Pár hloupých dotazů od začátečníka

vendous
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » stř 12. srp 2009, 19:55

No že ty to máš za 5min. neznamená že to tak zvládne každej. Jsou i starší ročníky kteří si chtějí udělat ZP a otázky už jim nelezou do hlavy jako za mlada.
Já ty otázky pořád študuju a zdá se mi že mi to do hlavy vůbec neleze.

Patrik
moderátor

Příspěvek#122 » stř 12. srp 2009, 21:00

U otázek které mi nešly do hlavy tj. bezuhonnost, spolehlivost a pod. jsem si teprve den před testy dokázal najít klíč podle kterého jsem dokázal spolehlivě odpovědět. Taky už nejsem nejmladší :D a po počáteční euforii kdy jsem Markovy testy zvládal bez problému se stávaly případy kdy jsem to nedal, takže jsem se pustil spíše do čtení příslušných zákonů abych si ujasnil souvislosti. Nakonec jsem měl i štěstí na otázky takže taky za 5 min. s kontrolou. Pokud si nejsi jistý každou otázkou tak znejistíš a je to pak už jen o hádání s velmi nejistým výsledkem. Do 10-15 minut by to měli zvládnout i ti co pomaleji čtou.

Ares
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#123 » stř 12. srp 2009, 21:12

Za mě tam byl kdosi opravdu hooooooooooooooooooooooodně dlouho. Mám dokonce tucha, že to byl ten velmi svérázný, prostorově výrazný cikán co si šel dělat "E"čko

Na střelnici přišel, takže jestli nezvoral praktickou ... :roll:

Pravda je, že na jeho praktickou tam "kupodivu" nikdo nečekal :D

Tedy vyjma komisaře ... ten musel

MarK
moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » stř 12. srp 2009, 22:30

Patrik píše:se stávaly případy kdy jsem to nedal, takže jsem se pustil spíše do čtení příslušných zákonů abych si ujasnil souvislosti.

Proto je v tréninku možnost po zodpovězení otázky skočit rovnou na příslušný paragraf a pochopit to v souvislostech ;)

mispul

Příspěvek#125 » stř 12. srp 2009, 22:43

Zdravím obvykle jen procitam toto forum ,ale k dotazum Adama se rada vyjadrim :) uz jen kuli tomu ze na zacatku teto diskuze nekolikrat rekl ze, kdyz to zvladne zenska tak ja musim take. Jsme nekdo jiny nez chlapy? Ze nas hned takhle odsuzujes :D ted jsem udelala zkousku odborne zpusobilosti a vse jsem si vycetla aniz bych se ptala na stovky otazek jelikoz vse je vzdy nekde odpovezeno ;) .Kdybych tebe mela porovnavat tak si myslim ze zena by to udelala spis:)
Neber to moc vazne to byl prvni dojem na tve prispevky.
Co se tyce zkousky tez jsme meli skoleni den predem,ale predtim jsem si parkrat zasla na strelnici zastrilet abych vubec vedela o co jde:) z vlastni zkusenosti si myslim ze pokud jsi zbran nikdy nedrzel v ruce mel by jsi si dojit zastrilet drive nez den predem jelikoz kdyz to nepujde uz nebudes mit cas to dohnat.
Co se tyce vzduchovky tez jsem vyhravala souteze to znamena ze malorazku mas v maliku jelikoz je to to same,ale preci jen strilet z pistole je o proti vzduchovce rozdil:) a melo by se to zkusit drive nez den pred zkouskou.
Ohledne otazek ,take mi to na pc trvalo 5 minut ale ver ze tam si tu otazku celou prectes aby jsi si byl jist ze odpovis spravne a ne jako tady kdyz automaticky zaskrtavas odpovedi:) a kdyz to ctes tak to tech 30min da. Co se tyce tech otazek co se tu furt opakuje myslim ze to byla otazka 21 a 22 tak v testu jsem je takhle nemela:)
Jinak jak jsem se tak docetla to vypada tak ze pujdes den pred zkouskama na skoleni udelas mozna zkousku a co pak? Chtelo by to mozna vedet vic.

jomekabi

Příspěvek#126 » stř 12. srp 2009, 23:33

Adam píše:Asi další blbá otázka ale ta teoretická část se skutečně skládá jenom z toho testu s 30 otázkáma? Mě neleze do hlavy, proč to trvá 40 minut, když já (při zkoušce nanečisto) mám ten test napsaný obvykle za 5 minut, což je osmina vyhrazeného času....

Fakt nevim, jestli nektere sve otazky myslis vazne, nebo jenom provokujes. Co ma tahle otazka znamenat? Precti si zakon a bude Ti jasne, z ceho se ta teoreticka cast sklada! Nebo si snad myslis, ze zkouska ma nejake utajene casti?

MarK
moderátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#127 » stř 12. srp 2009, 23:56

mispul píše:Ted jsem udelala zkousku odborne zpusobilosti a vse jsem si vycetla aniz bych se ptala na stovky otazek jelikoz vse je vzdy nekde odpovezeno ;) .Kdybych tebe mela porovnavat tak si myslim ze zena by to udelala spis:)

Hehe, bezva, holek máme na střelnicích málo :mrgreen:

jachymko

Příspěvek#128 » čtv 13. srp 2009, 00:50

Jo, tema sexistickejma narazkama me taky trochu nadzvedl. Adama ceka drsnej stret s realitou, az zjisti ze holky v prumeru (aspon dle moji zkusenosti) strili lip :lol:

Adam

Příspěvek#129 » čtv 13. srp 2009, 07:35

Patrik píše:Věř tomu, že trocha stresu dokáže nadělat divy a pro některé, co podcenili přípravu je i těch 40 minut málo. Opravdu není problém to napsat i v reálu za 5 minut i s kontrolou. Ne každému sednou vybrané otázky a né každý má fotografickou paměť.

