Nová střelnice - Jak na to ?



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#46 » čtv 19. dub 2018, 14:24

Je to hodně podobné, jako stavební úřady, holt jak je dán sebemenší prostor pro jiný výklad, tak se toho hned někdo chytne. Střelnice jako taková není stavba, je to soubor zařízení pro střelbu a pokud tam nedělám stavební úpravy, které potřebují ten stavební úřad (povolení, ohlášení, územko, atd.), tak se střelnice stavebního úřadu defakto nedotýkají. Ale tohle vysvětlit asi zabere, nejspíš pak má policajt potřebu ten stavební úřad suplovat. Nejhorší je, že pak ten policajt zvládne i škrtat v tom posudku atd.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#47 » čtv 19. dub 2018, 14:32

cipis : On je problém třeba i to, že úředník si kdysi dávno něco vymyslel a někdo to dodal. I když k tomu není zákonný podklad, chce to teď po každém dalším, protože ten první se nebránil. Někdy dojde i ke změně legislativy a některá dokumentace není nově potřebná. Navíc člověk musí jednat s diplomatickým přístupem, protože na kontroly budou jezdit ti samí lidé, které si v začátku dokáže potencionálně nasrat.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#48 » čtv 19. dub 2018, 14:40

Jo, to jsem v tom svém příspěvku psát ještě nechtěl, ale s tou poslední větou máš pravdu. Defacto dobrovolně přijaté vydírání :(

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#49 » čtv 19. dub 2018, 14:43

cipis : Spíš hledání nějaké cesty jak ze sebe nedělat totálního idiota a zachovat si alespoň nějakou přízeň "vrchnosti". Ono nejde jen o čas ale kolikrát i o dost peněz za poplatky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#50 » čtv 19. dub 2018, 15:05

Prosím k věci..... nadávat na stavební úřad, hygienu, památkáře by mohl do nekonečna každý kdo něco stavěl ale nikam to nevede :?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#51 » čtv 19. dub 2018, 15:32

sided : Jasně. Dal jsem to sem, aby měl potencionální stavitel střelnice představu, kde bývá zakopaný pejsek. O nic víc nešlo.



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#52 » čtv 19. dub 2018, 17:14

jhora píše:Mohl bys prosím rozepsat která úředničina trvala jak dlouho (balistik, kolaudace, policajti)? Jesli jsi to obíhal víckrát, tak komplet proces? Snažím se najít důvod, proč zřízení střelnice trvá tak dlouho chovám totiž takovou egoistickou naději, že ze své pozice s tím možná v budoucnu dokážu něco udělat a dost by mi pomohla osobní zkušenost :)



"Cajti" byli v "cajku"...... ;) meli na to mesic a za 3 tydny byli hotovi, trochu viny mel taky architekt, ten delal kolecka po uradech a nestihal.
Hygiena mela porad nejake problemy, nevedeli co maji chtit, co je treba a jak ma znalec udelat tu zpravu, hasici v cajku, dopravka, telekom (Cetin), vodovody a kanalizace. Nejvetsi problem stavebni urad, prvne zmena uzivani, potom zase ne, potom zase neco jineho a architekt musel predelavat papiry par krat. Pokazde nejake mesicni lhuty. Ale na dum jsem uz mel kolaudaci hotovou se sklepem, ale potom jsem musel delat cele stavebni rizeni pro sklep jeste jednou a vse calovat znova. A to ma zena ty lidi zna osobne a tyka si s nema, vsichni byli posrani z toho, nikdo nic nevedel, jak a co ma delat. Volali na kraj mozna i na prezidenta.
Celkove jsem stavel ten dum skoro 4 roky, v nemecku jsem mel postaveno i s uradama za 11 mesicu, dum podobne velikosti, jen bez strelnice..... :lol: .



dastin
Příspěvky: 50

Příspěvek#53 » čtv 19. dub 2018, 18:41

Fotecky..........
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#54 » pát 20. dub 2018, 14:57

Problém je přesně v tom jak píšeš. Úředníci v tom plavali a vůbec nevěděli co chtít a jak to vůbec chtít. Pokud bys nechtěl tu střelnici, tak by se ten termín stavby a kolaudace od našich západních soudruhů až tak moc nelišil. Nehledě na tu změnu užívání. Během stavby chtít předělat sklep na střelnici pro ně bylo hodně náročné.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#55 » pát 20. dub 2018, 21:08

střelnice ! OT smazaný.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#56 » pon 23. dub 2018, 07:17

dastin: Díky moc!



Olaff
Příspěvky: 3

Příspěvek#57 » ned 7. říj 2018, 09:01

dastin píše:Fotecky..........

Slyšel jsem, že je u nás v okolí domácí střelnice a teď už i díky všem fotkám vím, kde přesně. Koukám na ni přes zahrady. Došel bych to v papučích ;) Gratuluji!



Jindros
Příspěvky: 3

Příspěvek#58 » sob 19. led 2019, 03:02

Ahoj všem,

omlouvám se, jestli tu již je něco podobného, ale nějaký čas jsem hledal a nenašel.
Snad se zde najde někdo více znalý této problematiky.
Dotaz je následovný:
Mám na soukromém pozemku/zahradě volně stojící sklep. Tedy respektive ne stojící, ale komplet pod zemí. (betonový základ, stěny z betonových tvárnic a strop z betonových panelů s jedním východem - ocel poklop a pod ním schůdky). Napadla mě možnost, že bych si zde mohl střílet. Nelekejte se, nemám v plánu porušovat jakýkoliv zákon s nelegální střelbou a proto jsem přemýšlel... Kdybych vnitřek sklepa (strop a stěny) ještě obalil zvukovou izolací (pro jistotu, aby to venku opravdu nebylo vůbec slyšet - klidně nějakými těmi ofiko deskami určené na střelnice), vytvořil nějaké to lehčí odvětrávání a dopadiště (viděl jsem na jedné ze střelnic zavěšené řetězy co střelu zpomalí). Takováto soukromá střelnice čistě jen pro mou potřebu (nekomerční), případně pro nějakého kamaráda co by si zde chtěl zastřílet má cenu budovat, aby toto prošlo schválením ?
Druhá dotaz:
Nejdříve sklep doupravit, aby vypadal už jak střelnice a pak oběhat všechna povolení, nebo nejdříve musejí být nějaké ty náčrtky jak by to mělo vypadat, požádat o schválení a pak až budovat ?
Dotaz třetí:
Co vše je vlastně nutné k samotnému povolení takovéto nekomerční střelnice ? Když už je sklípek postavený, je nutné jak jsem se někde dočetl povolení od institucí, jako jsou např, elekrárny, vodárny, živ. prostředí, sousedi, znalecké posudky a bůh ví co ještě jsem se někde dočetl ?

Předem za jakékoliv informace či rady do do života v tomto směru děkuji. :)



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#59 » sob 19. led 2019, 03:04

SežeNˇsi balistika a vem ho na exkurzi. O všem ostatním má cenu přemýšlet až potom. Za návštěvu dáš tak litr, podle jeho hodinovky a cestovného.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#60 » čtv 9. črc 2020, 15:24

Zdravím,
můžete prosím někdo doporučit projektanta, který má zkušenost s projektováním střelnice? Nejlépe z Moravy nebo v. Čech. S balistikem máme vytipovanou ideální lokalitu pro venkovní kulovou střelnici, ale i vzhledem k očekávaným požadavkům na naddimenzované odhlučnení bychom raději oslovili zkušeného projektanta.
díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 hostů

cron