Zbrojní průkaz



mekom
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » čtv 8. bře 2012, 20:00

Ahoj, úspěšne jsem uděla zkoušky na ZP a podal žádost o jeho vydání. Dnes 8.3.je to přesně měsíc co jsem to tam odnesl a ještě nic nemám. Na policii si napsali můj telefon a email. Čekám a už jsem netrpělivý, zatím nikdo nevolal ani nepsla email že si mám jít pro ZP. Je to normální? budou volat nebo psát email, nebo mi přijde "předvolání" a kdy?Už jsem netrpělivý :)



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 8. bře 2012, 20:17

Já jsem čekal 5 a půl týdne, po uplynutí měsíce jsem jim volal snad každý úředí den až je to přestalo bavit a fakt mi ho dali :) Takže vydrž a ono to dopadne.

Mezí lhůta je tuším dokonce 2 měsíce



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#3 » čtv 8. bře 2012, 20:20

Já, když tam s něčím jdu (NP, reg., prodloužení...), tak mi vždy řeknou, kdy by to tak mohlo být. A vždy to je... Teda... jednou to nebylo, páč jsem přišel ráno. Ale ochotně dohnal ouřada vedoucí oddělení, nechal podepsat a bylo hotovo. A jednou mi přišlo předtištěné a rukou vypsané předvolání. Jinak lze si tam i zavolat. Taky jsem tam jednou volal. Nakoukli a sdělili... Nos problémos. Praha 4, Soukalova.

Uživatelský avatar
Bucek
Příspěvky: 74

Příspěvek#4 » čtv 8. bře 2012, 20:23

Třeba u nás mají svých starostí dost (slučování s jinými útvary+stěhování,atd.) a je lepší nečekat až se ozvou.Určitě si tam zavolej a třeba tam tvůj ZP dávno čeká na vyzvednutí.Já ho měl už za týden vystavený a také se mi nikdo neozval.



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#5 » čtv 8. bře 2012, 20:41

Asi vás naštvu, ale já měl zbrojní průkaz za 7 dní (včetně potvrzených nákupek). Tentýž den jsem ještě zajel koupit zbraně, přičemž odpoledne hodinu před zavíračkou jsem dorazil se zbraněmi zpět a úspěšně je zaregistroval (průkazy udělali za 15 minut). Akce kulový blesk ;o)

... má to své nevýhody, ten den jsem najezdil cca 900 km (bydlím v Brně, trv. bydliště u rodičů v Liberci a nakupoval v Praze, ufff)



maja
Příspěvky: 120

Příspěvek#6 » pát 9. bře 2012, 02:01

Často se stává, že celý proces vydání ZP zdržuje místní úřad, kterého se PČR na tebe dotazuje. Ještě tak týden počkej a pokud ti nenapíšou, tak jim zavolej,



reddog
Příspěvky: 126

Příspěvek#7 » pát 9. bře 2012, 07:02

mekom:
a odkudpak jsi?



mekom
Příspěvky: 12

Příspěvek#8 » pát 9. bře 2012, 19:40

Ještě dotaz, při podávání žádosti o vydání ZP jsem si rovnou chtěl podat nákupku abych tak mohl mít hned ze zadu ZP natištěnou větu "oprávněn nosit zbraň skB" Bohužel mi řekli že nákupku si mohu podat jen v případě, že bych chtěl koupit konkrétní zbraň ,tzn.výrobní číslo atp. Protože ale konkrétní zbraň vyhlédnutou nemám a chtěl jsem mít "jen" nákupku v záloze a na ZP tu větu. Tak mi samozřejmě nákupku nepřijali a teď čekám na vydání svého prvního ZP (bez natištěné výše uvedené věty). a zde je můj dotaz...Chápu dobře, že jakmile dostanu ZP, tak musím de facto okamžitě podat nákupku a tento můj nový ZP bude prakticky k ničemu, dokud mi (zase po měsíci???) nevydají druhý ZP i s "oprávněním nosit zbraň sk B" ?



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 9. bře 2012, 19:59

Očividně opět co ddělení to jiný přístup. U Nás stačilo požádat o nákupku obecněji, já žádal o "Pistole samonabíjecí" a to stačilo.

ZP který dostaneš bude úplně platný, pouze neopravňuje k nošení, dobře poslouží k nákupu zbraně, k návštěvě střelnice a to pro začátek bohatě stačí. Stejně to před začátkem nošení chce dost tréninku v bezpečné manipulaci no a během té doby si požádáš o zapsání změny a oni vystaví nový s tou kouzelnou větičkou



Carloss
Příspěvky: 2939

Příspěvek#10 » pát 9. bře 2012, 20:11

Ono to obecně stačí ze zákona. Je tu (i jinde) toho o tom popsáno mraky. v příslušném ustanovení se jasně píše: "... pokud jsou známy..."

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 41 hostů