Já nechci nikoho urážet, ale nenaučit se nazpaměť necelých 500 otázek dokáže jenom ....... (nechci říkat kdo). Vždyť nikde není psáno, jak dlouho se to má člověk učit a tak se to podle mě normální člověk, který má pochybnosti o svém myšlení nejdříve všechno naučí a až poté si podá přihlášku a ne aby si někdo podal přihlášku a pak zjistil, že se to třeba za týden nenaučí...

btw: já se prvních 200 otázek učil 3 hodiny a umím je tak, že si přečtu otázku a už znám odpověď, aniž bych si četl možnosti.... takhle by se to podle mě měl učit každý.

A taky věř, že zkoušky na VŠ jsou obsahově mnohem náročnější než tohle a ten stres tam je taky...

Patrik
moderátor

Příspěvek#130 » čtv 13. srp 2009, 07:39

Klidně to napiš - co je ten kdo se nenaučí něco nazpaměť, protože já to taky nejsem, já jsem se to učil tak abych věděl o čem je řeč a ne odpapouškoval odpovědi a za týden po zkouškách vlastně nevěděl o čem je řeč.

Adam

Příspěvek#131 » čtv 13. srp 2009, 07:50

Já to nemyslel nijak špatně... pokud ses to naučil abys to pochopil logicky tak to je samozřejmě lepší způsob než ten který volím já ale naučit se odpovědi na 488 otázek je pro mě snažší a jednodušší, než si pročítat nějaký zákon a následně z něj ty odpovědi nějak logicky vyvozovat. Navíc většina těch věcí je stejně o biflování - k čemu mi je vědět, že nějaký ocelový prut má mít 10 milimetrů? Tohle se prostě musí každý nabiflovat, protože taková je vyhláška a nic logicky na tom pochopit nelze.

Netrefijev

Příspěvek#132 » čtv 13. srp 2009, 07:53

Adame, už nevím co tady řešíš. Pokud jsi taková bedna která se naučí otázky během 3 hodin, tak nechápu co ti brání se naučit vše kolem zbraní prolistováním všeho co na netu nalezneš. Pak budeš teoretik jako nikdo tady.
Pokud se ti jedna o praktickou část tak tu se fakt na netu nenaučíš, tak si nalistuj střelnice ve tvém okolí, obvolej je pak zvedni zadek ze židle a jdi na střelnici.

Více informací ti už tady asi opravdu nikdo neposkytne.

Adam

Příspěvek#133 » čtv 13. srp 2009, 07:54

mispul: Ahoj, nemyslel jsem to nijak špatně a proti holkám nic nemám (ba naopak mám je velmi rád :D) ale jak statistiky potvrzují, chlapy jsou na některé věci podstatně chápavější, například co se týče řízení auta (viz známé pořekladlo "ženská za volantem" - myslíš že to vzniklo jen tak?) a podobné by to mohlo být i se zbraněma. I když vyjímky se najdou vždycky. Víš co by mne zajímalo? Kdybys nechodila předtím na střelnici a měla jenom to školení den předem - myslíš, že bys ty zkoušky (praktickou část) udělala? A ty otázky 21 a 22 jsi tam neměla v testu vůbec a nebo jsi je tam neměla jenom v tomhle pořadí? (z toho co jsi napsala to totiž nelze pochopit).

Patrik
moderátor

Příspěvek#134 » čtv 13. srp 2009, 08:02

To je právě ten rozdíl mezi námi a tebou. Tady je většina lidí kteří se o to zajímají už od dětství a většina nezůstává u jedné zbraně a vědomosti si neustále rozšiřují a proto znalost o rozměru prutu má svůj význam. Ale máš pravdu, že je tam hromada otázek které jsou zbytečné. Jediným účelem bylo asi aby to nebylo přílíš jednoduché a pokud možno vytřídit žadatele už na začátku, protože kdo se to naučit nedokáže tak ten si to asi nezaslouží.

Ženy se určitě snadněji a rychleji něco naučí a dokážou i přesněji střílet to ale neznamená, že musí chápat jak funguje pistole nebo auto. V autě je prokazatelně žena bezpečnější než muž.

Adam

Příspěvek#135 » čtv 13. srp 2009, 08:13

Netrefijev: Úmyslne jsem napsal "prních 200 otázek" protože ty další už mi až zase tak dobře nejdou. Tím nechci říct, že se ty další nenaučím, ale nebude to už třeba za 3 hodiny ale za 6. Nemyslím si, že bych byl "bedna". Naučit se 488 otázek mi prostě nepřijde těžké, přirovnal bych to přibližně k autoškole, i když tam je těch otázek ještě více. Ale jak už jsem psal a jak tady někdo zmiňoval - záleží samozřejmě na tom, KDO se to učí, jestli starý člověk (viz co psal vendous) který už není zvyklý se učit a nebo někdo mladý, kdo studuje vysokou školu a je zvyklý se učit a vstřebávat obrovské množství informací.

Zpět na