Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#106 » stř 1. úno 2017, 14:13

S největší pravděpodobností si nechám dovézt další zbraň z Ameriky. Neměl by někdo ze stálých členů zájem se se mnou svézt a podělit se o poplatky za exportní licenci a poštovné?



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#107 » čtv 2. úno 2017, 17:18

No, možná bych o tom uvažoval. Na kolik takové dobrodružství alespoň rámcově přijde? A jak by to svezení šlo zařídit? Předpokládám, že každý chceme něco úplně jiného.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#108 » čtv 2. úno 2017, 17:48

Je to drahá sranda, a na první pohled docela komplikovaná.
Vezmeš cenu zbraně v Americe, přičteš $250 za exportní licenci, $150-200 za poplatek "překupníkovi", okolo $150 za poštovný, k tomu všemu DPH, a z výsledný ceny ještě zaplatíš pár procent clo :D Další náklady jsou 800Kč za zbrojní průvodní list a 600Kč za zkušebnu (v Americe to neexistuje). V případě vezoucího se člověka extra 500Kč za NP+PZ, protože to musí přihlásit dovážející.

Jo a ještě americký straně samozřejmě zaplatíš předem :D

Pokud se takhle dohodnou dva lidi, může být úspora i několik tisíc (ty poplatky jsou v přepočtu přes deset).

Upozorňuju, že celá tahle opičárna má smysl jen a pouze pokud chceš zbraň, která v ČR nejde a nepůjde sehnat. Naprosto ne s vidinou úspory - je to přesně naopak. Nejspíš si nechám dovézt SIG P320 Compact, který touhle cestou bude stát místo 20k přes 30.

Zrovna teď mám po dvou a půl měsíčním čekání na celnici MPX (čímž se počet exemplářů v ČR s 99% jistotou zvyšuje na dva :D), který mě bude ve finále stát okolo 60 tisíc :D



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#109 » čtv 2. úno 2017, 23:09

Ne, ne, na úsporu jsem nemyslel. Jsou ty uvedené náklady v USA na kus nebo na zásilku? Já mám pořád ještě nějakou šanci, že tu moji vysněnou pistolku za cca USD 600,- v tomhle roce někdo do Čech doveze, tak asi přece zatím vyčkám.

Proč nezkusíš koupit SIG P320 Compact u sousedů? Do Norimberku to není daleko a mohl by sis pistoli možná i vybrat:
http://www.frankonia.de/Pistole+P320+Compact/SIG+Sauer/Ansicht.html?Artikelnummer=186366&lastSelected=f_s_marke&f_s_marke=SIG+Sauer&navCategoryId=62280

Myslím, že by to vyšlo levněji, hádám 1x průvodní list od PČR s apostilou v ČR a překladem v DE + 1x povolení k nákupu a vývozu v DE.
A ušetřil bys za zkušebnu.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#110 » pát 3. úno 2017, 09:31

Je to na zásilku.

To Německo je zajímavý, ale já německy neumím ani slovo, takže tohle by asi nefungovalo :)
Povolení k vývozu nevím kdo by mi vystavil.
Btw co je apostila? Tyhle termity... :D

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#111 » pát 3. úno 2017, 09:35

Nad individualnym dovozom US -> Nemecko -> CZ uvazujem ja (su tam firmy co zo statov dovazaju aj specialne edicie revolverov) - ale najprv sa potrebujem financne zotavit z protestnych nakupov natruc direktive EK :mrgreen:. Ale myslim ze im pokojne mozes napisat po anglicky - toboz ak ide o firmu ktora taha veci zo statov.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#112 » pát 3. úno 2017, 09:47

Tak žena mě poslala do prdele, že do Norimberku mě rozhodně nepoveze (nejsem řidič), čili smůla :D

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#113 » pát 3. úno 2017, 09:54

Němci to můžou poslat poštou, zkus do tý Frankonie napsat.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#114 » pát 3. úno 2017, 09:57

WalrusInAnus píše:Je to drahá sranda, a na první pohled docela komplikovaná.
Vezmeš cenu zbraně v Americe, přičteš $250 za exportní licenci, $150-200 za poplatek "překupníkovi", okolo $150 za poštovný,...


Máš tohle ověřený ? Vezl jsem před časem flintu, už je to dost dlouho a přesně si to nepamatuju ale ty poplatky na US straně byly výrazně vyšší.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#115 » pát 3. úno 2017, 10:30

sided píše:
WalrusInAnus píše:Je to drahá sranda, a na první pohled docela komplikovaná.
Vezmeš cenu zbraně v Americe, přičteš $250 za exportní licenci, $150-200 za poplatek "překupníkovi", okolo $150 za poštovný,...


