Zbraňová amnestie (01.02.-31.07. 2009)

Uživatelský avatar
Kurt
Příspěvky: 222

Příspěvek#16 » čtv 9. črc 2009, 19:10

Možná jsem idealista, ale předpokládám, že v případě nálezu většina.
MarK: uznávám, tahle vlastnost našinců je zřejmě nepřemožitelná, takže by mnou navrhovanou stálou amnestii poněkud komplikovala.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 9. črc 2009, 19:33

Byť většina lidí tu zbraň "našla", tak myslím, že jen mizivé procento ji našlo.

Když člověk najde zbraň na ulici nebo na polní cestě, tak ji zřejmě půjde odevzdat hned, nebo ji bude ignorovat. Už proto, že neví co s ní bylo provedeno (a u nás má problémy vždy ten, kdo jedná s dobrým úmyslem).
Pochybuju, že si ji někdo vezme domu a při příští amnestii ji bude vydávat za svou.

BTW, neví někdo, jestli při amnestii (této nebo některé z minulých) balistici opravdu objevili nějakou zbraň z trestné činnosti?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#18 » čtv 9. črc 2009, 19:46

jo.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » čtv 9. črc 2009, 21:51

Potvrzuji malou informovanost pro veřejnost (nestřelce). Minulý týden jsem se o tom zmínil známému, který o amnestii neměl ani páru a včera byl díky tomu přihlásit "právě nalezenou" pistoli a zažádat o ZP.

Nepochybuji o tom, že většinu na amnestii přihlášených zbraní přinesli již majitelé ZP. Škoda jen, že já nemám taky takové "štěstí" nějakou najít :(

Kdyby byla osvěta a prezentace amnestie masivnější, tak by bylo bezpochyby přihlášeno mnohem více nalezených zbraní.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#20 » čtv 9. črc 2009, 22:10

Ten člověk asi vůbec nesleduje tv, nečte noviny, neposlouchá rádio, a nesedí u internetu protože jinak není možné si toho nevšimnout. Netuším jakým způsobem oslovit tento druh lidí.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#21 » čtv 9. črc 2009, 22:45

Nic ve zlém, ale já jsem o tom neslyšel nikde vyjma střeleckého fóra, povídání střelců u piva a několika hanlivých článků na internetu. Když to v médiích minulo mne (a to mám citlivějš uši na vše kolem zbraní), tak to snadno mine ostatní.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#22 » čtv 9. črc 2009, 22:49

Dobře - tak jaké medium by tebe asi nejvíc oslovilo? V tv i novinách se o tom povídá dost často.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pát 10. črc 2009, 07:13

Já o tom nesčetněkrát slyšel v rádiu - nejvíce asi na Českém Rozhlase, kde jsem zachytil i reportáž o tom jak někdo donesl zcela funkční lehký kulomet...
...a nebo jak někteří zbraň přinesou a pak doslova utečou :lol:

Ale chápu, že když někdo jen kouká na seriály, tele-novely, případně příšerně nadabované filmy, vše prokládané reklamami vymývajícími mozek skutečně dočista (teleshopping nepočítaje)...
...no zkrátka i když náhodou takový člověk sleduje nějaké zprávy, tak se mezi těmi všemi skandály klasická informativní informace snadno ztratí.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#24 » pát 10. črc 2009, 07:22

Btw: skvělý námět na anketu. Jde to zde založit?

Kde jste se poprvé dozvěděli o právě probíhající zbraňové amnestii?

A) při studování nového Zákona o zbraních
B) z televize
C) z rádia
D) od přátel
E) na střelnici
F) z internetu - ze zpráv a článků
G) z internetových diskuzí a fór
H) od Policie
I) z papírových novin
J) jiným způsobem
Naposledy upravil(a) JIP dne pát 10. črc 2009, 07:40, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » pát 10. črc 2009, 07:35

TV skoro vůbec nesleduju, tak to bude asi důvod, proč mě případná zmínka o amnestii v TV minula. Nebo to bylo zmíněno krátce a zaniklo to v balastu "kvalitních reportáží" :blicismajlik:

Rádio poslouchám v autě (většinou Impuls) a v práci (různá internetová) a tam si také nevzpomínám na nějakou informaci.

Noviny nekupuju/nečtu, tam možná nějaká informace proběhla, ale spíš bych také čekal bulvární zkreslené informace než osvětu.

Dnes je bohužel trend mluvit a psát o senzacích a tou nějaká zbraňová amnestie není pro lidi není. Že ale někdo nahlásil dvoutunový kanón z války, tak o tom už se mluvit a psát vyplatí.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#26 » čtv 30. črc 2009, 21:23

VIDEO: Během zbraňové amnestie odevzdali lidé 5 tisíc zbraní

Konečně reportáž o zbraních milým a neagresivním hlasem :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#27 » čtv 30. črc 2009, 21:30

Pěkné kousky.
Přiznám se, že jedinou věc o amnestii jsem nevěděl a to, že i zbraně s platnou tormentační zkouškou musí po expertíze znova na tormentaci.
Na druhou stranu - právě jsem se podíval na ty vrácené kusy a nevím proč bych tam šel, když ty původní značky nejsou přeražené křížkem? Tušíte někdo jak to je?

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » pát 31. črc 2009, 06:01

Za to uložení svěřených zbraní by ale zasloužili nakopnout. Určitě by se nechali skladovat šetrněji.
ulozeni_zbrani.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#29 » pát 31. črc 2009, 17:21

Já jen doufám, že ty nádherné kousky si majitelé nechali zlegalizovat, jinak není co dodat, jen zůstává smutek v duši a slza v oku.



23axel
Příspěvky: 1

Příspěvek#30 » stř 2. zář 2009, 11:29

V zákoně je, že když zbraň v amnestii dám do úschovy, tak musím do dvou měsíců zažádat o její legalizaci.
Jak ale vypadá praxe? Na PČR mi řekli, že se mi někdo ozve, ale neřekli kdy. Mám jít podat žádost (za chvíli uplynou 2 měsíce) nebo mám čekat i dýl než se někdo ozve, protože toho mají moc. Nerad bych, aby mě zase poslali do háje, že ještě není čas na žádnou žádost. Mám to na oddělení zbraní a střeliva daleko.

???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: milonk a 25 hostů