Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#46 » čtv 7. lis 2013, 17:46

český papíry žádný nepotřebuješ, není to hlavní část zbraně. Ale jestli to pošlou je trochu loterie, i když u toho žádný restrikce napsaný nejsou tak ne vždy objednávka projde. Můžou mít třeba s dodavatelem smlouvu že nebudou jeho výrobky posílat mimo USA a je vymalováno.

Uživatelský avatar
vovec
Příspěvky: 109

Příspěvek#47 » čtv 7. lis 2013, 18:17

No já vyměnil pár mailů přímo s nima a v podstatě mi bylo řečeno, že to poslat mohou, když půjde každé jako samostatný balíček. Furt lepší 2x poštovný, než 250 vdolků za licenci... A to je jen poplatek pro ně za vyřízení, náklady na další věci typu zaslání originálů podepsaných do USA v tom není.

U těchto výrobků je přímo uvedeno, že je lze posílat ven, takže by neměl být problém. Jen je problém ten ITAR ... nebo jak se ten jejich předpis jmenuje.

Mno nic jdu to zkusit objednat, pak poreferuju, jak jsem dopad ;-)



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#48 » úte 3. pro 2013, 20:18

Neni to sice o zbrani, ale kdyz uz se tu resil ITAR a nakup v USA, tak se to sem snad hodi. Chtel bych si koupit bud na Amazonu nebo Ebayi, bohuzel jenom americkych, speedloadery k revolveru. Nikdo ovsem nechce posilat mimo Staty. Je to kvuli tomu, ze i speedloadery jsou jako accessories k non-automatic firearms, a tedy spadaji pod restrikce ITARu? Ma smysl zkouset hledat nejakeho volnejsiho prodejce, anebo je to nepruchozi z definice? V zaloze mam strategii dovezeni v bagazi kamaradem, ale nerad bych ho, v pripade, ze je to skutecne restricted, vystavil popotahovackam, kdyz by se na ty speedloadery pri odletu prislo. Pri dovezeni do Evropy to zrejme nikdo resit nebude. Dopredu dik za rady.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#49 » úte 3. pro 2013, 21:02

Rychlinabíječe bez problémů, vezl jsem je nedávno.



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#50 » stř 4. pro 2013, 06:50

A co mieridla napr. z ebay? Nieje sanca?

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#51 » stř 4. pro 2013, 08:39

Podle mě se sem může volně vozit jakýkoliv doplněk zbraně. Známý si takhle přivezl tritiová mířidla z USA.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#52 » stř 4. pro 2013, 10:11

Na Ebay je přímo napsáno kam prodejce posílá, případně je možné se ho zeptat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#53 » stř 4. pro 2013, 10:14

Mobster: dovéžt jde prakticky cokoli ale občas to chce jen víc úsilí než vyplnit objednávku a zaplatit kartou. Než jsem sehnal mířidla od Troy Idustries tak jsem se něco navztekal. Jako armádní dodavatel jsou na seznamu a bez US obchodní licence jsi mimo.

Uživatelský avatar
Mobster
Příspěvky: 637

Příspěvek#54 » stř 4. pro 2013, 14:44

sided: Aha, teď na to koukám. To jsem vůbec netušil, že s tím dělaj takový cavyky, nota bene ještě v zemi, kde se kvéry nakupujou jako housky. :lol: Kdyby šlo o zbraň nebo hlavní část zbraně jako takovou, tak bych se nedivil, ale tohle je obyčejná buzerace.



radim1
Příspěvky: 10

Příspěvek#55 » stř 4. pro 2013, 22:11

Tak to ma nepotesilo Je to skoda, krasne mieridla origo na smith carbine a len na ne pozeram na obrazku. Diky za rady, nejako upravim stavajuce.



xuebao
Příspěvky: 40

Příspěvek#56 » čtv 5. pro 2013, 13:10

Ne vzdy to je s prodejci na Ebayi anebo Amazonu tak jednoduche, protoze jim trebas napsat nejde anebo na odepsani kaslou, coz odesitalel nezjisti.

