Povely řídícího střelby



matyman2
Příspěvky: 127

Příspěvek#1 » pát 30. bře 2012, 19:00

Chtěl bych se zeptat, jaké povely by měl při střelbě použít komisař při zkoušce odborné způsobilosti? A jakým úkonem by se na ten povel mělo reagovat? Učil jsem se tyto z knížky "odborná manipulace se zbraní"(J. Komenda) a komisař mi řekl jiný povel, než je v této knize popsán, načež mě od zkoušky vyhodil :cry:

Uživatelský avatar
tuareg
Příspěvky: 100

Příspěvek#2 » pát 30. bře 2012, 19:07

Hlavně se pochlub proč tě vyhodil, co hlásil on a co jsi dělal ty :mrgreen:



Pepa_1978
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » sob 31. bře 2012, 13:12

Na zkoušku se chystám teprve na začátku dubna, nicméně povely řídícího střelby by měly být totožné s tím, co je uvedeno v tomto dokumentu, který je umístěn na stránkách Ministerstva vnitra:

http://www.mvcr.cz/soubor/postup-pri-pr ... y-pdf.aspx

Komendu jsem četl, také jsem prošel kurzem a všude jsou ty povely trošku jinak. Základ je mířit pořád do bezpečného prostoru, mít zbraň pod kontrolou, dělat vše na povel a hlavně nikam nespěchat. :)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#4 » pon 2. dub 2012, 03:14

Souhlas, to jsou hlavni principy.
Co napsal pan docent Komenda je urcite spravne, ale neni to zakon. Pokud nektery ridici strelby (ci zkusebni komisar) pouziva trochu jina slova, take nedela nic spatne. Proste poslouchej pozorne co rika a delej presne to, co rika. Slovo ridiciho strelby je slobo bozi. ;)



vlno
Příspěvky: 114

Příspěvek#5 » úte 3. dub 2012, 20:07

matyman2 - můžeš napsat jak to bylo ať se z toho poučíme...

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#6 » stř 4. dub 2012, 09:52

"poučení" je takový hezký eufemismus pro "pobavení"...



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#7 » stř 4. dub 2012, 17:34

Včera sem dělal ZP v ČB a pan komisař nám přesně popsal povely které bude používat a vše co si k povelu představuje aby jsme udělali.Každý kdo udělal test prošel i střelbou :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů