Rozšíření ZP o skupinu C.



vnejezch
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » ned 25. bře 2012, 20:55

Zdravím všechny na portále, měl bych zatím dotaz, resp. přání o radu. Mám ZP sk. ABE. Nyní jsem si již udělal zkoušky z myslivosti, mám už i lovecký lístek a chci rozšiřovat o sk. C.
1) Když budu žádat o zkoušky odborné zp..................stačí mi žádat o C?? Nebo musím dělat ABCE, když ABE vlastně již mám???? Jedná se mi o možné další komplikace, aby mi pak na policii neřekli, že daná zkouška bude neplatná, pokud tam bude pouze sk. C. Díky

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » ned 25. bře 2012, 21:00

žádáš a platíš jenom tu skupinu kterou chceš navíc.



vnejezch
Příspěvky: 3

Příspěvek#3 » ned 25. bře 2012, 21:16

OK. Díky. Doufám, že je to tak.



vnejezch
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » ned 25. bře 2012, 22:05

Na jiným vláknu jsem četl (což si myslím že je blbost)názor, že když rozšiřuji (coby držitel ZP ABE) na C, tak nemusím na praktickou část. To si myslím že bude asi kachna......spíše by mě zajímalo ještě, jak by se stavěli u z koušek k faktu, kdybych (v rámci ušetření peněz) přijel ke zkouškám se svojí brokovou kozlicí a vlastními náboji???? Předpokládám,ře zkoušky budu dělat v Brně a tam se prej mimo jiné platí 1.000,-Kč



HonzaLBC
Příspěvky: 558

Příspěvek#5 » ned 25. bře 2012, 22:21

§ 4
Obsahová náplň praktické části zkoušky
(1) V praktické části zkoušky žadatel postupně předvede

a) prohlídku zbraně za účelem zjištění, zda není v nabitém stavu,

b) částečné rozebrání a složení zbraně v rozsahu, který je nutný k vyčištění zbraně po střelbě,

c) postup při přípravě zbraně a střeliva ke střelbě, při přerušení střelby, při zjištění závady na zbrani při střelbě a při ukončení střelby.

(2) Žadatel provede po předvedení činností uvedených v odstavci 1 střelbu na pevný cíl.

(3) K předvedení činností uvedených v odstavci 1 a ke střelbě na pevný cíl se použije druh zbraně odpovídající skupině zbrojního průkazu, kterou žadatel uvádí v přihlášce. Ke střelbě se místo loveckých kulových a loveckých kombinovaných zbraní použije dlouhá zbraň ráže 22 LR (5,6 mm) - malorážka. V případech, kdy žadatel je vlastníkem zbraně, kterou drží na povolení k držení zbraně, může být při praktické části zkoušky přednostně použita tato zbraň. Při předvádění činností uvedených v odstavci 1 se použijí jako střelivo náboje neobsahující výmetné náplně, nárazové slože ani zápalky se zápalkovou složí.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#6 » pon 26. bře 2012, 00:10

vnejezch píše:Když budu žádat o zkoušky odborné zp..................stačí mi žádat o C?? Nebo musím dělat ABCE, když ABE vlastně již mám????

Jak jiz rekl sided, zadas jen o skupinu, o kterou rozsirujes.
Pro uplnost: Pokud neuspejes, nic se nedeje, Tvuj stavajici zbrojak Ti zustava.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: expres, Kodiak66, LordSalix a 37 hostů