Nejsem si jist, jestli jde poslat prakticky vsechno, protoze v seznamu ITAR na 473. strane bod g) je zmineno obecne prislusenstvi ke zbranim, i neautomatickym, ktere jsou uvedeny hned v bodu a) na te same strane (viz obrazek). Na strance prislusneho obrannekontrolniho direktoratu se mi jednotlive vyjimky dohledat nepovedlo. Vyjimku na vyvoz muze ale stejne dostat jenom licencovany obchodnik a naskyta se otazka, jestli tedy pri individualnim dovozu nejde o stesti.

Sided: jak cerstve jsou Tve zkusenosti s individualnim dovozem a jak to slo pres kontrolu ve Statech?

Edit: myslel jsem, ze se ten obrazek da jako odkaz, ale vlepil se pod prispevek. Jestli se to moc nehodi, prosim moda o adekvatni editaci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#57 » čtv 5. pro 2013, 13:25

Psal jsem víceméně to samý co ty. S prodejcem na Ebay je třeba se domluvit, když neodpovídá tak se nedomluvíš a je třeba oslovit jiného :) ale dá se říct že skrz Ebay se dají poslat věci které by přes velký Eshop neprošly. A když nejde ani to tak je třeba hledat "jiné cesty", záleží na kreativitě každého ;) . Nakupuju v USA tak 1-2x za měsíc (přes net samozřejmě), podle toho co potřebuju. Spousta věcí vyjde o moc levnějc než tady a další bych tu ani nesehnal. Záleží jen na tom jak moc to chceš a kolik úsilí jsi ochotný věnovat.
Jsou samozřejmě i věci které se dají poslat jen velmi obtížně, samonabíjecí zbraně, munice, prach..... ale poslední dobou i chemikálie typu čištění, černění, barvy a třeba taky samotné střely a prázdné nábojnice :roll:



kleofash
Příspěvky: 79

Příspěvek#58 » pát 6. pro 2013, 14:05

Potvrzuju kolegu sided.
Z USA (přez ebay) jsem kupoval speedloadery do revolverů už asi 3x a zatím jsem neměl problém - i když tam bylo poslání jen do USA, tak jsem napsal zdvořilou žádost o poslání do Evropy a prodejce vždy ochotně vyslyšel. (Přecejen jde mu o prachy).
To teda platí při nákupu libovolného zboží - nakupuju i dost vercajk a bez problémů.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#59 » pon 30. čer 2014, 09:49

Znovu tady opráším dotaz na trvalý dovoz zbraně ze slovenska.
Bude to krátká (zbraň sk.B) - CZ75 za super peníz (kolega z práce se bude zbavovat, končí se střílením). Tzn. nákup od soukromé osoby.

To že si na PČR vyřídím povolení k trvalému dovozu je jasné, ale nevím jak ošetřit tu cestu na slovensku z práce na hraniční přechod, co je potřeba vyřídit se slovenskou policíí.
A kdyby mohl někdo z SK se zkušenostmi napsat, co bude muset podstoupit kolega když mi ji prodá (jak "odhlásit" atd. - už dlooouho nestřílí a nemá moc ponětí o tom, jaká je aktuálně platná legislativa na SK). Chtěl bych mu to co nejvíc ulehčit, tak ať něco nezanedbáme.

Díky moc za info k věci, bez OT



Piggy
Příspěvky: 1901

Příspěvek#60 » pon 30. čer 2014, 11:34

Budeš potřebovat slovenské nákupní povolení a vývozní povolení (zbrojný sprievodný list), vydává je okresní ředitelství. U mě to pokaždé zvládli na počkání, ovšem po předchozí tlf. domluvě. Za každé z nich se platí 16,50 EUR - kolky s sebou.
Někde byli trochu zmatení a chtěli úřední překlad českého průvodního listu, pak poslouží odkaz na Zákon 270/1995 Z.z. o štátnom jazyku, § 3, ods. 4: "Orgány a právnické osoby podľa odseku 1 sú povinné prijať listinu v jazyku spĺňajúcom požiadavku základnej zrozumiteľnosti z hľadiska štátneho jazyka, ak ide o listinu vydanú alebo overenú príslušnými orgánmi Českej republiky."
Takže asi nejlepší postup bude, když si kolega dojde na své spádové policajty a tam se přeptá a všechno dohodne - ostatně nechápu, proč tento postup nepoužít jako první volbu a vyptávat se na fóru. ;)

P.S. Jakou cestu na hraniční přechod? :shock:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ a 4 hosti