Zákazová samolepka "přeškrtnutá pistole"

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#76 » stř 13. bře 2019, 09:28

Tak jsem přesně myslel ta rozumná argumentace pro vedení OC. Nošení psů, zmrzlin a kolečkových bruslí zákon neupravuje. Nošení zbraní ano. Proto to má ta Flora dobře napsané.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#77 » stř 13. bře 2019, 09:31

Pokud si spravne vzpominam tak v Brne Vankovka, Ikea, OC Kralovo Pole nalepky nemaji. OC Kampus Square ma a treba Globus ma myslim nalepku jenom na dverich z krytyho parkoviste, ale z venkovnich nema. Znamena to, ze kdyz jdu z venku tak mit muzu, ale z vnitrniho ne? :)

Ja to obvykle beru jako zakaz manipulace. Napr v bankach byvaji preskrtly mobily a kdo si ho nechava doma kdyz tam jde ze.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#78 » stř 13. bře 2019, 09:34

Btw: odkazoval jsem jen na vyjádření MV, ne na celé vlákno ;)

Zákazová tabulka pro vstup se zbraní podle ISO zřejmě opravdu neexistuje, nenašel jsem ji. To ale neznamená, že si něco takového majitel/provozovatel/nájemce nemůže vylepit a do návštěvního řádu takový zákaz nezahrnout, viz opět vyjádření MV.

Ale je možné, že ty zákazy mají OCčka v řádech jen kvůli dementním airsofťákům a jejich incidentům z předešlých let...

k Flóře si můžete přidat ještě Chodov ;) https://zbranekvalitne.cz/forum/viewtop ... dov#p61378

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#79 » stř 13. bře 2019, 09:38

On v tom také spíše bude alibismus OC, protože kdyby k nějaké dišputaci ohledně toho, že někdo u někoho zahlédl zbraň, došlo, tak OC je z toho venku, neopatrný nositel přece porušil jejich zákaz...
Je třeba to brát tak, že pokud si opravdu někdo někde nepřeje vnášení zbraní, tak má u vstupů rámy a skenery, viz třeba soudy, státní úřady, ale třeba i O2 Aréna.

Mimo jiné mají podobné samolepky i banky a také tam asi kdekdo z nás jde se skrytě nošenou zbraní, několikrát jsem se stavil v bance cestou ze střelnice a měl jsem tím pádem s sebou celou velkou střeleckou tašku plnou zbraní a nábojů, no a co...

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#80 » stř 13. bře 2019, 09:44

Tyto samolepky vnímám jako zákaz používání, ne vnášení.

Cigarety si s sebou také nosím, jen si uvnitř nezapálím

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#81 » stř 13. bře 2019, 10:57

paza píše:...třeba i O2 Aréna...
Tam to přímo upravuje zákon o zbraních
§ 60
Držení a nošení zbraní při zvláštních příležitostech
Osoba, která se účastní veřejných shromáždění, slavností, sportovních podniků nebo lidových zábav, může na těchto akcích nosit zbraň, pouze
a) drží-li zbraň k provozování zábavné střelby v komerčních nebo obdobných střelnicích,
b) podílí-li se se souhlasem pořadatele na zabezpečení akce, jejíž součástí je střelba,
c) zabezpečuje-li úkoly podle zvláštního právního předpisu,10) nebo
d) pokud je to nezbytné k ochraně života, zdraví nebo majetku, a nošení zbraně povolí útvar policie příslušný podle místa konání akce.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#82 » stř 13. bře 2019, 11:37

snackmc píše:Tyto samolepky vnímám jako zákaz používání, ne vnášení.
Samozřejmě to znamená zákaz vnášení. Podstata problému je úplně jinde. Ta tabulka sama o sobě zákaz nevytváří, ta má jen oznamovat, že tam ten zákaz je. Otázka zní, zda tam opravdu takový (závazný) zákaz existuje. To si taky můžu vylepit na dveře do večerky nebo kadeřnictví ceduli "Placený přepravní prostor metra" a vybírat pokuty za vstup bez jízdenky?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#83 » stř 13. bře 2019, 11:43

Nechapu proc porad resite davno vyresene a tim jenom na to upozornujete, a diky tomu se toho muze nekdo chytnout, hlavne po takovejch udalostech...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#84 » stř 13. bře 2019, 11:46

Int1m1thy: Já se trochu divil, že po té akci v nemocnici někdo nepřišel s tím, že by se striktně rozšířil zákaz, kam se dá nosit.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#85 » stř 13. bře 2019, 11:53

Jen blbnete...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#86 » stř 13. bře 2019, 12:20

Sedmej píše:Int1m1thy: Já se trochu divil, že po té akci v nemocnici někdo nepřišel s tím, že by se striktně rozšířil zákaz, kam se dá nosit.


Chvíli vydrž...

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#87 » stř 13. bře 2019, 12:26

Piggy píše:
snackmc píše:Tyto samolepky vnímám jako zákaz používání, ne vnášení.
Samozřejmě to znamená zákaz vnášení. Podstata problému je úplně jinde. Ta tabulka sama o sobě zákaz nevytváří, ta má jen oznamovat, že tam ten zákaz je. Otázka zní, zda tam opravdu takový (závazný) zákaz existuje. To si taky můžu vylepit na dveře do večerky nebo kadeřnictví ceduli "Placený přepravní prostor metra" a vybírat pokuty za vstup bez jízdenky?


Hned vedle většinou bývá přeškrtnutá cigareta. Tzn. zákaz kouření v prostorách XX. V kapse je mít mohu.
Stejně si vykládám i přeškrtnutou pistoli



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#88 » stř 13. bře 2019, 12:55

A muze mi nekdo vysvetlit kdy takovy zakaz zastavil nejakeho kriminalnika aby sel a vystrilel to tam? Takze zas jen o ho*e. Vzdyt je to videt na tech bezzbranovych zonach v americe, kdy ve skole je zakaz vnaseni pistole a stejne to tam mamlas vystrilel a legalni drzitel mel zbran v aute... Nebo v te anglii kde je zakaz uplne vseho a stejne se to tam z vesela strili a boda nozema...

Takze asi tak no. Zakazavat umi, ale zaruci mi ten dedek co tam sotva stoji s napisem security na tricku, ze me ochrani kdyz si zbran odlozim pred navstevou ... ? U toho soudu je alespon ta justicni straz, ktera by v nejhorsim snad neco zvladla...



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#89 » stř 13. bře 2019, 12:57

paza: hlavne do te banky jdu treba prave pro penize a treba prave i kvuli tomu mam u sebe zbran na svou ochranu. A ciste z hecu, kde jinde nez v bance cekat vetsi sanci na prepadeni :D



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#90 » stř 13. bře 2019, 13:09

No nechci být tak rýpavý, ale většinou je to přeškrtnutá zapálená cigareta. Ne přeškrtnutý balíček cigaret. (staré dobré výstražné cedule s dýmkou a svíčkou byli nej) Takže bych si to jako dýmkař taky mohl vykládat jinak, že?
Ono taky - zákaz zbraní "Zbraň je v trestním právu cokoli, čím je možno učinit útok proti tělu důraznějším." Takže v takovém nákupní středisku ty zbraně doslova prodávají.

Jinak to samozřejmě ignoruju a vůbec se tím netrápím...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů