škole vlastně žádný zákon neporušil, u toho prvního případu se o tom mluvit nedá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: pedro! a 2 hosti