Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#181 » čtv 13. úno 2020, 01:22

Piggy nepletl bych asi dohromady 119/2002 Sb. s tím dalším ....



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#182 » čtv 13. úno 2020, 09:50

morho píše:Největší neznámou bych viděl asi na straně majitele získat tamní exportní povolení, a potom povolení od Němců pro tranzit (předpokládám že bys to vezl sám po zemi). Na český straně asi není problém, jen pro dovoz z třetích zemí je potřeba povolení MPO, který vydávají jen na IČO. (viz dovoz z USA ve vláknu o Tavoru X95)

Dovozní licence od MPO pro dovoz zbraně fyzickou osobou (tzv. na RČ) samozřejmě problém není...jestli se nepletu tak poplatek je 500,- Kč, formulář jde stáhnout z Licenční správy MPO, podat lze i přes DS...

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#183 » čtv 13. úno 2020, 10:09

Asi záleží na více okolnostech. MPO (Jan Bezemek) na můj dotaz loni na podzim ohledně dovozu (z USA): "Protože zboží půjde přes celní úřad, zaplatil jste ho a nedoprovázíte ho, bude považováno za obchodní zboží, na které je nutné mít od nás povolení, toto povolení můžeme vydat jen osobě podnikající na území ČR."
Jak říkám, jedno zavolání na MPO a bude jasno.
Naposledy upravil(a) morho dne čtv 13. úno 2020, 10:17, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 242

Příspěvek#184 » čtv 13. úno 2020, 10:12

Řešil někdo nákup v Polsku? Co se týče moji strany je vše jasné, ale když tam přijedu se svým průvodním listem, co musí vyřídit Poláci? Nebo musím něco já navíc?
Vzhledem k tomu, že tam mají skladem pistolku kterou mi tady v místě bydliště nemůžou sehnat, ještě k tomu o 6000 levněji a mám to od baráku jen 100 km, tak mě to docela i zajímá :)



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#185 » čtv 13. úno 2020, 10:19

S pistolkou by to melo s urciteho pohledu byt lepsi nez u dlouhe.
Zeptal bych se primo pl obchodnika, pokud prodava i na vyvoz, tak bude vedet a snad i bude vyrizovat (jsou i obchodnici kteri reaguji ve smyslu "odstup satane fuj vyvoz ")

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#186 » čtv 13. úno 2020, 10:24

Pokud budou ochotný, tak potřebují český předběžný souhlas s dovozem (to člověk získa se ZPL) aby mohli vyřídit to samý u nich.
(Jeden obchod mi napsal: "Potrzebna jest Czeska uprzednia zgoda przewozowa na dana broń, potem my załatwiamy Polską i można broń odebrać.")



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#187 » čtv 13. úno 2020, 11:45

morho píše:Asi záleží na více okolnostech. MPO (Jan Bezemek) na můj dotaz loni na podzim ohledně dovozu (z USA): "Protože zboží půjde přes celní úřad, zaplatil jste ho a nedoprovázíte ho, bude považováno za obchodní zboží, na které je nutné mít od nás povolení, toto povolení můžeme vydat jen osobě podnikající na území ČR."
Jak říkám, jedno zavolání na MPO a bude jasno.

Zkusil jsem si vyplnit elektronický formulář žádosti o povolení k dovozu na stránkách Licenční správy - chce to buď IČ nebo datum narození...z toho soudím, že to je nachystané i na fyzickou osobu. Hlavně kdyby to nešlo, tak by to znamenalo, že žádná fyzická osoba si nikdy legálně nedoveze něco co podléhá zákonu o zbraních...doufám, že ničeho takového se nedožiju.



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#188 » čtv 13. úno 2020, 12:57

Pavel V. píše: by to znamenalo, že žádná fyzická osoba si nikdy legálně nedoveze něco co podléhá zákonu o zbraních...doufám, že ničeho takového se nedožiju.


Toto se zakonem o zbranich zas tak moc nesouvisi
Tady hraji asi roli trochu jine predpisy.



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#189 » čtv 13. úno 2020, 13:48

Jak nesouvisí? Např. zbraň kategorie B (podle zákona o zbraních a střelivu) pro fyzickou osobu si ze třetí země bez úředního povolení (tzv. licence) MPO prostě legálně nedovezeš....viz. zákon. č. 228/2005 a nařízení vlády č. 282/2013 (ZPL samozřejmě podle z.č.119) . Takže nejdřív ZPL, potom Licenční správa pro povolení k dovozu, hupky dupky do třetí země pro zbraň, na zpáteční cestě celníci a potom PČR oddělení zbraní. Takže souvisí...



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#190 » čtv 13. úno 2020, 14:38

Psal jsem "zas tak moc" a ne, že vůbec, ale nebudeme se hádat o významu frází.

Máš pravdu souvislost tam je .



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#191 » čtv 13. úno 2020, 18:12

Blbě se zeptám: nespadalo by to (dovoz jednotlivé zbraně pro vlastí potřebu ze Švajcu) pod § 1, odst. 4 zákona 228/2005 Sb.?



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#192 » čtv 13. úno 2020, 20:12

Jeste vidim jeden mozny,problem(teda kdyby jen jeden...),ale nejak jsem se ztratil kdo chce vlastne dovest co a od kud ?



palong
Příspěvky: 10

Příspěvek#193 » pát 14. úno 2020, 16:16

mam moznost zakoupit v nemecku pusku springfield trapdoor do roku 1890.jde tato zbran zaslat k nam normalene postou?popripade co je zapotrebi k jejimu dovozu?dik Pavel



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#194 » pát 14. úno 2020, 17:21

Piggy píše:Blbě se zeptám: nespadalo by to (dovoz jednotlivé zbraně pro vlastí potřebu ze Švajcu) pod § 1, odst. 4 zákona 228/2005 Sb.?

Spadalo....



1928
Příspěvky: 4

Příspěvek#195 » pát 17. dub 2020, 23:36

Dobrý večer, byl by někdo ochotný mi poradit s nákupem zbraně z Německa. Něco už jsem si o tom přečetl abych neotravoval zbytečně. Chtěl bych si dovézt zbraň vyrobenou před rokem 1890. Není mi jasné jestli mi tu policie vydá povolení k dovozu zbraně, která u nás nepodléhá registraci a pokud vydá tak tu zbraň budu muset zaregistrovat jako mám ostatní zbraně jiných kategorií? V Německu po mě chtějí EWB, ale co ji jim vlastně musím dokládat když u nás není potřeba žádné povolení na zbraň kategorie D. Děkuji moc, pokud s tím má někdo zkušenosti tak za radu klidně zaplatím. Radši než někomu za několikanásobně předraženou zbraň. Zajímalo by mě ještě jestli zbraň co nepodléhá EWB jde poslat přes nějaký PO box když prodávající není ochotný poslat to do zahraničí, nebo jestli by to šlo poslat třeba na německou poštu někde u hranic. V tomhle případě by se jednalo o jednoranku perkusní co nepodléhá registraci ani u nás, ani v Německu. Děkuji.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Destructor a 4 hosti