Použití zbraně



mekom
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » úte 3. dub 2012, 08:25

Ahoj střelci,


Konečně jsem se dočkal vydání ZP a před několika dny jsem si koupil svou první zbraň- CZ vz 75B. Protože jsem ještě střeleckým elévem a de facto se teprve zaučuji (stejně jako řidičák, řidičák z Vás ještě řidiče neudělá, řidičem-střelcem se stáváte až praxí...) A tak chodím na střelnici, studuji zákony a vyhlášky a hlavně se vyptávám, vyptávám a vyptávám zkušených střelců... Čím víc ale pronikám hloběji, začínám mít trošku pochybnosti, zda-li ZP je vlastně vůbec k něčemu (mám na mysli "E") Stále častěji se totiž nejen studiem ale i rozhovory se střelci dozvídám, že zbraň prakticky se nedá použít ani pro obranu (nemyslím účinkem) myslím legislativou, nám střelcům je házeno pod nohy tolik klacků (překážek) až to člověku bere radost zbraň vlastnit. Jeden střelec mi dokonce řekl, že je snad lepší nechat se pobodat zlodějem, než použít zbraň, protože i kdybych byl 100x v právu, tak těch soudů a výslechů které budu muset absolvovat jenom proto že jsem se bránil legálně drženou zbraní je tolik že se Vám prostě nechce vůbec střílet. A to nemluvím o tom že obhájce toho zloděje (pokud to tedy ten zloděj vůbec přežije) se to bude snažit shodit všechno na mě...
To samozřejmě není zdaleka vše, zákon se nám držení, nošení a vlastnění zbraně snaží maximálně ztížit a znepříjemnit, najít situaci kdy mohu použít zbraň v NO či KO je téměř nemožné, střílet mohu výhradně, pouze a jen na střelnici, ačkoliv mám za domem soukromý pozemek, delší než 2x max.dolet kulky z pistole, atd.atd.Navíc jsem se dozvěděl že i pro běžné držitele zbraně se prodávané náboje laborují na menší množství prachu než třeba pro policii a tak bych mohl pokračovat téměř do nekonečna ale myslím že to není potřeba...každý střelec o tom přece ví.

Nakonec chci říct, že žádný zákon ani nic jiného mi zbraň nezhnusí i když se o to maximálně snaží.

Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 327
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 3. dub 2012, 08:47

Většina z nás snad pro obranu zbraň potřebovat nebude, ale člověk nikdy neví, a pak je lepší být souzen dvanácti než-li nesen šesti (nebo jak je to přísloví).
Pokud k tomu máš vhodné podmínky, tak si můžeš postavit střelnici vlastní (legálně, oficiálně a prý to nemusí být drahé).
Mi osobně zatím parametry továrního střeliva 9x19 vyhovují. Kdyby ne a moc mě to trápilo, tak si najdu specifikace jiné laborace, koupím lis a začnu si přebíjet, abych byl spokojen.
Z hlediska obranných účelů mne více mrzí, že pro nošení musím mít pouze střelivo, které za určitých okolností může prolítnout ty zlé a zasáhnout ty hodné.



mekom
Příspěvky: 12

Příspěvek#3 » úte 3. dub 2012, 10:00

Máš naprostou pravdu, ani já bych neváhal použít zbraň pokud by mne, nebo mou rodinu někdo napadl s nožem či jinou zbraní v ruce. Raději se budu vláčet po soudech než ležet 2 metry pod zemí nebo nedej bože mé dítě. Co se týče té soukromé střelnice, nasadils mi brouka do hlavy, budu o tom přemýšlet.
No a co se střeliva týče, používám 9luger a ačkoliv je tam menší laborace, sílu mají pěknou a na obranu to stačí, jen jsem byl spíš udiven že nám nepolicistům apod. věří méně a prodávají nám slabší střelivo, s tím průletem střely útočnííka (asi máš na mysli FMJ) to je pravda, na střel nici jsme zkoušeli prostřelovat různě hrubé desky a na 30 metrů to prorazilo 5 cm hrubou desku (určitě by prorazilo hrubší ale hrubší jsme prostě nesehlani) Nemyslíš že by v tomto směru mohly být lepší náboje SP? Na stránkách výrobce o nich píší moc hezky... mají sníženou pravděpodobnost prostřelení cíle, v cíli se hřibovitě deformuje a předává cíly většinu své energie oproti FMJ.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » úte 3. dub 2012, 12:34

ad střelnice: http://rucevzhuru.cz/index.php/strelnic ... lnice.html

ad oslabené střelivo: Blbost. Navíc pokud střela není expanzní, tak nemá smysl zvyšovat rychlost, nechráněným padouchem stejně projde durch. U 6,5g SP od S&B se díky lehké střele dá hnát výkon nahoru při dodržení tlaků, ale je drahé a s tou expanzí bych byl velmi skeptický. Na rozdíl od policajtů si ovšem můžeš pořídit .45ACP - dělá velkou díru i bez expanze.

Testy na dřevě jsou zábavné, ale celkem k ničemu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: stip a 3 hosti