Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#241 » stř 17. lis 2021, 10:13

Prodávající strana může vyřídit export určitě taky, přímo ze SR jsem nedovážel, ale v Rakousku/Německu je běžné. Když jsme kdysi chtěl řešit dovoz ze SR, ke kterému ale nedošlo, tak prodejce-firma tu možnost nabízela.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 516

Příspěvek#242 » stř 17. lis 2021, 11:17

Bohužel prodavající (firma) tvrdí, že podle aktuální legislativy to možné není. Další otázkou je následný transit, ktery je např. v SRN velmi problematický.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#243 » stř 17. lis 2021, 18:54

Mohu poprosit o info, v čem je tranzit v Německu problematický? Pár zbraní jsem tam koupil a nepřišlo mi problematické je převézt autem do Čech.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 516

Příspěvek#244 » čtv 18. lis 2021, 11:53

Občan nesmí převážet zakoupenou zbran. Potvrzeno na OSZBM. To, že tě nechytli je samozřejmě tvoje štěstí. To můžeš i napsat" ... nepřišlo mi problematické převést zbran, kterou jsem koupil v Nemecku u Arabaků... " Ona i zbran pro osobní obranu je mimo uzemí CZ vachrlaté téma s mnoha výklady.



skagerak
Příspěvky: 972

Příspěvek#245 » čtv 18. lis 2021, 15:03

Tak tady se asi bavime o "papirove cistem" dovozu ne nejaka, cernota snad (arabaci a pod??)

Dovoz z Nemecka a Slovenska jsem parkrat resil ve vsech pripadech poho, ale pohlidat si dneska at to neni vojmat...

Zbran "na osobni ochranu" sem neplet I kdyz jsou jedinci co si rekli, ze kdyz je EU tak cajk. (Nebo ezp a je to....)

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#246 » čtv 18. lis 2021, 19:51

4 DE
Potvrzeno na OZSBM toho bylo tolik, že v jiném okrese to bylo úplně jinak, doporučoval bych se obrátit přímo na prezidium nebo německou ambasádu. A konkrétně jsme ještě hlásili policajtům při kontrole, že vezeme zbraně a předložili jim papíry - bylo jim to jedno.



LukasPecha
Příspěvky: 1

Příspěvek#247 » stř 1. pro 2021, 22:48

Ahoj, Lidi. Můžu se zeptat, zdali někdo dělal trvalý dovoz z Kanady? Zhruba vím, co je potřeba udělat, ale zajímalo by mě, jestli si tím někdo v nedávné době prošel. Mám tam pušku a brokovnici, kterou bych si rád dovezl do ČR. Díky moc!



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#248 » pon 24. led 2022, 23:16

Zdravím, mohl bych poprosit jak je to s aktuální legislativou dovozu puškohledu ze zahraničí. Vím, že dříve byl se zvětšením větším jak 9x zařažen do vojesnkého materiálu, ale slyšel jsem že se to nějak měnilo. Máte někdo aktuální zkušenosti či odkaz na platbou legislativu. Předem děkuji za info.



tomas fuk
Příspěvky: 828

Příspěvek#249 » úte 25. led 2022, 16:53

Z jake zeme ho chces dovezt? Listopad 2020 mi prisel puskohled z Lucemburska uplne v pohode bez nejakych otazek. Prosinec 2021 mi prisel puskohled z Nemecka rovnez bez nejakych otazek. Oba puskohledy Delta. Jeden ma zvetseni 5-50x56 a druhy 3-24x56.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#250 » úte 25. led 2022, 18:43

No budu muset objednat mimo EU a nejspíš to vyhraje Alieexpres či ebay, jelikož v evropě na trhu není. Mě jde spíš obecně jak to dneska je, jelikož pokud to stále platí, tak vždy záleží jen na štěstí či smůle na celníka. Po Eu bych se moc nebál, jelikož to nejde právě celnicí.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#251 » úte 25. led 2022, 18:52

U nás je puškohled stejné zboží, jako obyčejný dalekohled. Dokonce i ten infra. Jestli s tím nemá problém stát, kde to kupuješ, u nás to nikoho zajímat nebude. Teda kromě DPH a podobně.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#252 » stř 26. led 2022, 12:03

No pokročil jsem a našel jsem si vyhlášku č. 153: https://www.mpo.cz/assets/cz/zahranicni ... 2021_2.pdf
kde hned na 3 straně PDF je uvedeno: Optické zaměřovače zbraní speciálně určené pro vojenské použití.

Tedy minimálně odpadlo ten nesmysl ohledně zvětšení puškohledu. Otázka je jak je to s osnovou, třeba obyčejná osnova Mil-Dot, aby ji nebrali jako speciálně určenou pro vojenské použití. Ideálně by bylo vyjádření nějakého celníka.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#253 » čtv 27. led 2022, 22:22

Tak jsem dostal odpověď od celníků a prý pokud má záměrná osnova - citace " čísla a čárky na měření vzdálenosti" tak takový puškoheld považují jako vojesnký materiál. No dnes jsem rovnou napsal na generální řiditelství cel a chci aby mě poslali dle jakého metodického pokynu takto činní, jelikož tohle dle mě rozhodně není rozhoduncí, aby takový optický zaměřovač byl na základě jen tohoto (typu osnovi) zazřazen jako speciálně určený pro vojenské použití.

Kdyby si tam ale prý někdo nechal nakreslit vedle stupnice postavičku jelena, tak už je to prý v pohodě.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#254 » ned 30. led 2022, 11:19

Mám obavu, že ohledně vojmatu a puškohledů vychází z předpisů EU...také jsem to zjišťoval, třeba u Acog je jasný vojmatu, v návodu máš přímo uvedeno jak určovat vzdálenost na základě poměru velikosti postavy a záměrného obrazce.
Mildot je dle mě diskutabilní, ale...

Pak je tady otázka dovoz v rámci EU...to by mohlo být schůdnější, a ze třetích zemí.
Má k tomu někdo více info?



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#255 » pát 29. zář 2023, 16:41

Ahoj, podělím se s vámi o zkušenost dovozu palné zbraně ze zahraničí (EU) - Itálie a Slovinsko.

I) Itálie - zbraň S&W Shield EZ 380. Obchod Armeria Regina, město Conegliano.
------------------------------------------------------------------------------------------------

Proč z Itálie? V ČR se neprodává. Dovoz přes českého dovozce s termínem dodání neznámo kdy, možná za rok nebo dva, platba předem a 20.000,- Kč. Proto jsem zabrouzdal po internetu.
V Německu nic, nakonec jsem zbraň našel v jedné prodejně v Itálii, prodejna Armeria Regina (https://armeriaregina.it). Po telefonátu do prodejny jsem se domluvil na koupi a následně komunikoval přes mail. Poslal jsem jim od PČR vydaný předběžný souhlas s dovozem zbraní nebo střeliva do ČR (vydáno na PČR za 800,- na počkání, samozřejmě potřebuje i nákupko). Stačil barevný sken mailem. Jedná se o formulář dle směrnice EU, je česko - anglický, není třeba překlad do IT. Zároveň ani nepotřebujete vědět sériové číslo zbraně, jen výrobce, model a ráži. Dále chtěli barevný sken OP. Nic víc (žádná plná moc, prostě nic víc). Zbraň jsem zaplatil předem, převodem (580,- EUR). Zažádali za mě o exportní povolení u Italské státní policie (cena 20 EUR, nechtěli je po mě, dali mi to v ceně zbraně). Vydání v Itálii trvalo 5 týdnů, ze zákona mají max 6 týdnů, pak napsali, že mohu dorazit.

Co bylo třeba rozhodnout:
A) Zda si zbraň vyzvednete osobně a zda využijete pozemní nebo leteckou dopravu.
B) Zda si ji necháte poslat kurýrem, zde Italská prodejna chtěla nesmyslných 600 EUR.

Pro zbraň jsem si byl osobně (spojeno s dovolenou v Alpách), žádné papíry již nebyly potřeba, jen mi ji na prodejně proti OP dali. Zbraň měla CIP a je již v pohodě přihlášena v ČR. Oceňuji vstřícný přístup prodejny Armeria Regina, jsou super! Celková cena zbraně, včetně povolení, (bez nafty) 15.100,- Kč.

Ke zbrani možno informace v samostatném vlákně.



II) Slovinsko - zbraň BUL SAS II UltraLight, 3.25". Obchod Cesar Shop, město Záhřeb.
------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zavolal jsem do krámu (https://cesar-shop.com), zda mi prodají zbraň, nebyl problém, dal jsem jim svůj mail a oni mi poslali plnou moc. Tedy:
1) Potřebovali POŠTOU (ne scan mailem) poslat PČR vydaný předběžný souhlas s dovozem zbraní nebo střeliva do ČR (vydáno na PČR za 800,-, jedná se o formulář dle směrnice EU, je česko - anglický, není třeba překlad do SLO) a vyplněnou plnou moc, že za mě mohou vyřídit exportní povolení od Slovinské policie. Plná moc musela být ověřená (stačí z MÚ, nemusí být notář). Stejně tak chtěli ověřenou kopii OP nebo pasu.
Co bylo třeba rozhodnout:
A) Zda si zbraň vyzvednete osobně a zda využijete pozemní nebo leteckou dopravu.
B) Zda si ji necháte poslat kurýrem, zde Slovinská prodejna chtěla rozumných 80 EUR za DHL (jejich problém, že to tak nemá být) s tím, že je to 40,- + 40,-, kdy zbraň rozloží a rozdělí do dvou oddělených zásilek.
2) Pak povolení od Slovinské policie - 80 EUR (zařídí za vás na základě plné moci) - docela drahé!
3) Dovoz osobní nebo kurýrem, viz. výše.

Nakonec jsem od prodeje ustoupil, protože celková cena zbraně, všech povolení a poštovného byla jen o 4.000,- levnější než je zbraň od prodejce v ČR. Zbraň byla ve slevě, jako vystavená za 1800,- EUR, proto nad ní mělo smysl uvažovat. Nakonec jsem stejně koupil úplně něco jiného, ale znám alespoň postup.

OBECNĚ:
-----------
1) U pozemní dopravy by jste měli rovněž mít transportní povolení od všech zemí, přes které zbraň vezete. Zde doporučuji trochu osobní statečnosti. Ideální je nákup v Německu.
2) Neřešte nákup zbraně ze států EU přes české prostředníky, pokud umíte anglicky anebo německy v pohodě to zvládnete sami a dost ušetříte.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fik a 2 hosti