Máš tohle ověřený ? Vezl jsem před časem flintu, už je to dost dlouho a přesně si to nepamatuju ale ty poplatky na US straně byly výrazně vyšší.

Mám. Však píšu, že mám u celníků MPX :)
export.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#116 » pát 3. úno 2017, 11:00

WalrusInAnus píše:To Německo je zajímavý, ale já německy neumím ani slovo, takže tohle by asi nefungovalo :)
Povolení k vývozu nevím kdo by mi vystavil.
Btw co je apostila? Tyhle termity... :D

Průvodní list od PČR musí být v ČR ověřen (legalizován) ještě jiným úřadem, který uznávají i Němci, aby měli jistotu, že jim nepředložíš padělanou listinu: https://cs.wikipedia.org/wiki/Apostila.
To celé necháš přeložit v Německu uznaným úředním překladatelem. V Norimberku najdeš české občany, kteří se tím živí a udělají to cca za 50-100 EUR, podle složitosti překladu. S překladem pak půjdeš na německý úřad, což by mohl být Ordnungsamt v Norimberku https://www.nuernberg.de/internet/ordnungsamt/jagdrecht.html, který vystaví povolení ke koupi a k vývozu do jiného státu EU. Nejsem si ale 100pro jistý, jestli mohou zpracovávat také žádosti občanů EU, kteří nebydlí v Norimberku resp. v Bavorsku. Možná by to jenom převalili na nějaký další úřad.
A má to samozřejmě další háček. Německý zbraňový zákon (WaffenGesetz) vyžaduje, aby ten, kdo provádí transport zbraně do jiné země EU, měl patřičné oprávnění, to znamená nejlépe držitel WBK (německá obdoba ZP). Jinými slovy, povolení k vývozu dostaneš teprve když prokážeš, že transport zbraně bude realizovat někdo, kdo umí zacházet se zbraněmi a má na to papír. Protože WaffenGesetz obecně uznává i EU zbrojní průkaz, tak si myslím že úřednící v DE by měli povolení vydat i proti předložení platného EU zbrojáku. Samozřejmě, tenhle bod by se musel předem ověřit. Případně musíš najít někoho, kdo tu pistoli přiveze až na hranici.
Německý zákon také vyžaduje, abys předem písemně celou operaci oznámil německému BKA (Bundeskriminalamt). To je úřad, na kterém se nakonec sejdou všechny papíry (Ordnungsamt, prodejce, kupec) a který potom PČR zprostředkuje informaci o tom, že do ČR byla převezena jedna nová střelná zbraň.
Uznávám, ani z DE to není úplně triviální operace.

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#117 » pát 3. úno 2017, 11:10

No to je asi pětkrát komplikovanější než dovoz z Ameriky :D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#118 » pát 3. úno 2017, 11:16

No ani ne - pokud prodejce zajišťuje potřebnou agendu, tak na tobě jen vyřízení souhlasu s dovozem zbraně do ČR na naší policii, zaslání tohoto souhlasu prodejci (mě stačilo naskenovat a poslat mailem) a pak čekání na doručení. Alespoň u mě to tak bylo - kupoval se zbraň přes Egun a prodejce zajišťoval potřebné papírování na německé straně.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#119 » pát 3. úno 2017, 11:35

WalrusInAnus: zkus poslat e-mail na kundenservice@frankonia.de, s kopií na export@frankonia.de, určitě komunikují i anglicky, a popiš jim situaci. Třeba by za rozumný poplatek všechno vyřešili.
Moje zkušenost s nimi je, že sice neodpoví okamžitě, trvá jim to dva či tři dny, ale odpoví. Telefonovat nemá cenu, mají prakticky pořád obsazeno.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#120 » sob 4. úno 2017, 19:16

Ten překlad je jak stará informace, tohle si musel absolvovat? Já jsem před pár lety dovezl z německa vícero zbraní, ale rozhodně po mě nikde nechtěli nějaký další překlad. Normálně jsem si u obchodníka zjistil výrobní číslo zbraně, na to mi na zbraních vystavili ZPL pro trvalý dovoz, zároveň předběžný souhlas s dovozem, který jsem poslal faxem obchodníkovi, ten vyřídil souhlas s vývozem zbraně a já jsem si pak zbraň vyzvedl, dovezl a přihlásil. Jak ZPL, tak předběžný souhlas má nadpisy kolonek ve třech jazycích.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 47 hostů